Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема № 12

  • 13 620
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 425
Пак аз:)
Берушка, аз току що видях, че нии с теб сме в абс еднаква седмица и ден, но твоя термин е една седмица след моя Thinking...то май си зависи от овуто все пак, м дамм...

Аз като си казах термина тук да ме запишат, бях си го изчислила с един от калкулаторите според дата на последния цикъл. Обаче като ме гледа докторката на видеозона и бебока върви с една седмица напред от моите изчисления (което е нормално, може би ми е било по рано овулацията) и аз си смених линииката според данните от видеозона. И тъй като от лекарката още не съм чула официален термин, не съм казвала да ми променят датата на първата страничка. Затова има такова разминаване.

# 16
  • Мнения: 1 900
Сиси и аз съм много доволна от тези капки.

# 17
  • София
  • Мнения: 39
Използвам Пиносол (препоръча ми ги док.) и съм доволна, но като легна и се "задръства". То при мен лошото, е че съм със стршен синузит. Повече ме безрокой, че си капах Виброцил.

# 18
  • Силистра
  • Мнения: 288
Здравейте!
  bouquet  за новата темичка.

На нас ни е ден за плодове днес - друго не ми се помирисва...

И ние сме така ама само сочни плодове, нищо друго и айрян много айрян ... от какво ли е?  Whistling

# 19
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
И аз си отпуших носа с това спрейче Еуфирбиум, то е хомеопатично и изрично си пише на него, че става за бременни и кърмачки. Още си пръскам по няколко пъти дневно и морска вода.

Валерия, днес си е точно по стар стил бабин ден, защото вчера беше по стар стир Иванов ден, на 8-ми е по новому, както и старата Коледа е на 7-ми януари. Днес празнуват повече, защото така си го знаят празника от време оно  Peace

Аз също много налитам на плодове, особено на ябълки, но последните няколко пъти така жестоко повръщах от ябълки, че сега ме е страх да ги хапна  Crazy

# 20
  • Мнения: 102
Здравейте момичета!

Отдавна ви следя, но чак сега се престраших да се включа в отбора ви Simple Smile Това ми е втора бременност, на 28 г. съм, от Варна, а термина ми е 20 юли. Ще се радвам да бременеем заедно и да споделяме тревогите и радостите си! Имам една малка принцеса, а за сега предвижданията са за един принц, но времето ще покаже  Party
Бебчовците ще са с разлика година и 5 месеца и честно да си призная не знам как ще смогвам  Crazy  но като гледам няма да съм единствена с подобен "проблем"  Laughing

Хубав и слънчев ден на всички , въпреки че навън е доста мрачно!   bouquet

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 11:38 от gigamiga

# 21
  • София
  • Мнения: 39
Супер, тъкмо няма да качвате излишно кг. Аз с Ками месо почти не хапвах, а трябва. Просто го карах на салати, плодове, мляко... и пак качих 24 кг.... То е ясно, че хормоните играят най-силна роля.

# 22
  • София
  • Мнения: 121
Запис в новата прекрасна тема!
Валерия, sisko_75 , Доколкото знам и аз освен капките, които сиси е написала други не се позволяват. аз също съм ползвала тези хомеопатичните и заедно с мазане с мед ми помогнаха бързо. Едва ли от едно капване обаче ще стане нещо лошо. сиско, детенце е прекрасно, ей сега го видях  Peace

Джиджи, питаше ме коя съм на снимките - аз съм с 3 снимки след Лотус. Не мога да си напиша ника за съжалние.. не става.

дано на никой не му се налага повече сега и с адвокати и съдилища да се занимава  Sad

marulka_s, бялото течение ми е голяма мъка от край време. нямам раничка, рядко някви гъбички, но си ме тормози от как се знам....
и промивки си правя, е сам с прашките не мога да се разделя още ... но е напълно възможно пък при теб нещата да се оравят селд като изгорите раничката, а дано.
А и аз като теб се моля детенце да е поспаливо като майка си, това ми е голям кошмар недоспиването, направо се плаша, че ще ходя като нечовек по цял ден...

Чакаме само хубавиновини днес от Берушка и останалите с прегледи.
А пролетта я чакаме с нетърпение, а лятото с още по-голямо  baby_neutral

Кой е за водно раждане аз пак да питам, аз все повечесе навивам и къде пише кога има отворени врати в Св. София?

А за стволовите клетки и аз събирам инфо.

gigamiga, добре дошла. нашата разлика със сестра ми е 1 г и 4м. майка каза, че е луднала, ама после е по - лесно. това на думи де, тя си знае как й е било , но и аз съм на мнение, че по-малка разлика по-добре и по-лесно. Успех!

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 11:45 от galeto123

# 23
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте момичета и Квазимодо Simple Smile
Днес се събудих с особени трудности и реших, че по-добре да остана вкъщи да пазя леглото днес, че всички около мен отново са болни. Във връзка с това, когато бях с хремата миналата седмица, моята лекарка ми разреши да ползвам капки за нос Олинт, само че детски, защото са с по-ниска концентрация. Сиси, преди това от една аптека ми бяха дали Euphorbium, но за съжаление те нямаха никакъв ефект при мен. За да съм по-спокойна, съм слагала капки само вечер преди заспиване, защото иначе нямаше да мога да заспя, а това е по-вредно за бебето според мен. Иначе преди това пробвах с вит.C от ампула, със разтвор вода и морска сол и с лимонов сок. Нищо не помогна.

Бубулече - не се притеснявай от температурата толкова, само гледай да не се качи на повече от 38C. Момичетата са ти дали добър съвет с Парацетамола. Ако не става, можеш да слагаш мокра студена кърпа (вода + оцет) на челото, ръцете и краката. Това също сваля температурата.

Цитонамазка ми взеха при записването за ЖК на 29.12, моят резултат също е ПАП2, но лекарката ме увери, че това е нормално и всичко е наред. За сравнение по-миналата година (2007) при профилактичния преглед (ходя всяка година по веднъж), резултата пак беше същия и лекарите не сметнаха за необходимо да ме лекуват (но не съм имала течение или други проблеми). Ето малко инфо от уикито - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%90%D0%9F_%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82

Радина - все още не съм се интересувала подробно как стоят нещата със съхранението на стволови клетки. Но преди няколко години четох доста подробно по въпроса и по-скоро съм склонна да отделя пари за такова нещо. Правят се страшно много изследвания и медицината напредва с всеки изминал ден, така че не знаем дали само след няколко години няма да има някоя нова медицинска революция. Предпочитам да дам шанс на детето си да се възползва от нея.

Сафо - темата си е супер.   bouquet

# 24
  • Мнения: 576
Благодарности на Safo  Hug В никакъв случай не бих се разсърдила за подобно нещо. Темата е на всички и който и когато иска да пусне нова ще е много хубаво. Пък и от друга страна не ми се пускаше нова темичка, заради лошите новини в моите. Исках някой да преобърне тия лошотии и да не чуваме никога повече лоши новини  Praynig Praynig Praynig
Иначе аз съм Ок. Снощи излизахме с приятели до късно и днес мъжът ми станахме в 11 без нещо ...  Crazy Голям шок беше.

Вчера цял ден си ме дърпаше много коремът. Отстрани около пъпа и под ребрата, ама в пълния смисъл на думата - всеедно някой ме беше хванал от ляво и отдясно и телегеше във всевзъможни посоки. Вечерта бях по-добре и днес съм пушка  Joy

Колко хубаво, че си знаете половете на бебчовците. Аз се надявам следващата седмица моето мишле да се обърне с личице към нас, да разтвори краченца и ако може да прати една въздушна целувка   Joy Heart Eyes

Да не прекалявам, стига толкова  Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 39
galeto123 , благодаря!
Много ми е сладка и добричка, но иначе е голям щурак.

# 26
  • Мнения: 232
Добро утро и от мен сега се връщам от ВМИ на Пещерско в Пловдив - отидох там да си запазя час за ФМ но имах нещастието да попадна от задния вход - леле дано повече никога не ми се налага да ходя там. Първо, че никъде не пише, че това е болница, второ, отвън и отвътре ми се видя пълна мизерия и все едно влизаш във фабрика - даже вратата им е счупена и трето, никъде не видях рецепция, намерих кабинета на лекаря и се оказа, че е в отпуска до 9-ти, направо се прибрах и си запазих час в Медикус Алфа на 29-ти при тоз прехвален д-р Даскалов да го видим  Mr. Green Ако трябва БХС да ходя да се лутам като муха без глава и да давам пак във ВМИ направо се отказвам от БХС.

Относно спането - аз ставам много лоша ако не се наспя и не знам какво ще правя ако детето ми не е поспаливо като мен... Леле случвало ми се е да псувам насън ако някой вдигне шум без да съзнавам...  ooooh!

За раничката забравих да пиша - аз имам горена такава, моята също беше 2 група, което се води неканцерогенна, но тъй като беше започнала малко да се увеличава в продължение на 1-2 години лекарката при която тогава ходех ми я изгори... сега гледам някой беше писал, че по-болезнено щяло да бъде раждането... Да не би заради нея да имам сега болки точно там? Ще питам утре лекарката, че ме вика пак.

# 27
  • Мнения: X
Здравейте момичета,

А сега специално за Квазимодо - ще си имаме една спяща красавица. Спяща защото снощи се въртя, въртя, и точно когато трябваше да и се вземат мерки взе, че захърка в неподходяща поза. То ме бута Марков по корема, караше ме да кашлям... ц. Ама с триста зора се обърна и я измери. Всичко е наред. Днес отидох да дам кръв за БХСС в Майчин дом и утре ще се види какви са резултатите.

# 28
  • Мнения: 223
 svetly, сигурно имаме нужда от витаминки, на айряна и аз съм почитател, и двете неща са полезни, така че.... явно сме си супер.
 sisko_75, месото и аз го отказах, за негова сметка ям повече сурови ядки и гледам яйца и мляко да включвам уж повече.
 За стволовите клетки се ослушваме, събираме инфо и ще решаваме по-натам...
За водното раждане - аз съм му фен също. Галето123, инфо за отворените врати излиза в началото на всеки месец на заглавната страница на бг мама, можеш от стария месец да извадиш телефона на Т.Киркова(сега Св.София) и да им се обадиш да ги питаш кога има.

# 29
  • Мнения: 425
И аз откакто забременях не ям месо. Изобщо не искам и да го погледна. Питах АГ-то проблем ли е това, ако трябва да се насилвам да го ям. Но тя каза, че няма проблеми и да наблягам на млякото и млечните продукти и на яйца.

Общи условия

Активация на акаунт