рефлукс

  • 1 940
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Мами, какво давате на дечицата ви с рефлукс?

# 1
  • Мнения: 206
Трябва да се консултираш с детски гастроентеролог! Рефлукса е различни степени ,при по-високите се налага операция ,така че рецепти от сорта "отвара от тиквени семки помага при СПИН......" ooooh! просто е несериозно.
Синът ми имаше рефлукс и взимаше и още взима най-различни медикаменти ,назначени му от специалист.

# 2
  • София
  • Мнения: 790
И аз съм за гастроентеролог  Peace При дъщеря ми имаше рефлукс, може би в малка степен, личната лекарка каза, че ще го израсне и не съм давала нищо, но честно казано съжалявам че я послушах и не отидох на консултация със специалист.

# 3
  • Мнения: 6 274
Доколкото знам, при по - лека форма може и само храната да се смени (с Фризовом, примерно) и да повдигнеш нивото на матрачето (дюшечето)...
Но това не можем да ти го кажем ние, а гастроентеролог, разбира се....

# 4
  • Мнения: 127
Да, разбира се  Peace
Предстои ни преглед и просто питам за информация и сравнение. Благодаря на всички. А бихте ли ми казали в какво се изразява прегледа и лежахте ли в болница?

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Рефлуксът бива два вида - гастроезофагеален рефлукс и везикоуретерален рефлукс...
Не уточняваш ти за кой вид питаш...

# 6
  • Мнения: 1 817
Това е сериозна диагноза, не просто за въпросче във форума.
Все пак да си кажа:
Сънът ми беше с рефлукс. Много е неприятно.Има обаче различни степени. Заради този рефлукс въведох твърдата храна по-рано , към 5 месец. Искаше ми се по-дълго да кърмя, нооо това беше начинът.
С въвеждането на твърдата храна нещата значително се подобриха и повръщането изчезна.

# 7
  • Мнения: 9 973
до1г. само на лечебно мляко,после му изписаха прачета+капки,за 40 дни детето се оправи


пустия док. не беше ми казал да не давам ябълки,а аз всеки ден го тъпчех  #Cussing out

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Диагнозата трябва да се постави от лекар, както и да се изпише лечение. Аз давах на бебето си Аптамил АР, като го смесвах 50/50 с другото мляко, което си пие. Но като го заведох при друг лекар и го прегледа каза, че детето със сигурност няма рефлукс. Направи му изследвания и се оказа, че има стафилококи в носоглъдката и секрета, които се образува го дразни и причинява повръщането. Та той ми обясни, че много често лекарите поставят диагноза рефлукс без да са сигурни, че е това. Повръщането може да се дължи на много други неща.

# 9
  • Мнения: 958
И при нас явно е било по-лека фаза, защото ни предписаха само Фризовом, никакви лекарства. Доста повръщаше и се давеше. До около 8 месеца, след това постепенно се оправи.
Но ходихме задължително на гастро.

# 10
  • Мнения: 4 187
Рая имаше рефлукс, който отшумя към 6ия и месец, без лечебни млека или други препарати, до тогава беше на кърма.   
На година и два месеца отново започна да повръща, лекувахме я с хомеопатия. Преди това посетихме гастроентеролог, предписа дълга и сложна схема на лечение от която се отказахме.

# 11
  • Мнения: 130
Зависи от какво е рефлукса. Най- добре е да отидете на гастроентеролог. Моя син беше с рефлукс и се съмняваха за пилорна стеноза ( лекува се само с операция). Оказа се, че има АБКМ.

# 12
  • София
  • Мнения: 183
Дъщеря ми е с рефлукс, повръща почти след всяко ядене, но засега наддава и педиатърката смята, че не се нуждаем от лечение и допълнителни мерки.

# 13
И ние до преди 1 мес давахме Аптамил АР .
Прегледа при гастроетеролога беше на ехограф. А относно качването - да качваше си но в един момент отказа АМ и се наложи да преминем на кис. мляко ...а как миришеше повърното просто не е истина, а същия месец си качи 1кг на всичкото повръщане (от кис.мляко повръщаше доста повече)
Тогава вече отидохме на преглед и преминахме на Аптамил и каза да захраним с каша(бананова дадохме).
Лекарства не ни изписа. Сега пак е на обикновено АМ и пюрета всякакви.
И аз съм за лекарства или поне смяна на храната, понеже представете си да повръщате по 100 пъти на ден  Sick гадно ще да е .

Успех и дано го израснете бързо  Hug

# 14
  • Мнения: 45
При нас се израстна с възрастта,с въвеждане на  твърдата храна спря всякакво повръщане. Това което ни бяха казали да направим докторите е повдигане на дюшечето на детето от към главичката, за да не се връща млякото обратно, но все пак зависи и от степента, така че си е най - добре консултация! Явно при нас не беше много сериозно, но се притесних, като прочетох мнение на майка, че след спиране, пак се е появил на 1г и 2 месеца.  newsm78 

Общи условия

Активация на акаунт