Рецепти Оливър, Рамзи и др. кулинарни величия

  • 19 471
  • 54
  •   1
Отговори
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 779
Coq au vin – Гордън Рамзи
Порции 4, подготовка 35 мин., приготвяне 1.50 мин.
В повечето рецепти петелът първо се маринова, но ако месото му е по-нежно, виното превзема ястието. Яко искате по-наситен аромат, сгответе ястието ден по-рано и го претоплете преди сервиране.
1.8 кг. Пиле, разфасовано на 8 парчета, 5 с.л. брашно, 75 мл. Зехтин, 250 г пушен бекон, на кубчета, 1 накълцана глава лук, 2 обелени моркова, нарязани на едро, 2 стръка праз, нарязани на едро, 250 гр. сладък лук, на глави, 2 стръка пресни розмарин и мащерка, 2 дафиноли листа, 100 мл. Коняк, 1 бутилка червено вино (за предпочитане бургундско), 1 л пилешки бульон (за предпочитане домашен), 250 г гъби, почистени и нарязани на едро.
1. Разфасоване на пилето. В купа смесете брашнотос малко сол и пипер и оваляйте в него пилето, като отръскате излишното. Поставете месото в отделна чиния и го овкусете отново.
2. В голям тиган загрейте 4 с.л. зехтин и запържете парчетата пилешко. Добавете и бекона и го запържете с бъркане, докато стане хрупкав. Извадете с щипци пилето в чиния.
3. Оставете бекона в тигана и сложете всички зеленчуци. Ако има нужда, добавете 1 с.л. мазнина и задушете за пет минути. Сипете коняка и оставете още 2 мин., като бъркате, за да не загори. Добавете цялото вино и оставете да къкри.
4. Поставете пилешкото в тигана и го притеснете в течността да къкри 10 мин. Без похлупак, докато виното изври наполовина. Налейте бульона, овкусете и го оставете 1 ч., докато изври наполовина, а месото стане крехко. Преди сервиране оставете да поизстине.
Good Food

# 1
  • Мнения: 1 380
Eха страхотна тема...запис...  bouquet

# 2
  • Мнения: 11 607
Eха страхотна тема...запис...  bouquet

 Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

# 3
  • Мнения: 1 380
Ние само ще я попреглеждаме, няма да готвим.... hahaha hahaha hahaha

# 4
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 627
Имам две книги с рецепти на Джейми Оливър и една на Гордън Рамзи (вторият ми е по-голяма слабост  Embarassed)

Пробвала съм някои неща - тук.

# 5
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 779
Имам две книги с рецепти на Джейми Оливър и една на Гордън Рамзи (вторият ми е по-голяма слабост  Embarassed)

Пробвала съм някои неща - тук.

Леле колко рецепти smile3523

# 6
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 627

E, то само 4 са техни Simple Smile Но за този уикенд съм предвидила тестване на нови Wink

# 7
  • Мнения: 11 747
Aааа, моментален запис!  Grinning

 newsm18 Джейми, Джейми, Джейми  newsm18

Предлагам негова рецепта, която съм публикувала в 'Моите манджи'. Променила съм я, като съм сложила пилешко филе, а по оригинала е с бекон  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231840.msg7203228#msg7203228

# 8
  • Мнения: 4 433
Записвам се  bouquet

# 9
  • Мнения: 940
И аз ще следя темата. Може и да напиша някоя рецепта. Голям фен съм и на двамата.

# 10
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 779
Пина тази рецепта обезателно ще се пробва.

Следобяд като заспят децата може да запиша още някоя рецепта Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 3 271
Еееххх, мерси Роца, винаги ти се възхищавам Simple Smile Peace

Темата е много хубава Peace

# 12
  • Мнения: 37
Много хубава тема благодаря.Много ми харесаха рецептите ще се пробвам някаи да направя.Ще чакам още рецепти  bouquet cookнищо,че съм работеща мама smile3523

# 13
  • Мнения: 2 241
На Оливър не съм, но на Рамзи съм правила доста неща от BBC Good Food, но това беше преди да се запаля да ги документирам, така че снимки няма. Трябва да си потърся поне преводите.

А на Пиер Ерме (Pierre Hermé) може ли да се сложат рецепти? Не знам дали сте го чували, но той е нещо като гуру на модерното сладкарство. Grinning

# 14
  • Мнения: 818
Aааа, моментален запис!  Grinning

 newsm18 Джейми, Джейми, Джейми  newsm18

Предлагам негова рецепта, която съм публикувала в 'Моите манджи'. Променила съм я, като съм сложила пилешко филе, а по оригинала е с бекон  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231840.msg7203228#msg7203228
Ааа,Пина тази рецепта ми е много любима и в дните на диета само за нея мисля

Котка,давай щом е сладкарство и то модерно много ще е радвам

# 15
  • Мнения: 11 747
Аз не бях чувала никога за Pierre Hermé, но сега прегледах в Гугъл. И аз бих видяла негови рецепти с интерес, макар, това което видях да е малко особено  Thinking

Bambinkamalinka, много се радвам!  Grinning И аз все за нея мисля, ама и аз съм на диета. Пък става бързо и вкусно...

# 16
  • Мнения: 411
На Оливър не съм, но на Рамзи съм правила доста неща от BBC Good Food, но това беше преди да се запаля да ги документирам, така че снимки няма. Трябва да си потърся поне преводите.

А на Пиер Ерме (Pierre Hermé) може ли да се сложат рецепти? Не знам дали сте го чували, но той е нещо като гуру на модерното сладкарство. Grinning

прати  неЩица на този майстор,много ми е интересно,но нямам време винаги и за да не ги пропусна ако може на ли4ни

# 17
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 779
Не съм чувала Пиер Ерме Embarassed, но ще се радвам да прочета и да пробвам някоя рецепта от него. Затова и темата е "и др. кулинарни величия" Peace

# 18
  • софия
  • Мнения: 25 441
Aааа, моментален запис!  Grinning

 newsm18 Джейми, Джейми, Джейми  newsm18

Предлагам негова рецепта, която съм публикувала в 'Моите манджи'. Променила съм я, като съм сложила пилешко филе, а по оригинала е с бекон  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231840.msg7203228#msg7203228
Ааа,Пина тази рецепта ми е много любима и в дните на диета само за нея мисля


И на мен ми е любима. Голяма вкусотия (човече с течаща лига)!

# 19
  • Мнения: 321
Роца, виждам, че темата е стара а аз я отварям чак сега. Това е невероятно. Всичките рецепти ,които се дала са фантастични. Почти всичко преписах и съм в див възторг. Много много ти благодаря!!!!!!!! Дано пак да се включиш и да дадеш нови неща. Hug

# 20
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 627
На Оливър не съм, но на Рамзи съм правила доста неща от BBC Good Food, но това беше преди да се запаля да ги документирам, така че снимки няма. Трябва да си потърся поне преводите.

А на Пиер Ерме (Pierre Hermé) може ли да се сложат рецепти? Не знам дали сте го чували, но той е нещо като гуру на модерното сладкарство. Grinning

Котка, с теб сме от една порода Grinning. Пиер Ерме го знам от няколко години (5-6 може би) и съм дълбок негов почитател. Честно казано, досега не съм се задълбочавала да търся негови рецепти, предполагам от благоговение  Laughing. Макароните му са цяла поема,  само за последната му колекция мога статия да напиша  Laughing За способността му да съчетава вкусове и текстура, да развие цяла гама от типове десерти... А как завиждах на мъжа ми, че го е видял наживо.
Надявам се скоро да се сдобия с ето това и тогава сигурно ще мога да пусня някои рецепти.

Другият сладкарски виртуоз, чиито творения се надявам да опитам някой ден е Кристоф Мишалак.

Иначе в наличност имам на книги на Ален Дюкас (ако ви интересуват).

Чушцица, Jujka, благодаря ви за милите думи, аз темата в Любимте рецепти я поддържам сравнително редовно, особено като пробвам (и одобря Wink) нови неща.
Почакайте до уикенда, имам предвидени 3 рецепти на Джейми и Гордън за тестване Wink.

# 21
  • Мнения: 2 241
Роца, newsm10!!  Точно едни ултрашоколадови макарони съм правила, бяха вълшебни (за другите пояснявам, че става дума за вида сладки, не за пастата Simple Smile).

Правих и един шоколадов кейк, на пръв поглед нищо кой знае какво, но с един много съществен акцент - портокаловите корички за кейка трябваше да киснат 24 ч. в редуциран балсамико. Ето едни такива дребни наглед неща правят разликата при него и се получава оригинален вкус. Много завиждам и аз на мъжа ти. Grinning  Смятам при следващо пътуване по вашите места да се сдобия с книгата.

Разгледах и при Мишалак, страхотни произведения. На Дюкас също не съм правила нищо, ще се радвам да пуснеш рецепта, която ти е харесала. Hug

# 22
  • Мнения: 321
разгледах нещата на MICHALAK и естествено ,че се превъзбудих. Ако някая от вас може да даде рецепта на "chou tropezien ",ще съм му благодарна.

# 23
  • Мнения: 11 747
разгледах нещата на MICHALAK и естествено ,че се превъзбудих. Ако някая от вас може да даде рецепта на "chou tropezien ",ще съм му благодарна.

Малко офф, ама забавно!  Laughing
Викам си, дай да видя и аз чудесиите на тоз' ми ти Мишалак, написах в гугъл и ето първата снимка, която излезе
http://img.photobucket.com/albums/v293/batchie_m/michalak.jpg

 Mr. Green Mr. Green

# 24
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
най-нахално ще използвам темата Laughing

имам интерес към рецептите на един японски сладкар.
уви книгата му е излязла само на френски и японски.
и двата езика са ми еднакво непознати...

някой случайно да има книгата le gout authentique retrouve на Hidemi Sugino
да преведе някоя рецепта?
бих си я купила, ама като не разбирам френски  newsm78...картинки само ще гледам  Mr. Green

аз се опитах 4 пъти да направя това без рецепта Rolling Eyes
сега я търся...., че нищо не стана ooooh!

# 25
  • Мнения: 321
разгледах нещата на MICHALAK и естествено ,че се превъзбудих. Ако някая от вас може да даде рецепта на "chou tropezien ",ще съм му благодарна.

Малко офф, ама забавно!  Laughing
Викам си, дай да видя и аз чудесиите на тоз' ми ти Мишалак, написах в гугъл и ето първата снимка, която излезе
http://img.photobucket.com/albums/v293/batchie_m/michalak.jpg

 Mr. Green Mr. Green Partyе не се превъзбудих от това. Laughing Laughing Laughing

# 26
  • Мнения: 321
най-нахално ще използвам темата Laughing

имам интерес към рецептите на един японски сладкар.
уви книгата му е излязла само на френски и японски.
и двата езика са ми еднакво непознати...

някой случайно да има книгата le gout authentique retrouve на Hidemi Sugino
да преведе някоя рецепта?
бих си я купила, ама като не разбирам френски  newsm78...картинки само ще гледам  Mr. Green

аз се опитах 4 пъти да направя това без рецепта Rolling Eyes
сега я търся...., че нищо не стана ooooh!

пусни я на френски ще я преведа

# 27
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 779
asyalein това много вкусно изглежда. Мен определено би ме затруднило изпълнението.

# 28
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
чушчица, нямам рецептата.

нали точно това написах - не бих си купила книга, която не мога да чета Rolling Eyes
надявах се някой от живущите из френскоговорящите държави да я има.... Mr. Green

# 29
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 627
разгледах нещата на MICHALAK и естествено ,че се превъзбудих. Ако някая от вас може да даде рецепта на "chou tropezien ",ще съм му благодарна.

Малко офф, ама забавно!  Laughing
Викам си, дай да видя и аз чудесиите на тоз' ми ти Мишалак, написах в гугъл и ето първата снимка, която излезе
http://img.photobucket.com/albums/v293/batchie_m/michalak.jpg

 Mr. Green Mr. Green

Пина, този не е същият Мишалак Wink. Горният е Фредерик Мишалак, един от играчите в националния отбор по ръгби  Laughing. Те всяка година се снимат с благотворителна цел в един календар, наречен "Боговете на стадиона" ама това е за петъчна тема  Mr. Green

Asyalein, прегледах архива си с книги, ама я нямам тази, която търсиш Sad

и за да не спамя съвсем, утре ще дам отзиви за
това

# 30
  • Мнения: 940
Леле, какви вкусотии Simple Smile

# 31
  • Мнения: 11 747
Роца, аз разбрах, че не е същия!  Grinning Ама стана забавно  Peace

Асялейн, аз така като го гледам това нещо, няма как да предположа, какво има вътре, ама на вид не виждам проблем да се докара  Thinking Кое те затрудни?    Трябва да имаш формичка, само ринг да е, с 2 различни диаметъра, аз имам едно такова малко, с което може да се изреже пълнежа, но за по-голямото нямам. Ако имаш по- голямо рингче, с него си режеш пандишпан за основа и остава на дъното. Наливаш желиращ се крем (може млечен, може с извара, крема сирене и т.н., само да съдържа и желатин) и оставяш да се желира, но да е леко мекичко още. Слагаш отгоре парче пандишпан и парче плод, изрязани с по- малък ринг и допълваш догоре с желиращ се крем. Той запълва фугите отстрани, около парчето плод и пандишпан. Оставяш в хладилник да стегне всичко добре. Накрая вадиш, съвсем фино зафилваш с тънък слой крем и овалваш в пралине (на снимката на такова ми прилича - скълцани ядки, с белтък и пудра захар).

Аз бих направила крем от крема сирене + заквасена сметана, пудра захар, една идея какао и желатин. Основата е какаов пандишпан, горе е бял пандишпан и може би портокал, но така като го гледам ми прилича на желиран плодов сок, това също би могло да се направи. Ядките са лешници или бадеми, белени.

# 32
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Пина, отвън е бананов мус, вътре е мангов мус Peace
не ползвам желатин Peace пробвах с агар агар, но той се вари 2 мин и като го смеся с муса, който е студен и не става нищо  Tired
варени банани мразя  Sick

от всички опити резултатът е като кулата в Пиза  Mr. Green

иначе правих 2 пандишпана - натурален и какаов.
да кажем, че липсва нещо и във вкуса... Thinking
явно има и нещо друго в мусовете - подправка някаква...

# 33
  • Мнения: 11 747
Ами, никога не съм работила с агар-агар и нищо не мога да кажа. С желатин ще стане със сигурност. А за вкуса на мусовете - то варианти до безкрай, подправки също много. Не може по снимка да го разгадаеш, но можеш да си направиш своя рецепта, не по- малко ефектна!  Peace

# 34
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
С желатин ще стане със сигурност.

не го ям.
веге съм Peace

П.П. снимката е от този блог.
има и други интересни неща, някои с рецепти.
мацката е японка , живееща в Англия

# 35
  • Мнения: 11 747
Да, да, сетих се аз защо не го ползваш, пък и помня!  Peace  Просто предполагам, че майстора си е сложил желатина и хич не му е мислил!

# 36
  • Мнения: 37
Роца много хубави неща си направила възхищавам ти се.Как ти стига времето за всички тези прекрасни неща?Поздрави и благодарности от мен  bouquet.Ще чакам още нови неща

# 37
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 627
Asyalein, разгледах блога - има разкошни неща. Почти ми се прииска да се захвана със сладкарство Wink.

Този уикенд тествах:

"Bubble-and-squeak" с наденички и сос с лук - Джейми Оливър
Kedgeree - Джейми Оливър
Крем-супа от резене и миди - Гoрдън Рамзи

Vesela, благодаря  за милите думи bouquet.

# 38
  • София
  • Мнения: 15 457
А аз търся рецептата на агнешкия Уелингтън на Рамзи!Месото се пече в тесто и преди поднасяне се нарязва.Мидите Сен-жак ги пробвах, бяха ми се дояли много ,като гледах, но само ги изпекох, опитах и кучето изяде и трите кила, които бях купила.

# 39
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ах Роца, този блог ме е докарвал до безсъние, а сладките неща не са силната ми страна Blush
имам въпрос за Kedgeree на Джейми Оливър - как се съчетава вкуса на пушената риба с киселото мляко?

аз мога да го направя без рибата, а половинката ще я получи бонус hahaha

Джейми беше правил и едни картофи соте, запържени в много къри и червен пипер... Peace

# 40
  • Мнения: 321
Боже Роца, ти пак си отличничката тук! Аз съм на диетата на Пиер Дюкан и за сега се храня само с очи. Laughing Нямам търпение да проям и да надебелея отново с всички тези невероятни неща,които си дала. Вчера пооплесках нещата малко,но това е от друга тема Laughing

# 41
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 627
Тайна, за тази рецепта ли става въпрос?
http://www.channel4.com/food/recipes/chefs/gordon-ramsay/beef-we … 07-12-21_p_1.html
Ако ти трябва помощ при превода - насреща сме.
(завиждам на кучето, на мен никой не ми дава 3 кг Сен-Жак Wink)

Asyalein, пушеният вкус доста намалява след като рибата се свари и донякъде се балансира от по-силния вкус на кориандъра. Сигурно ако е само с кисело мляко, няма да стане толкова добре. А и без сос става - тази вечер го дояждахме, а ме мързеше да правя сос - даже и повече ми хареса Wink. Но ти опитай и реши как ви допада.
Картофите с къри май някъде съм ги изпуснала...

[б]Чушчица[/б], те нещата са тук, няма да избягат Simple Smile.

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 21:53 от Роца

# 42
  • София
  • Мнения: 15 457
Тайна, за тази рецепта ли става въпрос?
http://www.channel4.com/food/recipes/chefs/gordon-ramsay/beef-we … 07-12-21_p_1.html
Ако ти трябва помощ при превода - насреща сме.

Тази е, но ще ми трябва превод, не знам и думичка на друг език! Embarassed

# 43
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Да се запиша и аз като фен на Джейми Оливър. Гледах доста време неговите предавания по една от немските телевизии. От него научих как се вари правилно леща (не се смейте), както и една салата с леща, която правя редовно и обирам точките. Друга негова любима идейка е печена риба с подправки и лимонови резени отгоре. Засега това, ще ви следя  Peace.

# 44
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Да се запиша и аз като фен на Джейми Оливър. Гледах доста време неговите предавания по една от немските телевизии. От него научих как се вари правилно леща (не се смейте), както и една салата с леща, която правя редовно и обирам точките. Друга негова любима идейка е печена риба с подправки и лимонови резени отгоре. Засега това, ще ви следя  Peace.

Сподели рецептите, моля!  Praynig

# 45
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Като се прибера, непременно!

# 46
  • Мнения: 4 358
Малеее къде се бутнах и аз момичета ooooh!.
От 30 мин съм  #Crazy.
Този блог за сладкарства на Ася #Crazy.Не мога да смогна да гледам.
Купувам всеки брой на GOOD FOOD.Пробвала съм много неща, но на Оливър ни едно.От страхопочитание Embarassed.
Впрочем ако имате на кабелната си телевизия програма Фиеста ТВ - та там най си заслужава Майстори Готвачи - точно дребни наглед неща показват ,но явно ключови.
http://www.fiestatv.tv/index.php?ul=9#

# 47
  • Мнения: 321
Ама какво значи: за сега-това ,ще ви следя. Тук се дава моменталически рецепта JoyLaughing светли ,моля те ,не ни разочаровай! Laughing

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 18:23 от чушчица

# 48
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

От 30 мин съм  #Crazy.
Този блог за сладкарства на Ася #Crazy.Не мога да смогна да гледам.


не реви Mr. Green
аз даже зелен чай на прах си купих, за да пробвам тва-онова...
после мъжът ми ме попита кога най-сетне ще ядем селска кухня, че му писнало от експерименти  hahaha

# 49
  • Мнения: 321

От 30 мин съм  #Crazy.
Този блог за сладкарства на Ася #Crazy.Не мога да смогна да гледам.


не реви Mr. Green
аз даже зелен чай на прах си купих, за да пробвам тва-онова...
после мъжът ми ме попита кога най-сетне ще ядем селска кухня, че му писнало от експерименти  hahaha
Joy Laughing Laughing Laughing Laughing

# 50
  • Мнения: 4 358

От 30 мин съм  #Crazy.
Този блог за сладкарства на Ася #Crazy.Не мога да смогна да гледам.


не реви Mr. Green
аз даже зелен чай на прах си купих, за да пробвам тва-онова...
после мъжът ми ме попита кога най-сетне ще ядем селска кухня, че му писнало от експерименти  hahaha
Малее той и моя така вика.Хем гледаш аз по БГ манжи и по обикновенни уж готвя.Не като тебе Hug.Аз ако му сготвя нещо хептен експериментално ще отиде на ресторант hahaha

# 51
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Ама какво значи: за сега-това ,ще ви следя. Тук се дава моменталически рецепта JoyLaughing светли ,моля те ,не ни разочаровай! Laughing
Извинете моля, ама си имам оправдание - бях рожденничка вчера и просто не стигнах повече до компа, а тефтерът с рецептите е удома.

# 52
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 627
Тайна, заповядай: Simple Smile

Говеждо "Уелингтън" на Гордън Рамзи

400 г говеждо филе
400 г култивирани печуркi (от най-големите, с тъмни ламели)
4 резена пармска шунка
горчица за намазване (от тази, без синапеното семе и с по-лек вкус)
200 г многолистно тесто
8 бр млади картофи (или от сорта "Шарлот")
1 скилидка чесън (смачкана)
1 стрък мащерка
2 бр мини-марули (сорт Romaine)
сол, черен пипер, зехтин
винегрет с горчица (по желание)

Фурната се загрява на 200°С.
Месото се запържва от всички страни в тиган с малко зехтин, дкато покафенее. Целта е да се "запечата" и да задържи в себе си всички сокове. Оставя се да изстине и се намазва обилно с горчицата.
Гъбите се нарязват на едро и се смилат в блендера, докато се получи нещо като каша. Тази смес се запържва в горещ, сух тиган, докато се изпари всичката вода (би трябвало лесно да се слепва). Оставя се да изстине.
Върху голямо парче домакински филм (от тези прозрачните) се нареждат резените пармска шунка, така че да се застъпват. Отгоре се разпределя гъбената смес. Отгоре се поставя говеждото филе и се завива стегнато, така че да е покрито от всички страни със шунката и гъбите. Фолиото се затяга добре. Оставя се за 10-15 мин в хладилника да се стегне.
От бутер тестото се изрязва правоъгълник, достатъчно голям, та да завие месото. Краищата се намазват с разбития жълтък. Месото се изважда от хладилника, фолиото се маха и месото се поставя в центъра на тестото. Завива се от всички страни като прихлупването остава от долната страна на месото, излишното тесто отстрани се изрязва и отгоре се намазва с останалия разбит жълтък. Оставя се отново за 5 мин в хладилника. Намазва се повторно със жълтъка. Пече се 35-ч0 мин на 200°С. Оставя се да почине 8-10 мин преди да се нареже.
Картофите се сваряват за няколко минути в подсолена вода. Разрязват се на четвъртинки, като кората се запазва. Запържват се до готовност в малко зехтин и масло, заедно с чесъна и мащерката. Подправят се със сол и черен пипер. Чесънът и мащерката се махат преди сервиране.
Листата на марулята се отделят едно от друго. Вътрешните листа се заделят за салата, а външните се запържват съвсем леко в малко зехтин, сол и пипер.
Нарязаното филе се сервира с картофите и марулените листа. По желание може да се подправи с винегрет с горчица.

Svetli, честит рожден ден! Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 15 457
Роца, много ти благодаря за преведената рецепта. Копирам и прибирам при рецептите.Благодаря! newsm51

# 54
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Въх, темата на найста страница, узорих се да я намеря.

Ето обещаната рецепта за лещата на Джейми. Уточнявам, че това е леко променен вариант, който най-много се харесва у нас (правила съм я много пъти в много варианти):

Салата от леща
Продукти:
1 ч.ч. почистена и измита леща
2 моркова, нарязани на кубчета като за руска салата
2-3 печени червени чушки, нарязани на дребно
4-5 едри скилидки чесън
1/2 връзка магданоз
оцет, зехтин, сол на вкус

Лещата се накисва във вода за 1/2 час. Сварява се заедно с нарязаните на кубчета моркови. Във водата не се слага нищо друго. Отцежда се и се оставя да изстине. Добавят се нарязаните на дребно скилидки чесън (не счукан!), чушките, магданозът и се обърква добре. Едва тогава се соли и се добавят оцет и зехтин. В оригинала оцетът и зехтинът се разбиват с шейкър и тогава се добавят, но аз нямам такъв щейкър.
Салатата е хубаво да престои няколко часа добре покрита в хладилник. Аз винаги я правя от предния ден - колкото по-дълго стои, толкова по-вкусна става.

Ето и рецептата за риба на фурна:

Рибата се нарязва на едри парчета и се подрежда в тавичка с кожата нагоре. Наръсва се с подправки по вкус. Джейми слагаше зърна кориандър, стръкчета розмарин и тем подобни, като всичко беше в зелен вид (на клонки), което аз не мога да осигуря и слагам каквото имам. Отгоре цялата риба се покрива с тънки резенчета лимон. Залива се с 1/2 ч.ч. бяло вино. Пече се 20 мин. на 220 градуса.
Идеята на рецептата е лимонът да си пусне сока, който да се смеси с подправките и да попие в рибата. Освен това лимонът трябва да се запече и да става за ядене така. Определено е вкусно!

Общи условия

Активация на акаунт