Гледах, хареса ми, препоръчвам! ДИСКУСИОННА - 13-та Серия

  • 19 873
  • 322
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 12
ето, това наричам аз псевдо-елитарна дискусия.
съжалявам, но ужасно се отегчих да ви чета.Sick
ако това беше целта, темата да се превърне в тоя интелектуален шит - аз с удоволствие приключвам участие тук Mr. Green



Атмосферата в тази тема напоследък е всичко друго, само не спокойна и толерантна. Не е уютно вече тук.


Със здраве  Peace

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 13:34 от Myriad Canaan

# 316
  • Мнения: 1 063
Myriad Canaan, не случайно те попитах, от беглия ми поглед, оставам с впечатление, че филмът ще разчита на това, и за да оразличва иначе доста затворения сюжет(предвид историята), вчера употребих камерен, заради пространственото разположение – гора, една местност. Има конкретен натраплив цвят, не е много експериментиран, по-скоро опитите са с друг (подсказвам А. Звягинцев, Вендерс, Кешловски, списъка може да бъде продължен), но ще оставя да бъде открит измежду ‘хладната’ гама. И т.к. не желаеш дискусия, а и аз няма да съм мн. полезна, гледането му никак не ми е приоритетно, нищо няма да споделя за сюжета, за Даниел Крейг и историческия разказ. Благодаря ти! А това, което пишеш за персонализацията при историческия разказ се подразбира,  личността задължително трябва да бъде разгледана в нейната противоречивост  (оттам сложност)– поне така са ни учили в училище, пишейки  за реални лица (от историята, литературата - автори и т.н.) Просто вметвам.
Обърнах се към теб и защото прочетох назад, за аудио-видеото на Аранофски, за което не съм споделяла тук. Там той разкрива съществени неща за киното си, например, че нищо във филмите му не е случайно. През тази призма може да бъде проследен  и The Wrestler.

Снощи (късно) допълних коментара си за „Четецът” , в който не съм добавила за преценката си Wink, по отношение на неласкавото ми мнение към игарата на Уинслет, за която писах, че е доста плавна за мен, оттам и отказа ми да преживявам. Simple Smile
Изборът да гледам  „Четецът” има и своя подлогика – бях попаднала на интервю на А. Мингела (реж. на „Английският пациент” http://www.imdb.com/title/tt0116209/), който е имал намерение да направи екранизация по романа.

Вчера нямах желание да препоръчам мои заглавия, очевидно е защо.
По-късно ще се опитам.

Темата изгуби наивността, която носеше.
Колко трябва да ‘навърти’ една тема, за да се пусне нова?


Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 15:02 от Ив

# 317
  • Мнения: 1 232
Мери извинявай мила но не виждам с какво най-първия ми постинге завихрил спорове.Мислех изобщо да не коментирам "Нощи над Роданте",стана ми криво и болно,че нападнаха Наоми за няма и нищо,в крайна сметка всеки си има право на мнение.За мен филмите са повече посланията които ми носят,от там нататък всичко е въпрос на нюх вкус-актьорска игра,майсторство зад камерата.Това е филм за обикновените неща в живота тези които обикновено подминаваме,за да се опитаме за да се себедокажем в някакъв глупав спор примерно.В този смисъл изразих и мнението,че не е за широка публика,защото не е зрелищен ,няма със сигурност да се хареса на тийнейджърите и това написах но не го видяхте.Моля не търсете под вола теле отново,четете междуредовете и не с е включвайте за щяло и нещяло ,когато нещо не ми е интересно просто не го чета,когато нямам мнение също не се включвам,а когато видя ,че коментирате филм който ме интригува първото което правя е да го гледам.Незнам защо реши,че сме се разделили на лагери,Аврора ми обясни много детайлно защо филма не и е харесал,приех нейната позицияи я разбирам,но това не промени моята,защото действително филма остави мисли в мен.Колкото до Кюбит не искам да коментирам всеки знае за себе си най-добре как да се държи във виртуалното пространство.Ще помоля да не ме репликираш и ако имаш нещо да ми кажеш на лични ако може,целта ми бе не да те обидя или нещо друго просто исках да ти обясня моите възприятия преди да заемаш страни,аз лично не съм на ничия  страна тук приятно ми е да чета коментари от всички ви.

# 318
  • Мнения: 2 617
Някакво странно затишие е настанало в тази иначе дискусионна тема.
Предлагам следващия път освен фейс конторола за елитарни членове, да бъде разширено и заглавието с "При нас е весело" и периодически да бъдат отбелязвани спечелените точките за отбор "Черешка" и отбор "Ягодка". Може да сложим и "Правилник на доброто другарче в игрите и спорта" с условия, че е задължително симпатизиране на някои от пишещите тук, което да бъде доказвано непрекъснато с оказване на помощ в трудни ситуации...как беше... "за да не е сама". Друга точка може да бъде и периодическото повдигане на темата за "псевдо-елитарността" и какво място заема тя сред нашите редици, като на табло може да поставяме и аватарите на изявилите се участници в съревнованието.

Всъщност, темата загуби не само толерантостта, първоначалния си смисъл, но и оригиналност с непрекъснатото въртене около кръга на това, кой на кого е симпатичен, кой да напусне, ако не му понася и какъв език и стил да се употребява тук. Скоро участниците ще започнат да бъдат включвани само с приемен изпит. Лично мен вече подобни драми не успяват да ме развълнуват, не виждам и никакъв конструктивен смисъл в това на едно място да бъдат правени опити да се наложи ред и порядък, угоден и според размера на няколко, а не всички.

Този пост е само моя констатация, няма да следя коментари по него.

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 14:50 от Tsugumi

# 319
  • Мнения: 2 253
Стига сръдни, дееее...
Споменават се само филми-'айдеее, сръдни, не се коментира достаъчно...после се коментира- 'айдеее отегчените интелектуалки нападнаха, хахахаа. Тема като тема. Влизам, чета, нещо ако  не ми е по вкуса-прескачам. Друго ме ангажира-чета, че и изокам....Какво сте се зацупили. Стегнете се, нека я има темата. 
   Някъде из форумите за кино, май не беше в тази тема, видях интересни неща за Turtles Can Fly . Рентвах го, ще пиша като го изгледам. Някой гледал ли го е вече?

# 320
  • Мнения: 1 063
Момичета, всеки е добре дошъл в новата тема 14 поред - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=367942.0[/size]

В процес на споделяне от усещанията за един филм ще се стигне неминуемо до така желаната дискусия. Simple Smile

Пишете, поддържайте я!



# 321
  • Мнения: 2 617

Ще се включа и там   Peace

# 322
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 630
Мдааа, много полемична стана таз тема ooooh!
Изгледах и аз най-накрая "Нощи в Роданте". Аз определено съм пристрастна към Ричард Гиър и филма ме докосна изключително много. Клише, верно, ама ми хареса самия филм. Накара ме да се замисля за това, как общуването ни с някого може да ни промени много и какво може да ни даде. И играта им харесах на двамата. Аз си ги харесвам като екранна двойка отдавна. Вълнуват ме заедно и това си е.
Смятам че сме различни, с различни светоусещания и поради тази причина всеки от нас вижда различни неща във филмите, които гледаме. Но пък да си даваме квалификации... не сме на приемни изпити за кинокритици си мисля, така че хубаво е да заровите томахавките, да спрете с прекалено елитарните коментари и да се насладим на киното!
It's show time!

Общи условия

Активация на акаунт