Отговори
  • Мнения: 1 610
Здравейте,
Чудя се къде да заведа моето семейство ,2+2/ на 3 и 1,5 години в този период/ и едно приятелско семейство 2 +1 / 7 год./ през юни.Плануваме да пътуваме от Германия с 2 коли, което още повече затруднява избора, .
Вероятна цел - Китен, Приморско, Радва, Ахтопол .
                         Китен ми хареса ужасно много. Къде е уловката? newsm78 Хубаво ли е , или мръсно?
                         Ако някой има малко повече информация за тези места няма да се разсърдя , ако ми я сподели. Laughing
                         Например подробности от рода > Има много бездомни кучета по улиците в Кранево< са за мен важни с оглед на спокойствието на децата.И моето собствено.
Плажът - желателно е да не става изведнъж дълбоко,а пясъка  като цяло да е ситен , а не каменист. Би било добре, ако плажът не е широк 3 метра.
                         Действа ми подтискащо някак си . Иначе не ни трябват непременно чадъри и шезлонги.
                        Има ли тоалетни по плажа в гореупоменатите места/ това винаги ме е стряскало по българското черноморие = липсата на такива/
Изисквания за нощувката - не сме претенциозни , не е необходимо да е в хотел, може и частни квартири.Даже нямаме абсолютна необходимост от климатик.
                                              За сметка на цената - около 10 лева на легло ми се иска. И децата безплатно  Joy
                                              охраняем паркинг или изобщо какво да правим с колите / на 2 и 5 години/ , за да не ги "чофне" някой добросъвестник?
Благодаря предварително за всички отговори   bouquet
                     

# 1
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
Местенцата, които сте избрали са супер, особено през юни. Там активният летен сезон е от средата на юли, август, което значи, че няма да е лудница, но пък може да има още дострояване Shocked
Плажът на Равда е широк със ситен пясък - реално това е и несебърският плаж.
Китен, Приморско, Ахтопол - плажовете са по-малки, но навсякъде е ситен пясъка.
По-принцип цялото българско крайбрежие е плитко, например бургаския плаж и този на Слънчев бряг, трябва да влезеш доста навътре за да се потопиш.
От чадърите и шезлонгите трудно ще се измъкнете. За съжаление, по-голямата част от плажовете е блокирана и нямаш избор. Естествено юни ситуацията е още спокойна. Тоалетни - не. Вариантът е да намерите хотел на самия бряг или поне в непосредствена близост.
Цената, която сте посочили е трудно постижима. Шансът е в частни квартири, но тях през интернет трудно ще ги запазите. При всички положения места ще има.
Паркинг - ако къщата, хотелът, където отсядате има паркинг няма проблем. По-принцип големи платени паркинги в Приморско и Равда мисля, че има, но в Китен или Ахтопол не съм чувала.
Успех Peace

# 2
  • Мнения: 1 610
Много ти благодаря, че така обширно се занима с моя проблем.
а какви са цените за чадър и шезлонг? Моя мъж няма да се разсърди да легне на шезлонг вместо на пясъка  Laughing , но му обяснявам, че второто е по-здравословно.  Mr. Green
Хм, проблема с тоалетните остава. добре де, къде се облекчават хората/ в морето ли?

# 3
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
Много ти благодаря, че така обширно се занима с моя проблем.
а какви са цените за чадър и шезлонг? Моя мъж няма да се разсърди да легне на шезлонг вместо на пясъка  Laughing , но му обяснявам, че второто е по-здравословно.  Mr. Greenтрудно е да се каже между 2 и 6 лв на броика - но не знам тази година, как ще е
Хм, проблема с тоалетните остава. добре де, къде се облекчават хората/ в морето ли?  Да, най-често  Embarassed

# 4
  • Мнения: 1 817
Аз съм за Созопол (там ходим вече 2 години). Вечер е спокойно, плажът на Златна рибка е страхотен - не е фрашкан, пясъчен, плитко. Другото, което може да ви хареса е хотел между Равда и Несебър. Там се навъдиха страхотни нови хотелчета, а плажът също е хубав. Китен, Ахтопол и Приморско е яка чалга и цигания, освен, че е супер шумно и там с деца не бих отишла! Изключение прави бившият ММЦ Приморско, където има реновирани бунгала лукс и много тишина в гората, НО и цените са страхотни!  Rolling Eyes  Обаче държа да подчертая, че българското черноморие е фраш и мърсотия и за съваление вече не става за ПОЧИВКА! Виж ако отидете в Хърватска, там е спокойствие, чистота, почивка... Peace И като допълнение ще кажа, че това, което плащахме на ден за двойна стая с баня и тоалетна в частна къща в Созопол миналата година, го плащахме за 1 апартамент (спалня, кухня, баня и тоалетна, тераса) в Хърватска.  Wink

# 5
  • Мнения: 289
А защо не Синеморец, малко след Ахтопол. Плажът е страхотен, морето е чисто. Има хотелчета, в този период не е пренаселено.

# 6
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Риен, сетох се за Влас - там има доста симпатични вилички и с кола можете да пътувате до Сл. Бряг, Несебър - на близо са  Peace

# 7
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
Честно казано по това време не толкова пълно с хора - лични  наблюдения Peace А, за Влас имам една позната, която дава къща под наем, нова и добре обзаведена. Ще изровя адреси и телефон, ако се интересувате.

# 8
  • Мнения: 707
Риен,
разгледай този сайт: http://bghotelite.com/
Има снимки, цени и телефони -за обратна връзка.

# 9
  • Мнения: 1 610
Отивам да преглеждам нета, може нещо да излезе. След седмица имам среща с приятелите, трябва нещо да им предложа, да не ходя с празни ръце
Е да, къща във Влас звучи скъпо, или се лъжа?

# 10
  • Мнения: 1 817
Ама Влас няма плаж и ще трябва да ходите до несебър...Или пък цезар палас е супер, но той май не е много евтин.  Crazy
http://www.elinabg.com/caesarpalace/

# 11
  • Мнения: 289
Ама Влас няма плаж и ще трябва да ходите до несебър...Или пък цезар палас е супер, но той май не е много евтин.  Crazy
http://www.elinabg.com/caesarpalace/
Предимството му е, че е почти на плажа, а цените не са по-различни от останалите хотели от категория 4*

# 12
  • Мнения: 1 893
Влас има плаж, при това не много широк и с хубав пясък, а и през юни е почти празно. Обаче в близост са само затворените комплекси, които са ок за семейства с деца и сигурност на колите и хората, но са доста по-скъпи от това, което търсите. И предвид немалкия ми опит се съмнявам, че ще намерите стая за четирима за 20 лв. на вечер с приемливи условия.

# 13
  • Мнения: 4 668
По това време места има навсякъде , но съм сигурна , че за такава цена няма да намерите нищо нормално . Легла по 10 лв. имаше , когато бях студентка ... т.е. доста отдавна .
Иначе аз имам координати на една хубава къща в Созопол , близо до плажа и стаите , които дават са хубави . Естествено няма климатик .

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Влас си има плаж.
Бяхме в ето този х-л:
http://www.visit.bg/sommer/photel.php?hotid=90 той е 3*
Веднага до него, точно на плажа е:
http://www.visit.bg/sommer/photel.php?hotid=1206 , който е 4* и в стаите има климатик.
Работят по системата на АИ и има дет. кът. Чисто, зелено, приятно... Пясъка е много фин, плажа си е направо чист, а морето доволно навътре е сравнително плитко.

Общи условия

Активация на акаунт