За еднократната помощ...

  • 3 438
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 138
ЗДравейте, майчета. Вероятно въпросът е дискутиран вече, но нямам време да търся. Интересува ме каква е процедурата за подаване на документи за еднократна помощ при раждане на ВТОРО дете, нужно ли е удостоверение за семейно положение, не е ли достатъчно примерно брачно свидетелство само? Просто нямам спомен при първото дете дали съм носила такова удостоверение... Интересува ме също задължително ли е да се носи личната карта на таткото, нашият е извън България и това няма как да стане. В какъв срок изплащат тази помощ и какъв е размерът й за второ дете? Предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 306
Размерът за второ дете е 600 лв. Вземи си от общината удостоверение за родствени връзки, копие на актовете за раждане на двете деца, като носиш и оригиналите. Оригиналът на акта за раждане на второто дете ще ти го задържат до изплащане на помощта. Срокът е 1 месец.

# 2
  • Мнения: 4 070
По повод на това - а за първо как стоят нещата? Пак ли същите документи, аз четох някъде,че срока е 2 години или нещо такова???? newsm78 newsm78 Знам, че е 200 лв сумата и само това.

# 3
  • Мнения: 100
Още един въпрос относно еднократната помощ - документите се подават в общината, към която майката има ПОСТОЯННА или ВРЕМЕННА адресна регистрация? Защото при мен това са две различни общини.

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Пак същити - акта за раждане и удостоверение за родствени връзки. Аз мойте ги подадох 8м. след раждането и нямаше проблем Thinking

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Още един въпрос относно еднократната помощ - документите се подават в общината, към която майката има ПОСТОЯННА или ВРЕМЕННА адресна регистрация? Защото при мен това са две различни общини.

Документите се подават по постоянна адресна регистрация на лицето.

# 6
  • Мнения: 4 070
- удостоверение за родствени връзки.
Това удостоверение някакъв конкретен документ, който се казва така ли е или може да послужи и копие от документа ни за брак??

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да няма общо с брачното свидитилство.

# 8
  • Мнения: 4 070
Благодаря ви за отговорите  bouquet

# 9
  • Временно
  • Мнения: 788
По повод на това - а за първо как стоят нещата? Пак ли същите документи, аз четох някъде,че срока е 2 години или нещо такова???? newsm78 newsm78 Знам, че е 200 лв сумата и само това.
250 лв. е сумата. Peace Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 1 998
Две години е срока да се подаде молбата. Иначе изплащат помощта до 1 месец от подаването на молбата. Аз подадох преди Коледа и въпреки че имаше много празници ми преведоха парите преди десетина дни.

# 11
  • Мнения: 155
  sweet kiss  е отговорила много точно  Peace

 -еднократната помощ за второ дете е 600 лв.
 -задължително се носи удостоверение за семейно поражение
 -двата акта за раждане, направи им и ксерокопия
 -мисля, че ще ти искат и личната карта на съпруга
- помощта се изплаща през месеца следващ подаването на молбата
 -молбата се подава задължително по постоянен адрес на майката

# 12
  • Мнения: 9 973
срокът е 3г.

# 13
  • Мнения: 961
Не искат личната карта на съпруга, само на майката.

# 14
  • Мнения: 6 274
-задължително се носи удостоверение за семейно поражение
 

Хахахаха...
Това много ми хареса....

  Joy Joy Joy

Към авторката - вече са ти отговорили много точно...  Peace

# 15
  • Мнения: X
  sweet kiss  е отговорила много точно Peace

 -еднократната помощ за второ дете е 600 лв.
 -задължително се носи удостоверение за семейно поражение
 -двата акта за раждане, направи им и ксерокопия
 -мисля, че ще ти искат и личната карта на съпруга
- помощта се изплаща през месеца следващ подаването на молбата
 -молбата се подава задължително по постоянен адрес на майката

Напълно съм съгласна.И както е добавила lina1313 
Цитат
-мисля, че ще ти искат и личната карта на съпруга
е така.На мен специално ми искаха и затова е хубаво да се подготвиш. Hug

# 16
  • BG
  • Мнения: 1 900
За първо дете сумата е 250лв,а за второ 600лв.Искат копие от акта за раждане и документите се подават по местоживеене.

# 17
  • Мнения: 1 558
Удостоверение за семейно положение си вадиш от общината,а документите се подават в соц.грижи.

# 18
  • Мнения: 18
Може ли да ми кажете на вас кога ви изплатиха 45 дневния болничен,след като родихте ли?А ми тези пари за второ дете от къде и кога се взимат?ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
45 дневния се изплаща по етапно-месец за месец.Например ако ти започва на 15 януари до 2 март.Парите за януари ще ги получиш след 25 февруари.

след като вземеш акта за раждане+удостоверение за родените от теб деца-отиваш в районната социална служба.

# 20
  • Мнения: 251
Може ли да ми кажете на вас кога ви изплатиха 45 дневния болничен,след като родихте ли?А ми тези пари за второ дете от къде и кога се взимат?ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ!
Парите за второ дете се получават следващия месец след като подадеш документите в социални .Около 20 то число.

# 21
  • София
  • Мнения: 39 718
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364844.0

  sweet kiss  е отговорила много точно  Peace

 -еднократната помощ за второ дете е 600 лв.
 -задължително се носи удостоверение за семейно поражение
 -двата акта за раждане, направи им и ксерокопия
 -мисля, че ще ти искат и личната карта на съпруга
- помощта се изплаща през месеца следващ подаването на молбата
 -молбата се подава задължително по постоянен адрес на майката

# 22
  • Мнения: 9 973
срокът е 3г. Peace

# 23
  • Мнения: 1 558
На мен еднократната помощ за второ дете ми я изплатиха 40 дни след като подадох документите.Като се има впредвид,че акта за раждане излиза 20 дни след раждането и след това се подават документите в соц.грижи..........стават около 2 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт