за математическите състезания (по-различно)

  • 3 425
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
и ние сме в трети клас- госпожица.Аз съм 3а тези състезания.Бдлагодарение на едно такова оцених детето си.До тогава вероятно не сам имала вазмойност да сравня нивото и с това на други деца. Мислех си -ок- златна среда.Оказа се обаче че резултата ни беше подобър от този на "математиците" в класа.Повдигна ни се "реитинга" в смисъл 4е придоби по-друго самочувствие.Благодарение на това сега сме сред наи-хвалените.А3 лично не сам от родителите които държат на оценки, насилвам ,не се карам.Смятам 4е на тези састезания се вижда колко са подготвени децата ни. Ина4е оценките в у4иливте не винаги са адекватни.За какво са ни шестици ако не са покрити.Ина4е наистина сусте3анията са по желание и всеки които иска може да се пробва.При нас таксата е 5 лева.Успех на всички чочковци в састезанията

# 16
  • Мнения: 258
В неделя нашите седмокласници са на състезание по математика. Желая успех на всички дечица!
Нека след това се поздравим с успехи!
 smile3501

# 17
  • Русе
  • Мнения: 686
Здравейте на всички запалени по математиката! Ако някой може да даде линкове с архиви от математически състезания предварително благодаря! Ние сми втори клас но вече имаме известни успехи!

# 18
# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Училището на детето ми се води с математическа насоченост,нашата госпожа не насърчава явяването на такива състезания. Имаха едно ,на което за първа година имаше задачи и за първокласници. Моето гардже доста ме изненада с резултата си ,справила се е отлично, а аз си мислех,че математиката и куца. Оказа се,че моите очаквания и изисквания са по-високи ,а детето си е много добре. Сега си имаме вътрешни конкурси ,но те не им казват така,а всичко тече в учебно време под вида на контролни. Догодина може и да я запиша на някое състезание,ще видим.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен ми се вижда спранно вашето училище да е с профил математика и да не се поощрява явяването на състезания. Децата ще видят къде са в сравнение с другите, дори и къде е тяхното училище в класирането. Може би вие, родителите трябва да поставите въпроса догодина. За първокласниците няма много състезания, но и по едно на година е добре.
 Едно време ни задължаваха направо да ходим на олимпиади (математическа гимназия) и си признавам, че добре ми се отрази. Научих се да се справям в изпитна обстановка и да се старая да зная повече. Така и не стигнах до висините на математическата мисъл, но придобих много ценен опит.

# 21
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Говорим за първокласници.  Peace
 Явиха се на едно- Иван Салабашев ,което за първа година било и за първокласници и толкова.
 Сега предсотят вътрешните тестове и тече доста усилена подготовка.
 Иначе по-големите си се явявта и гледам,че резултатите им са доста добри.

# 22
  • Мнения: 2 030
На 21 март има много хубаво състезание "Европейско кенгуру". Слабаците може и да ходят, но не се класирват или имат до 60 точки. Задачите са много трудни и нестандартни, но супер интересни.

# 23
Някой знае ли, кога е олимпиадата по математика за третокласници, защото никъде не мога да намеря дата за явяване, иначе съм записала сина си за "Европейско кенгуру" и смятам, че е важно децата ни да се ходят по различни състезания, за да могат да имат и самочувствие и да не се стресират от подобни състезания.

# 24
  • Мнения: 24 467
Има ли за трети клас такава? Аз знам за от ІV-ти.

# 25
  • Мнения: 2 030
Олимпиада по математика има от 4-ти клас нататък. Безплатна е, финансира се от МОН. Задачите са от учебния материал за съответния клас. "Европейско кенгуру" е друг тип състезание, заплаща се такса за участие, с интересни  логически задачи. В него участват деца и от 2-ри клас.

# 26
Много благодаря! Страшно много ми помогнахте.

# 27
  • Мнения: 2 556
При нас със сигурност не ходят "слабаците", каквото и да се има предвид. От класа на сина ми ходят 2-3 деца, които са отличниците на класа и винаги са наградени. Колкото до моето дете - синът ми е много старателен и се справя добре по всичко в училище. Не съм особено убедена, че математиката му е най-силната страна, но щом има желание - ще ходи на състезания винаги когато поиска. Определено не мисля, че на математическо състезание може да отиде и да спечели дете със слаб успех по математика например, просто няма как да стане.

На Кенгуруто - синът ми ще ходи, но според мен задачките са трудни, все едно - както и да се представи, аз ще съм доволна, важното е, че има желание и се упражнява. Има значение дали вкъщи решаваш задачи или не, най-малкото след толкова решаване нямаш никакви проблеми с учлищния материал.

# 28
  • Мнения: 13 268
Няколко години се явяваме на кенгуру. Задачите наистина са нестандартни и не се учат в училище. Има сборници със задачи давани на минали състезания. Това което ми е направило впечатление досега е че задачите за 2, 3 и четвърти клас са еднакви, най много да сменят някое число и са различен брой за различните класове. За 5 и 6 клас също има задачи, които се дават на по-малките. Някак несправедливо ми се струва спрямо малките -къде са знанията на един четвъртокласник, къде на един второкласник и как мисли дете в по-големите красове и как дете в по-малките класове. Странен ми е подбора на задачите-това е моето мнение на лаик математик относно това състезание.

Общи условия

Активация на акаунт