Разнообразяване менюто на едногодишно дете

  • 34 247
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 070
ами моят син може да хапне един банан и половин ябълка...може и вафличка/бисквитка...според-зависи.
Е да, ама ние сме на годинка и месец само.. Дай боже като минат още 9 месеца и да почне да хапва по повечко...

# 31
  • Мнения: 1 062
Пълнолуние, не е ли проблем, че ядките са сурови. Не е ли по-добре вместо да се накисват направо да се сварят за 10-15 мин. и тогава да се пасират с плодове?

Според мен, не е проблем и така ги давам. Когато престоят 10 минути в гореща (вряла ) вода, те стават много меки. А на самия пакет на ядките пише, че могат да се варят или да се залеят с мляко или плодов сок. Така, че предполагам, че щом се препоръчва, като рецепта, само заливане, може да не се варят. А ще ти кажа, защо не ги варя аз. Стават лигави, когато се сварят и дори аз не ги харесвам така, а след като се и пасират, направо трудно се преглъщат. А понякога дори не ги накисвам в гореща вода, а ги смилам, така сухи, стават като брашно и ги слагам в кисело мляко с плод. Аз също ги обичам така, но понеже, мога да дъвча  Laughing не ги меля, а си ги слагам цели.  Peace

# 32
  • Мнения: 165
И Алекс яде сандвич с кашкавал, попарада, овесени ядки с кисело мляко, бисквити с прясно мляко, всякакви йогурти с бисквити. Купувам още само нестле и хумана. Не съм се сещала, че има и други плодови. Алекс е на 1г. и 4 м. Иначе е на ДК.
И аз да питам - какво количество хляб и бисквити е нормално да яде на ден? Имам чувството, че прекалявам малко с бисквитите. Въпреки, че аз слагам по една само в киселото мляко, а в прясното мляко по 3.

# 33
  • Мнения: 22
Ето една идея за следобедна закуска: филийка намазана с постен пастет, приготвен от пасирани жълтък, сирене и краве масло, малкия много я харесва а е на седем и половина месеца.
Може би съм пропуснала, за което се извинявам, но не видях да сте давали дроб, аз го приготвям като дроб по селски - задушавам лук, печен пипер, домат, дробчето го слагам 15 минути преди да го махна от котлона, защото иначе става много твърд и сгъстявам с гриз.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 777
Аз съм давала пилешки дроб,но само сварен и с картофено пюре за гарнитура.Два пъти давах,сега смятам да се въздържа,че като чета в други теми май са прави момичетата-много вредни истории се натрупват в черния дроб на животинките...А постният пастет определено ще го предложа в най-скоро време на малката  Peace.

# 35
  • Мнения: 3 070
Страхотна рецепта за постен пастет, miroslava! Благодаря!  Peace

п.п. Дроб още не съм давала.. Все ми се струва, че ще стане много сух и малката ще се дави от него, но няма как да разбера докато не дам.. Thinking
Явно е време!

п.п.п. Сетих се, че днес дадох за следобедна закуска една моя измишльотина и се пласира доста добре - половин банан намачкан с вилица, 1 пълна супена лъжица извара и 2 лъжици кисело мляко.. Може да се добави и малко захар, защото изварата е безвкусна, а киселото мляко леко киселее... Опразнихме купата...  Crazy Mr. Green

# 36
  • Мнения: 22
Аз дробчето мисля да го давам (по  съвет на педито) веднъж на две седмици.

Кисело мляко до сега не съм давала, защото съм чувала, че прекомерната му употреба от ранна възраст може да доведе до алергии.

# 37
  • Мнения: 2 111
Направих тази торта на дъщеря ми,която е капризна по отношение на храната и за мое учудване я хареса много.Иначе не харесва кисело мляко и овесени ядки,а в тази торта ги яде.
Само че като й я давам намачквам едно парченце от тортата в чиния и я смесвам с едно бурканче 125 гр. пюре от банан,така по-лесно я преглъща.В самата торта не съм слагала плодове/пюре при направата.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=343118.msg9155540#msg9155540

# 38
  • Мнения: 3 070
erota, благодаря за инфото! Много полезен линк - не бях се зачитала в тази тема...  Peace

# 39
  • Мнения: 158
ние сме на 1 год. 2 мес.  най-много си хапваме супички.По принцип сме на ДК обаче почивните дни му бъркам разни супички и кремчета.Давам и кисело мляко но само с бисквити.Елдата не ни харесва.Обича също и домашна баница.Мисля да пробвам корнфлейкс  дано му хареса.Тази тортичка erota и аз ще я пробвам  Simple Smile

# 40
  • Варна
  • Мнения: 777
erota, благодаря за инфото! Много полезен линк - не бях се зачитала в тази тема...  Peace
Благодаря и аз!Линкът ще ми е от полза.Дъщеря ми обича овесени ядки,непременно ще и направя тази тортичка!

# 41
  • Мнения: 3 070
Момичета, според вас мога ли да давам вече белтък? newsm78
Яна е на 1г. и почти 1 месец!

Освен това ме интересува дали някой прави варена на водна баня застройка...

# 42
  • Мнения: 2 111
И аз съм си харесала рецепти  от този линк  Simple Smile
белтък
След 1 година не е проблем да се дава белтък при здраво дете.
Аз мисля скоро да го въвеждам,защото имахме алергия към белтъка на кравето мляко и изчаквах.
Важното е в началото да се предлага сготвен в храна.
Каква е тази застройка на водна баня  newsm78
Аз правя варена застройка-мляко,брашно и яйце и бъркам непрекъснато на котлона няколко минути.

# 43
  • Мнения: 158
и аз не я знам тази застройка на водна баня newsm78.  Ще ни я кажеш ли как става точно??

# 44
  • Австрия
  • Мнения: 143
в съд се слага вода да заври и в него се слага друг съд в който се слагат яйсето,млякото и брашното
и при непрекъснато бъркане се сваряват на водна баня Hug

Общи условия

Активация на акаунт