ЧЕЗ и тримесечно отчитане

  • 2 256
  • 32
  •   1
Отговори
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Преди време казаха по новините, че ще махат това тримесечно отчитане.От тогава нищо не съм чула повече за това,а Вие? Ще го махат или не?  newsm78

# 1
  • Мнения: 2 270
Аз също не чух нищо повече по въпроса.
Вчера гледах в сайта новота ми сметка - изравняване, вътре са зъложени сметките до март, което може би означава, че продължават с 3-месечното отчитане #Cussing out

# 2
  • Мнения: 153
Тримесечното отчитане не е премахнато.
Продължава поне до Март, но не се знае може и по-натам.
Когато се въведе тримесечното отчитане, ЧЕЗ съкратиха доста хора, които съответно прибраха по няколко заплати.
Сега не могат да назначат същите и трябва да се търсят нови.
Обаче хората, които биха се наели да мерят улиците по 8 часа на ден за 500-600лв. заплата не са много.

А медиите спряха да шумят около това отчитане и затова нещата позаглъхнаха малко.
Честно казано ме съмнява да го премахнат, по-скоро ще извъртят нещата, но пак ще отчитат веднъж на 3 месеца.

# 3
  • видин
  • Мнения: 358
с риск да разсърдя някои, ще кажа, че според мен няма нищо чак толкова лошо в това тримесечно отчитане, стига двете стойности- на прогнозираното количество енертия и на реално потребеното, да са близки. при нас това е така, - следя го почти всеки месец. е, не са съвсем еднакви, но са близки. в такъв случай, не виждам какъв е този толкова голям проблем - някой киловат, който не съм похарчила този месец,но го плащам, и някой киловат, който съм похалчила, ама ще го платя след два месеца.
проблема е когато има голяма разлика , когато в жилището не живее никой, а се начислява сметка, но при тези случаи просто системата им трябва по-лесно и бързо да се задейства, да не се губи времето на клиентите по опашки - въпрос на организация, която може би не е на лице.
иначе принципно - не съм против. и при повечето ми познати е така.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 817
Като цяло и аз не виждах голям проблем. Но лятото стойностите са близки и изравняването не е много по-високо. Сега се притеснявам за зимния период, че може два месеца да плащам неголеми сметки и после да ми отрежат главата.

# 5
# 6
  • Мнения: 4 381
Ако не ви утройват авансовите вноски,може сами да ги определите-с молба.Както писаха преди мен като си следиш редовно консумацията и ''платеното'' НЯМА ИЗНЕНАДИ Peace

# 7
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 560
Няма изненади за тези, които НЕ се отопляват на ток и през летните месеци, но през зимата действително е много неприятно тримесечното изравняване.

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Ама ЧЕЗ нали ги глобиха за 3-месечното отчитане и трябваше да го премахнат?

# 9
  • Мнения: 4 381
Отоплявам се с климатици,а топлата вода е от 2 бойлера на ток.През лятото охлаждам с климатиците.Вече се дава възможност на абоната сам да заяви колко ток да плаща авансово.Тогава къде е проблема като видиш че харчиш повече или по-малко да увеличиш или да намалиш авансовата си вноска  newsm78 за да не те одрусат на изравнение.Хора не се правете,че не може да го предвидите.Електромера е точен уред и всеки по всяко време може да сметне колко дължи.Не е като с топлинното счетоводство имам предвид уредите в/у радиаторите с единици които не значат нищо.

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 15:34 от mamamari

# 10
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 560
Е, аз не искам да увеличавам авансовата си вноска, за да не плащам в аванс по-големи суми през летните месеци. А топлинната енергия се следи по същия начин, както и електромера, показва ми във всеки момент колко киловатчаса съм изразходила, и излиза по-евтино, отколкото на ток.

# 11
  • Мнения: 646
Е, аз не искам да увеличавам авансовата си вноска, за да не плащам в аванс по-големи суми през летните месеци. А топлинната енергия се следи по същия начин, както и електромера, показва ми във всеки момент колко киловатчаса съм изразходила, и излиза по-евтино, отколкото на ток.

Предполагам не си на централно парно и не си гледаш консумацията по топломера. Дай моля малко информация по въпроса. Аз не мога да преценя ако вкл. парното колко ползвам и колко ще платя. На електромера мога - този месец консумацията ми е двойно по-голяма от това, което трябва да платя и сл. месец ще ме изравнят.

# 12
  • Мнения: 153
Ама ЧЕЗ нали ги глобиха за 3-месечното отчитане и трябваше да го премахнат?

Имаше някакъв срок, в който те трябваше да обжалват решението.

В случаите когато жилището е купено наскоро и му се открива нова партида в ЧЕЗ, тогава те начисляват повечко ток, но може да се подаде молба, с която това да се регулира и да се плащат нормални сметки или да не се плаща ако изобщо не се ползва.

Така, че не виждам нищо страшно в това отчитане.  Откакто е въведено през ръцете ми минават около 5-6 сметки на месец и досега проблеми не сме имали.

# 13
  • Мнения: 4 300
Днес казаха, че се извиняват на потребителите, но няма да могат до март да изпълнят разпорежданията на ДКЕВР. Най вероятно в средата на годината.
Честно казано не са ми проблем, нашите бяха относително точни. ОСвен това чета че пишете за разликата лято /зима- за база се вземат същите месеци от предходната година, поне при нас беше така.
А като подадете молба са много бързи- ние имаме апартамент, в който вече не живеем. Два дни след като мъжа ми подаде молба за нулеви месечни плащания пуснаха кредитно известие за последната фактура.
И да питам- задължително ли е абонатът да има достъп до електромера си? Нашите ( преместихме се в ново жилище) са в заключена стая на първия етаж и аз никак не мога да си видя изразходената ел. енергия. Отделно от три месеца би трябвало да имаме партида в ЧеЗ, ама май нямаме. Не получавам сметки, та хич не ми се мисли с каква сума ще ме гръмнат  ooooh!

# 14
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 560
Е, аз не искам да увеличавам авансовата си вноска, за да не плащам в аванс по-големи суми през летните месеци. А топлинната енергия се следи по същия начин, както и електромера, показва ми във всеки момент колко киловатчаса съм изразходила, и излиза по-евтино, отколкото на ток.

Предполагам не си на централно парно и не си гледаш консумацията по топломера. Дай моля малко информация по въпроса. Аз не мога да преценя ако вкл. парното колко ползвам и колко ще платя. На електромера мога - този месец консумацията ми е двойно по-голяма от това, което трябва да платя и сл. месец ще ме изравнят.
На централно парно съм от този сезон, в нова кооперация с нови измервателни уреди. За всеки апартамент има само по 1 топломер / производство на ф-ма Minol /, който е монтиран на отклонението на щранга. Той отчита разликата между входящата и изходящата температура на водата и дава резултата в kWh необходими за подгряването и. По този начин не може да се плаща за неконсумирана топлинна енергия - примерно, когато възникна газовата криза и няколко дни нямахме НИКАКВО парно, топломерът не беше отчел почти нищо.

Рокси, нашите електромери, също са заключени в стая на партера, но всеки собственик има по 1 ключ. Трябва да искате от домоуправителя да ви извади.

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 17:11 от скубиду

Общи условия

Активация на акаунт