искам да имам второ дете

  • 2 446
  • 26
  •   1
Отговори
Здравейте имам едно дете на 7 год.. Преди една година на съпругът ми му откриха диабет.Искаме да имаме още едно дете. Бих искала да попитам имали вероятнос плода да наследи болеста.

# 1
  • Мнения: 1 558
Не съм чувала диабета да се предава по наследство Thinking,но само лекар може да ти каже със сигурност.

# 2
  • Мнения: 9 973
моят дядо има изключително рядка нелечима психо-нервна болест.Неговите 2 дъщери също я имат.Пише за болеста,че при бременност-се предава на потомството и е вероятно да се отключи по-рано от `дарителя`.Аз съм дъщеря на една от горните.При мен все още няма нищо.Аз имам 1 син и чакам второ.Въпреки,че съм носител,аз съм решила за себе си да дам живот  Peace

# 3
  • Мнения: 636
Зависи и диабетът от кой тип е. Моите две баби също имаха диабет, но не виждам защо да се лишавам от деца.

# 4
  • Мнения: 27 524
Не съм чувала диабета да се предава по наследство

Предава се, но не със сигурност.
Не го мислете толкова  Hug

# 5
Ами диабетът му е втори тип.

# 6
  • Мнения: 201
Според мен, зависи от какво е придобит диабетът. Майка ми е забременяла с брат ми, когато вече баща ми е бил болен от диабет, но той го е придобил от силна уплаха и след изследвания на плода се оказва, че няма вероятност да се наследи. В момента брат ми е на 29 години и няма диабет Peace
Ако е наследствено, мисля че може и да има вероятност от наследяване, трябва да се направят изследвания newsm78

Успех  bouquet

# 7
Диабетът на съпругът ми е от уплаха.

# 8
  • Мнения: 9 814
При диабет Тип 1 има голяма вероятност и бъдещото дете да бъде предразположено към тази болест.
Преди години се е говорело за това че, диабетът е наследствена болест.
Редица изследвания обаче са показали че, може да се говори за предразположеност към диабет, когато болни в рода по права линия.
Въпреки това е доста по-опасно и за майката и за плода, когато тя е болната от диабет.
Обърнете се към специалист. Peace

# 9
  • Мнения: 2 374
Най-добре ще ви отговори лекар наследява се по принцип,но не във всички случаи,аз имам познати,които не са наследили въпросната болест,но кой тип и т.н. не зная,за това най-добре да си направите консултация.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 735
Диабетът вече се приема за състояние, а не заболяване,особено в по-късна възраст.Предават се гени и детето примерно може да е по-предразположено,но при това заболяване и особено тип 2,по-голямо значение има храненето,стреса,наднорменото тегло и физ. упражнения.Така,че според мен, нямаш особена сериозна причина за притеснение.Консултирай се с ендокринолог.успех!  bouquet

# 11
  • Мнения: 636
Диабетът на съпругът ми е от уплаха.

Няма какво да го мислиш тогава  Grinning

# 12
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Може да има съвсем малка вероятност, но не мисля, че това би трябвало да ви спре от решението да имате второ дете.

Желая ви успех!

# 13
  • Мнения: 27 524
Диабетът вече се приема за състояние, а не заболяване.

Кой го казва и къде се приема така?  Confused

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
Има, разбира се.
Има вероятност и детето, което вече имате, да го е наследило.
И какво, ще го върнеш ли?

Баба ми имаше диабет - от много млада.

Въпреки всичко, мен ме има и това е... може би... хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт