Нормално раждане слеед секцио

  • 629
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 529
Опасно ли е да вляза в този филм? От предишното ми раждане секцио са минали 3 г. Докторът ми е категоричен, че пак трябва секцио и аз ще се съобразя с това, но до определената дата има доста време, а аз напоследък получавам контракции нощем. Страх ме е да не тръгна да раждам преди определената дата и как да поостъпя в този случай ?
Мога ли да си родя нормално?
Споделеният ви опит ще е много ценен за мен, защото нещо се паникьосах  Confused

# 1
  • Мнения: 1 558
По принцип след първо секцио следва второ секцио.Какво точно те притеснява?Ако тръгнеш да раждаш преди определената дата в болницата лекарите ще преценят какво да те правят. Peace

# 2
# 3
  • Мнения: 2 090
От първото до второто ми раждане ще има около 2 години и 10 месеца.Лекарката,която следи бременността ми каза че е възможно нормално раждане,стига бебето да застане в подходящата позиция.Преди това и аз си мислех че задължително и второто трябва да е секцио Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 529
AnMary, дори не бях видяла в паниката  Embarassed 10x

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
Сега най-малкото, което ти трябва е паника. Спокойно. И леко раждане Simple Smile

# 6
  • Мнения: 591
Ами при мен времето от първото до второто секцио както се вижда е 1г8мес. И аз винаги съм се притеснявала какво ще стане, ако тръгне да се ражда по никое време -е, така и стана. Синът ми реши че трябва да тръгне 1 месец по-рано и не както аз очаквах с контракции през 15-20 мин, а на 2-3мин.  Shocked и това в 1 през нощта. Цяла нощ изкарах в болницата с тези чести контракции и в 8 сутринта, като дойде моят лекар на смяна ме оперираха. През това време вече бях направила 4см. разкритие.
Та мисълта ми е - недей да се притесняваш, ще имат време да отреагират лекарите, дори и да се случи през нощта   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 045
Аз родих секцио и моето АГ каза че след 3 г,ако искам да се повторя не е проблем да родя нормално ,освен ако не се е появил някакъв проблем ,който предполага да раждам пак секцио.Така че не виждам какво те притеснява,ако няма предпоставки за секцио.
А и вече си минала по този път,какво толкова те притеснява?Аз сега примерно ако реша да раждам нормално ще ме е по-страх защото не знам какво ме чака.
Защо твоето АГ е казало да раждаш секцио не ми е ясно.Има ли проблем?

# 8
  • Мнения: 654
Няма медицинска причина да не родиш нормално, но певечето лекари в големите болници няма да те пуснат, за съжаление- просто им е по- лесно и по- малко опасно, защото можеш да получиш руптура на матката и пак да те оперират след нормалното раждане.
Така поне са казали на кумата няколко независими един от друг доктори , в различни болници.
Аз също искам да родя нормално след секцио на 12.12.2006- та ,когато, дай Боже ,забременея с второто. Но това е положението.
Късмет и не се психясвай за глупости- каквото сабя покаже.
И с първото ме опрерираха с 9 см. разкритие и зверски контракции- оказа се, че това й е спасило живота ,без да преувеличавам, а може би и моят.
В крайна сметка важен е резултатът, нали?

# 9
  • Мнения: 529
Точно това ме притесняваше - ще могат ли да реагират лекарите през нощтта например, когато моята лекарка няма да е там и ... уф, Божа работа ....  Praynig

# 10
  • София
  • Мнения: 39 718
Наистина се притесняваш за глупости. Даже твоята лекарка да я няма, другите няма да те оставят.

# 11
  • Мнения: 494
Ако няма нещо, което налага секцио няма проблем да родиш нормално. На мен доктора ми каза, че мога второто да го родя нормално ако искам, нищо че първото е било секцио.

Общи условия

Активация на акаунт