Запек

  • 35 715
  • 47
  •   2
Отговори
Здравейте. Предварително искам да се извиня, ако темата се повтаря.
Имам следния проблем: досаден запек.
Първоначално се появяваше няколко дни преди менструация. Ходих на лекар и ми препоръча Дуфалак + Активия. И наистина действаше. Но без тях проблемът си оставаше.
Всичко се оправяше в мига, в който меструацията се появеше и през останалите дни на месеца нящата бяха нормални.
Последния месец за мое очудване проблем не се появи и бях много щастлива. За жалост избързах, защото когато ми дойде започна всичко... и то по-лошо, нещата изобщо не се оправиха и за разлика от предишните пъти не влезнах в ритъм, така да се каже. Пробвах вече какво ли не - овесени ядки с прясно мляко за закуска, активия, супи, чайове, киви... без резултат. Нещата се оправят само ако пия Дуфалака, а спра ли го пак идва проблемът.
И накрая реших да попитам за някой съвет, ако някой може да помогне някак ще съм много благодарна.
Благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 082
а пиеш ли течности?има таблетки LAXAL,но трябва да се установи причината за запека-щом не е постоянен...зехтин на гладно също помага,но трябва и да контролираш храненето -без сладко ,тестяно и т.н

# 2
  • Мнения: 1 484
Спри  хляба  и  сладкото  аз  така  се  оправих.На  мен  много  ми  помогна.

# 3
  • Мнения: 1 820
а пиеш ли течности?има таблетки LAXAL,но трябва да се установи причината за запека-щом не е постоянен...зехтин на гладно също помага,но трябва и да контролираш храненето -без сладко ,тестяно и т.н
плюс сладко от рози или само прясно мяко.И много,много течности....

# 4
Течности пия и то много, сутрин задължително пия много прясно мляко, а през деня сокове и много водя.. хляб не ям изобщо, нито тестени неша, сладко си позволявам малко, от време на време шоколад.. вече гледам да се ограничавам в кисели млека, супи, овесени ядки и такива неща... но ефект - никакъв.
Четох за едно лекарсто - Импортал, някой има ли идея дали има ефект?

# 5
  • Мнения: 2 082
това прясно мляко го спри и пробвай да го замениш с топла вода с мед.соковете с вода.и движиш ли се достатъчно?импортала се пие към две седмици,но дали няма да е пак временен ефекта...?

# 6
  • Мнения: 700
Вечер преди лягане 1-2 ябълки.

Иначе има билкови таблетки Лакс-С, това е билката сена, направена на таблетки. Струва 70-80 ст. за блистер.

Идеално средство е и лененото семе. Две чаени лъжички трябва да се смелят /не знам как/ и се приемат с кисело мляко или просто с вода вечер. Хубавото е, че действа много добре, резултатът е гарантиран, без дискомфорт и присвиване в стомаха. Лененото семе се препоръчва изобщо като доста полезно за целия организъм.

# 7
  • Мнения: 1 309
На мен ми помагат следните неща: 1. Сутрин по една лъжица мед в топла вода; 2. Една супена лъжица пшеничен зародиш също в топла вода, сутрин и вечер го приемах. 3. Една лъжица смляно ленено семе накиснато във вода от вечерта. Избери си нещо от тия рецепти и пробвай. Аз с години бях на разхлабителни и благодарение на тия рецепти се оправих, но се иска търпение разбира се, няма да стане за 2-3 дни.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 100
всеки ден по едно киви нагладно. Прави чудеса.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 742
Ябълки сутрин на гладно и до обяд си готова.

# 10
Благодаря ви много на всички. С меда няма да стане, алергична съм, а с киви съм пробвала... но наистина ще пробвам с ябълките или лененото семе, дано има ефект.
В една книга, която изрових в къщи, открих доста интересна рецепта - листа от орех, варят се и се пие топло, сутрин на гладно..
Вчеера пих и следобядя имаше ефект. Ще видим за днес. Надявам се в комбинация с другите неща да е ефикасно.
А Импортала мисля да не го взимам за сега, надявам се да не стигам до лекартсва.

# 11
  • Мнения: 1 495
Момичета , ябълките и бананите не действат ли запичащо понеже видях някой да казва да яде повече ябълки , а мисля , че те не са за този й проблем. Аз се оправих с Активия , киви и всяка вечер по една чаша прясно мляко. Изисква се търпение наистина , резултат има само , че по - бавно.

# 12
  • Мнения: 1 820
Бананите са запичащи,но ябълките не.На някой им действат разхлабващо,на други като на моята дъщеря никак.
За прясното мляко -дава се сутрин на гладно,за да има ефект,не вечер  Peace

# 13
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ленено семе  Peace

# 14
Елементарно лечение. Накиснете овесени ядки 3-4 лъжици от вечерта в купичка с прясно мляко. На сутринта добавете малко мед, разбъркайте и изяжте с наслада. Продължавайте всекидневно да ви стане навик като вид сутришна закуска. Ефектът е страхотен!!!

Общи условия

Активация на акаунт