осигуровки

  • 37 211
  • 102
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 370
Казаха ми ,че за май.За април вече са платени.

# 31
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
Казаха ми ,че за май.За април вече са платени.

Ами помоли ги да ти включат болничния тогава  Peace

# 32
  • Мнения: 46
Можете ли да ми кажете какви осигуровки трябва да плащам на 260 лв.
Какво плащам аз и какво работодателя?

# 33
  • София
  • Мнения: 1 352
Можете ли да ми кажете какви осигуровки трябва да плащам на 260 лв.
Какво плащам аз и какво работодателя?
Вноски от работодателя:
6    за фонд "Пенсии"    7.20 %    18.72    лева
7    за фонд "Общо заболяване и майчинство"    2.10 %    5.46    лева
8    за фонд "Безработица"    0.60 %    1.56    лева
9    за фонд "Допълнително задължитено пенсионно осигуряване" в УПФ    2.80 %    7.28    лева
10    за фонд "Допълнително задължитено пенсионно осигуряване" в ППФ    0.00 %    0.00    лева
11    за фонд "Гарантиране на възнагражденията на работниците и служителите"    0.10 %    0.26    лева
12    за фонд "Трудова злополука и професионална болест"    0.40 %    1.04    лева
13    за фонд "Здравно осигуряване"    4.80 %    12.48    лева
14    Общо осигурителни вноски от работодателя    18.00 %    46.80    лева
                    
     Удръжки от служителя:
15    за фонд "Пенсии"    5.80 %    15.08    лева
16    за фонд "Общо заболяване и майчинство"    1.40 %    3.64    лева
17    за фонд "Безработица"    0.40 %    1.04    лева
18    за фонд "Допълнително задължитено пенсионно осигуряване" в УПФ    2.20 %    5.72    лева
19    за фонд "Здравно осигуряване"    3.20 %    8.32    лева
20    Данък общ доход    10.00 %    22.62    лева
21    Общо вноски от служителя         56.42    лева

# 34
 newsm78 искам да попитам какви осигуровки се плащат по време на майчинство и кой ги плаща.вярно ли е че се плащат само здравните осигуровки?

# 35
  • Мнения: 2 259
Ти нищо не плащаш.Стажът си върви.
Работодателят  плаща само здравни.

# 36
 Laughingблагодаря за отговора много ми помогна

# 37
  • Мнения: 10
здравейте на всички  Simple Smile . Относно осигуровките аз нямам никакъв трудов стаж, по точно не сам осигурявана сега искам бебе има ли някакъв шанс да си внеса осигуровки за минали месеци и ако има къде да го направя това? Много ще сам благодарна ако някои ми помогне!  Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 78
Здравеите!  Интерсува ме следното: в момента се водя фиктивно в една фирма, но нещо закъсват и не си плащат редовно осигуровките, от което страдам и аз. До момента са ми изплатени само първите 2 болнични- този за 45 преди раждането и този от болницата, а бебчо го родих на 17.02.  С мъжа ми имаме ООД, което е замразено. Интересува ме , ако пуснем фирмата да работи и двамата ли трябва да плащаме осигуровки и какви. Да поясня че сме съдружници във фирмата. Благодаря много !!!

# 39
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
здравейте на всички  Simple Smile . Относно осигуровките аз нямам никакъв трудов стаж, по точно не сам осигурявана сега искам бебе има ли някакъв шанс да си внеса осигуровки за минали месеци и ако има къде да го направя това? Много ще сам благодарна ако някои ми помогне!  Simple Smile

Не може със задна дата. Всички сключени договори се регистрират в НАП в 3-дневен срок.

# 40
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
Здравеите!  Интерсува ме следното: в момента се водя фиктивно в една фирма, но нещо закъсват и не си плащат редовно осигуровките, от което страдам и аз. До момента са ми изплатени само първите 2 болнични- този за 45 преди раждането и този от болницата, а бебчо го родих на 17.02.  С мъжа ми имаме ООД, което е замразено. Интересува ме , ако пуснем фирмата да работи и двамата ли трябва да плащаме осигуровки и какви. Да поясня че сме съдружници във фирмата. Благодаря много !!!

ООД-то трябва да има дейност, за да се осигуряваш там на някакво основание.

# 41
  • София
  • Мнения: 78
 да, ще пуснем да работи ООД-то, но какви осигуровки ще трябва да плащам??? само аз или и мъжа ми като съдружник ???

# 42
  • Мнения: 222
Здравейте момичета, които знаете толкова много за тези объркани и вечно променящи се закони ,свързани със счетоводството. Sick

Дали можете да ми дадете съвет.
Ако работиш по трудов договор на ниска заплата - чисто за получаване около350 лв и имаш възможност да сключиш   друг , допълнителен договор за около 1000 лв - Как е по-изгодно - да е втори трудов - или да е граждански? 

Само да уточня че сумата от 1000 лв е за всички разходи - за работодател и за работник и за данъци иосигуровки и за всичко.  Немога да разбера колко ще е чистата сумаза получаване като се махнат всички тези задължителни неща. Пробвах с калкулатора, който препоръчвате, но той май е само за трудови договори и така се обърках с бруто и нето и разни други ужасни неща, че се предавам - моля  ви преведете ми го на разбираем език. Praynig
Благодаря ви!

# 43
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
Здравейте момичета, които знаете толкова много за тези объркани и вечно променящи се закони ,свързани със счетоводството. Sick

Дали можете да ми дадете съвет.
Ако работиш по трудов договор на ниска заплата - чисто за получаване около350 лв и имаш възможност да сключиш   друг , допълнителен договор за около 1000 лв - Как е по-изгодно - да е втори трудов - или да е граждански? 

Само да уточня че сумата от 1000 лв е за всички разходи - за работодател и за работник и за данъци иосигуровки и за всичко.  Немога да разбера колко ще е чистата сумаза получаване като се махнат всички тези задължителни неща. Пробвах с калкулатора, който препоръчвате, но той май е само за трудови договори и така се обърках с бруто и нето и разни други ужасни неща, че се предавам - моля  ви преведете ми го на разбираем език. Praynig
Благодаря ви!

Ако е с цел по-високо обезщетение, то е задължително да сключиш 2-ри трудов договор, защото върху гражданския договор не се дължи фонд ОЗМ и не се изчислява тази сума в базата за обезщетения от НОИ.
Ако питаш  по принцип, то при гражданския договор ще имаш по-малко удръжки като абсолютна сума.
Калкулатораът е само за трудови възнаграждения.

# 44
ако съм 4 месеца на борсата след като са ме съкратили и почна веднага работа.Това води ли се за непрекъснат стаж от 12 месеца изискван за майчинство?

Общи условия

Активация на акаунт