Нощно будене

  • 2 266
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здаравейте,
дъщеря ми е на 5м и половина и е на адптирано мляко и твърда храна. Не зная защо, но от една седмица започна да се буди по 6-7 пъти на нощ и да плачка. Нямам идея на какво се дължи това. Не е гладна, памперсът е сменен, нормална температура е в стаята, вижда се, че й се спи и въпреки всичко плачка. Като я взема в ръце продължава да плачка известно време и в даден момент се успокоява, но изведнъж пак се стряска и започва да плаче. Така 6-7 пъти през нощта, както казах. До миналата седмица се будеше по 2-3 пъти на нощ да папка и пак заспиваше. Номера с вода да я отуча да не се буди през нощта не минава и тя  си иска млякото, но сега удвои събужданията си и съответно и моите ставания. В същото време през деня е като ангелче и не се разстройва ей така. Намалих й спането по 2 пъти на ден за по 1ч30 - 2ч, но пак продължава да се буди често  през нощта. Папка нормално на 3-4 часа през деня.
Има ли някой с подобен проблем и как го е разрешил. Приемам всякакви идеи?

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 21:55 от jamy

# 1
  • Мнения: 199
Зъбки може да го мъчат детето.

# 2
  • Мнения: 6 713
Да, точно това и аз щях да пиша - зъбки сигурно го мъчат. Аз мажа от време на време с Дентинокс гел, успокояват я малко от малко, но не винаги и затова не прекалявам. При нас първите зъбчета избиха доста трудно и бебка се е случвало да се реве по цели нощи! ooooh! Търпение и гушкане за бебчо! Peace

# 3
  • Мнения: 46 437

Как рабра? Не приема храна?

Ако не е това, налучквай - зъби, друга болка, тъмно, светло, шумно, тихо, много причини Tired

# 4
  • Мнения: 13
И аз си мислех за зъбки, но неразположението е само през нощта . А, наистина отдавна чешем венците, но още зъбче не е пробило. Снощи спа на по-светло, включих й една слаба нощна лампа, но пак същото, тихичко е в стаята. Направо не се сещам какво да направя...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 817
И аз мисля, че може зъбки да го мъчат детето. Моята дъщеря нормално се събужда по 1-2-3 пъти за цяла нощ. Но започнат ли да растат зъби, ставам по 10 пъти на вечер. За през деня нищо не мога да кажа, щото тя си е кривичка по принцип и дали никнат зъби или не, поведението и не се променя

# 6
  • Мнения: 316
При нас е така вече от месец и половина! Не мога да кажа дали са зъби или не!?
След 23,30ч. ставам на всеки кръгъл час! Трудно е наистина, но не мога да намеря причината затова!

# 7
  • Мнения: 264
И при нас е така. Не знам на какво се дължи, но най-вероятно на зъби. Преди се будеше по 1-2 пъти, а сега по 3-4 пъти и седи буден 1-2 часа. Направо не знам.....

# 8
  • Мнения: 911
Случвало ми се е на 2-3 пъти да не мога да спя по четири нощи от зъбите му. А на петия ден - сърцебиене и гадене от недоспиване. Не ти го пожелавам.

# 9
  • Мнения: 4 555
И аз си мислех за зъбки, но неразположението е само през нощта.
През нощта се засилва болката от зъбите. Най-вероятно е това.

# 10
  • Мнения: 1 305
И според мен са зъби, и даже в момента сме със същия проблем никнат и кътници и доста неспокойно спи

# 11
  • Мнения: 13
да разбирам, че няма какво да направя, за да й помогна и трябва търпеливо да чакаме да пробие зъбчето...
А, да имате представа колко време ще трае това неразположение? Зная, че е индивидуално, но горе-долу колко продължава най-тежкия период с плачкането през нощта?

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Възможно е да са зъбки,но също и много други неща.Помисли променяла ли си нещо в последно време-напр. ново спално белъо или пижамка също може да я дразнят,температурата в стаята и т.н.
Би могла да пробваш да я вземеш при теб да спинка Thinking
Може и да е просто период,който ще мине и замине...

п.с-специално при нас тези периоди са на приливи и отливи.Сега му излизат горните зъбки и е много жален миличкия и се буди много повече от обикновенно.Така че наистина за всеки е различно.

# 13
  • Мнения: 2 334
Според мен са си зъби.При дъщеря ми положението е същото(избиват и 4 зъба едновременно).Буди се поне 10-15 пъти през нощта Tired

# 14
  • Мнения: 955
Ако са зъбки можеш да пробваш Calcarea phosphorica 9 CH или Дентокинд. И двете са хомеопатични. Виж тук:http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=3384
Мислех също за ушичките, но щом казваш, че през деня е спокойно детето може би няма да е това newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт