Спешно!АБ или да изчакам!

  • 3 195
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 820
Днес май ми е ден за теми!И все лоши  Confused
С мъжа ми най-накрая стигнахме до решение да не почваме АБ тази вечер.Аз не искам,той настоява. CloseДъщеря ми е с Т от снощи.Винаги от сополи става гнойна ангина,пускала съм много такива теми.За една година направи над 10 пъти гнойна ангина!Днес я заведох на лекар и изписа АБ клацид.Не искам,по дяволите!  #Cussing outИзпи 3 АБ за един месец,бяхме и на инджекции!Опитвам с хомеопатия,не знам дали ще успея!В момента давам Беладонна и увладяваме Т,само дето доки каза че няма доверие на сливиците и няма да мине без АБ.Не знам какво да направя и дали да дам АБ или не,помагайте!

Срока с Мъжо е до утре 10 сутринта  Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 3 742
Аз съм за АБ!Температура и гнойна ангина незнам как ще минат без АБ!А Беладонната за какво е?

# 2
  • Мнения: 1 820
В момента няма ГА.Все още. Crossing ArmsСливиците са спокойни,даже не типично за нея.Минава,поне така съм чела,ама никой който го е минал не пише  Cry

# 3
  • Мнения: 405
Аз не бих дала. Naughty
Не виждам смисъл да се дава антибиотик, само защото може би детето ще получи гнойна ангина. #Cussing out С колкото повече антибиотик му тъпчете организма толкова повече той отслабва и се поддава на нови инфекции. Гушкай го повече, осигури му спокойна атмосфера, давай му остатъчно течности и не го карай насила да яде. Най-добре е организмът му сам да се пребори с това което има, в крайна сметка така ще укрепне.
Аз съм на мнение, че лекарите в БГ изписват за щяло и не-щяло антибиотик. #2gunfire #2gunfire #2gunfire
И като започнеш веднъж, влизаш в един омагьосан кръг.

Бих ти препоръчала да заведеш детенце и на хомеопат.

Аз температура не свалям. (Това тук се счита и за нормално)
Колкото е по-висока, толкова по-бързо след това детето се оправя.

Дано надделееш и мъничето бързо да оздравява. Hug

# 4
  • Мнения: 1 820
Благодря ти,Lolita007
И аз не свалям под 38,5 но не знам какво да правя в случая.Винаги когато е със сополи става гнойна ангина.нашият лекар по принцип не изписва АБ,но вече явно го е страх,мислим да идем при хомеопат но не знам кога.Утре ще запиша час при д-р Михайлов в София,но сега не знам какво да правя.Страх мех ме е ! Confused

# 5
  • Мнения: 405
Тук за температура се смята от 38,5 нагоре. Другото не се брои. Laughing
Всъщност температурата убива микробите, затова не е хубаво да се сваля. Температурата въобще не е лошо нещо. Тя показва, че организма се бори с инфекцията. Просто трябва да и се даде възможност. Затова не е и хубаво да се натоварва стомаха с храна. Така цялото тяло има възможност да се пребори с инфекцията. Спокойствие и търпение са в случая най-добрите съветници. Peace Най-често като се смъква насилствено температурата, се появяват други симптоми. Точно тези от които се страхуваш.
Осигури на детенце покой и ще видиш, че всичко ще се оправи. Hug

# 6
  • Мнения: 2 908
Не давам АБ преди да са минали поне 3 дена и да сме видяли,че тя не може сама да се пребори.До сега е имала две вирусни,една гнойна ангина,бронхит и пневмония,скоро изкарана.При гнойната ангина се видяха налепите и тогава веднага почнахме АБ,преди това-не NaughtyЗа без нищо-не започвам само от страх АБ.
Нашите сополи са също толкова страшни-никога не се махат сами,винаги са заден ринит и правят ангина,дори стигнахме до пневмония,което е доста по-лошото от гнойна ангина да ти кажа... Rolling EyesСъвет от мен-лекувайте първо и основно сополите-те са причината за всички проблеми-сега моята е отново със запушен нос,на 5-ти януари и махнахме абоката след пневмонията и си е в къщи,без ясли,без допир до деца-и отново запушен нос-моментално се боря да не слезе надолу...това е начина,иначе няма спасение.Ако винаги слиза надолу и няма начин да се преборите с това-УНГ и ако трябва-да се махнат сливиците-и аз съм се насочила към УНГ вече.

# 7
  • Мнения: 46 437
И аз не бих дала, особено първите 3 дни, без доказана бактериална инфекция.

Идете утре и пуснете един гърлен секрет, след 2 дни ще имате резултати Simple Smile

# 8
  • Мнения: 371
Може ли за един месец да се даде 3 пъти АБ?
Хубаво е да изчакате 2-3дена,но пък от друга страна лекарката сигурно познава детенцето и вижда че върви към ГА...
Опитай да изчакаш и му следете гърлото,то ще си покаже.

# 9
  • Мнения: 28
Изчакай поне два-три дена. Миналата седмица бяхме 3 дни с висока Т ( над 390 )и в крайна сметка не се получи нищо таково(слава Богу), но и двете лекарки при които ходих ми изписаха антибиотик за всеки случай. Напрежението е голямо, но е по-добре така отколкото тези АБ. Не натоварвай допълнително организма. Peace

Давай повече чайчета (ако можеш не готови пакети и гранули а запарки) от билки с мед.

# 10
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
В момента има такъв вирус, минава и без антибиотик. Дъщеря ми се оправя вече, лекувахме я хомеопатично, но след среща с хомеопат. Беладоната от специалист ли ви е изписана?
На моята дъщеря давах 10 гранулки беладона 9 сн и 10 гранулки аконитум 9сн, смесени в 50 мл.преварена и охладена вода, разтръскани поне 100 пъти, на половин час по 2,5 мл. Заедно с други ХЛ.

# 11
  • Русе
  • Мнения: 7 766
И аз не бих дала АБ. Вече лекувам и бронхита без АБ. Нашите лекари прекаляват с тия лекарства  Crossing Arms
Момичета преди мен са ди дали добри съвети  Peace

# 12
  • Мнения: 7 201
В момента има такъв вирус, минава и без антибиотик. Дъщеря ми се оправя вече, лекувахме я хомеопатично, но след среща с хомеопат. Беладоната от специалист ли ви е изписана?
Peace Подкрепям мнението.
И аз не бих дала АБ. Вече лекувам и бронхита без АБ. Нашите лекари прекаляват с тия лекарства  Crossing Arms
Peace Tired

# 13
  • Мнения: 1 820
вчера и днес няма Т.Всъщност вдигна еднократни миналата вечер и това е.АБ още не сме го почнали.Седи си на шкафа  ooooh!Но ме е страх много.Сополите намаляват.Видимо е весела,играе,яде,обикаля и не се спира.Успокоява ме факта че няма Т.Мисля да изчакам още 1-2 дни.Доки каза ако няма Т да я заведем в петък.Но той си мисли че си пием поредния АБ.
Беладона никой не ми е изписал.Препоръчва го д-р Михайлов,заедно с клеева т-ра и Тонзилотрен.Не знам дали и с това не греша! ooooh!
Супер мама би ли споделила нещо повече как се справяте със сополите.Ходихме на УНГ правихме и гърлен.Каза че ще трябва да ги вадим като поотрастне още малко.

# 14
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Не знам, аз бих направила среща с хомеопат. Знаеш, че е важна личната среща и точното лекарство.
За малката не бих се притеснявала, щом се чувства добре просто организма сам се е справил.

Общи условия

Активация на акаунт