От нищо - нещо

  • 3 533
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 708
Развеселихте ме с темата Laughing Laughing Laughing Аз не помня такова предаване, но ме подсетихте, за една приказка, която моята любима баба ми разказа, когато бях ученичка, летях високо, всичко беше на една ръка разстояние, хляба се произвеждаше от шкафа, яйцата се снасяха в хладилника, където растяха и зеленчуците, а в камерата се отглеждаха прасетата и пилетата hahaha hahaha hahaha Та беше по повод, колко лесно и вкусно и от нищо едва ли не, съм направила нещо си.....

Приказката е следната:

Супа от камъче

Имало едно време една баба. Ама била тая баба много стисната. Живеела си сама с цицерлъка си и никой не искал да й бъде компания и да я погледна. Така си минавали дните. Една привечер, един окъснял пътник притропал на вратата да помоли да пренощува, че много бил уморен, а наблизо подслон нямало. Съгласила се бабата, пък и отдавна не била говорила с хора, та решила да разсее тишината с присъствието на пътника. Влязъл странника и помолил за малко топла храна. Еееее все пак сърцето на бабата, макар и леко омекнало като го поканила си оставало все така стиснато. Рекла му бабата, че нищо няма, как реколтата я градушката помляла, как бурята отвяла дървата за огъня, а лисицата отнесла пилетата..... Усетил я човека каква е, и й предложил да я научи как в такива случаи се прави "Супа от камъче"....
 newsm78Замислила се бабата,  #Crazy почудила се как е възможно пък супа от камъче да стане, ама се съгласила. Илязъл странника на двора и взел едно камъче чакъл от земята. Измил го хубаво и го сложил в тенджерата. Попитал бабата дали пък няма да намерят някакви съчки да напалят огъня.... Бабата без да се замисли, отишла под сайванта и взела една хубава цепеница, дето си скрила без да подозира нищо, че я мързяло да обикаля за съчки. Запалили огъня. "Абе дали пък няма да има в някое ведро дъждовна вода дет да се е събрала".... Ееее скокнала бабата уж да провери, ама извадила от герана цял менец с вода.... Забълбукала водата... Запитал тогава хитреца - дали пък някой арпаджик не се е изтърколил зад скрина.... Извадила бабата една златна глава лук, че не й се залягало отдолу...... "Ами някой морков и картоф, дали пък не са останали по-дълбоко заровени от по предишни години..... newsm78" ееее дала му и морков и картоф бабата. Изчовъркали малко сол...... А дали пък не е останало някое пиле голошарче из кокошарника, дето само да писука жално за отвлечената си майка.....Бабата хич не се и усетила и извадила от месцето дето си била приготвила да готви на другия ден....... "А дали пък съседската кокошка не се е подлъгала да снесе в твоя полог, бабе?" продължил пътника...... ИЗвадила и едно яйчице бабата...... И така лека полека наготвили страшна супичка.    Хапнала бабата, усладило й се и реклаааааа "Ейййййй страшна тая супа от камъче, момко........................ Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 16
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Икономична е баницата от стар хляб . нареждат се филии стар хляб в тавата, нарязва се на квадрати, залива се с плънка като за баница - 4 яйца с около 200-300гр сирене, олио и 200мл (поне) кисело мляко и се запича. Може да се направи и заливка с 4 яйца, прясно мляко, захар и ванилия. Съотношението ми е на вкус, не помня пропорции.
Палачинковата торта също е от нищо нещо - между палачинките нареждате де що има остатък в хладилника.

# 17
  • Мнения: 9 776
Спомням си го това предаване. И понеже някой се чудеше дали канеха гости - да, канеха. Рецептата по-долу е на Катя от "Ритон":

Специалитет "Катя"

Продукти:

1 франзела
яйца
топено сирене
лютеница
кашкавал

Франзелата се нарязва на филийки и от всяка се маха средата. Нареждат се в тава, намазана с олио. Във всяка дупка се счупва по едно яйце. Отгоре се поставя топено сирене, може и салам. В средата на тавата се изсипва лютеницата, смесена със средата от филийките, а тогоре се настъргва кашкавал. Запича се за 15-20 минути. При сервиране може да се гарнира с пастет, кисели краставички, майонеза, маслини и др.

Това мисля, че наистина е от нищо-нещо. Пък то няма как хич без продукти . Иначе ще стане като приказката на Krische, ама по първоначалния замисъл hahaha Joy.

Общи условия

Активация на акаунт