На колко години децата Ви започнаха да разпознават цветовете?

  • 14 342
  • 127
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 331
Синът ми беше около 2-г., когато разпознаваше доста цветове.Дъщеря ми сега е на 2г. и месец, но няма и помен от различаване на цветовете.Като я питаме, отговаря, но досега нито веднъж не е улучила.

# 16
  • Мнения: 4 915
Голямата щерка на 2 години и 2-3 месеца разпознаваше и назоваваше 3  цвята: червено, зелено и оранжево. До 3-тата годинка познаваше почти всички.

Малката сега навърши две, но още й е трудно. Познава червеното най-често. И зеленото.

# 17
  • Мнения: 999
Дъщеря ми беше около 2 години когато започна да ги учи. Упражнявахме се с купчетата за игра.

# 18
  • Мнения: 9 814
На около две годинки се научи да разпознава основните цветове.
Нюансите месец-два по-късно.

# 19
  • Мнения: 126
 Моята дъщеря след 3 - годишна възраст започна да ги разпознава и то не всички цветове, а основните. Научи ги с помоща на моливи и фулмастри.

# 20
  • Мнения: 67
Около 1,6 години.Ссега е на 2 и 2 месеца и вече е стигнал до нюанси,светло синьо,свсетло розово, светло зелено,лилаво такива неща. Майка ми не вярваше,ама като й беше казал дай ми лилавата гъбка от елхата и млъкна  Laughing
Според мен е индивидуално,не се притеснявай, ще се научи. А на таткото не му обръщай внимание, далнотнист било детето,глупости.
Моят син започна като му купих едни пластмасови кубчета с различни животни на тях и го карах да ми носи по цветове или пък по животни кубчетата. Може да опиташ,но да не са й бебешки,купих му ги като беше по-малък.

# 21
  • Мнения: 1 897
Различава и разпознава  цветовете, но понякога ги назовава с името на друг цвят. Например на синьото казва зелено, на жълтото-розово...
Но ако му поставя за задача да раздели на два отделни купа сините и червените топки се справя безпогрешно.

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 15:09 от Ulia

# 22
  • Мнения: 3 394
на годинка или нещо подобно определено правеше разлика. Например -
Като я попитам "кое е жълтото (или друг цвят) кубче " тя ми го показваше, дори и да не можеше да говори още.

# 23
  • Мнения: 71
Синът ми разпознаваше основните цветове около 2-год. възраст, а на 2 и половина разпознаваше всички цветове и нюанси. Научи ги благодарение на това, че е луд фен на колите и постоянно питаше за марка и цвят на видяна от него кола.

# 24
  • Мнения: 111
След тригодишна възраст.

# 25
  • Мнения: 941
да ги разпознава или да ги назовава,
Каката още преди годинка ги различаваше когато и казвах да донесе определен цвят нещо от което има различни. Почна да ги назовава около 2г  но и тя в началото си хареса зеленото и всичко беше зелено, сега ги знае вече на два езика,
А кога ще започне да ги назовава правилно си зависи от детето, дали говори отрано, дали говори добре, децата са различни, пробвай първо да видиш дали ги различава когато ти ги назоваваш, а другото ще си дойде с времето.

# 26
  • Мнения: 1 217
Сега разпознава бялото и синьото.
Мисля,че на този етап е добре.
Винаги когато играе с цветна играчка,винаги по няколко пъти казвам какъв цвят е тя.

# 27
  • Мнения: 476
На 2г. една моя приятелка го научи. Аз не си бях направила труда, защото смятах, че рано.

# 28
  • София
  • Мнения: 790
На 2 г се научи дъщеря ми. Просто и беше интересно да ме пита докато рисуваме  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 240
Беше на около 2 годинки, когато разпознаваше вече повечето цветове. Научи се като помагаше при простирането - подаваше щипки в определен цвят.

Общи условия

Активация на акаунт