Как се изразяваме?

  • 1 608
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 395
Аз съм темпераментен човек, образна, даже и подробна.Забелязвам в себе си и наблюдавам и хората около мен как изразяват себе си.Аз не жестикулирам много, но имам приятели и познати ,които на моменти са ми смешни.Не мога да определя смешни са заради артистичния подход по който разказват история, обясняват чувства или заради самата визия на жестикулацията.
Установено е, че въздействието на една реч върху слушателите се реализира: 7% - по словесен път, 38%  - чрез въздействието на гласа и 55%  - чрез езика на тялото.
Или пък едни и същи жестикулации могат да се използват от повече индивиди когато често се срещат, и общуват т.е. имитацията.Какво според вас е жестикулацията,?Навик ли е, начин на изразяване, начин на поведение, артистизъм,имитация, или сме бедни на словесни изрази и ползваме други израсни средства,

# 1
  • Мнения: 3 459
Прочети:
Скритият смисъл на думите - Алън Гарднър
Езикът на тялото - Алън Ппийз


Или пък едни и същи жестикулации могат да се използват от повече индивиди когато често се срещат, и общуват т.е. имитацията.Какво според вас е жестикулацията,?Навик ли е, начин на изразяване, начин на поведение, артистизъм,имитация, или сме бедни на словесни изрази и ползваме други израсни средства,

Там ще намериш отговори на тези въпроси!  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 395
А извън литературата как се изразявате?
-Като по книга...
-Като по филмите.....
-От сърцето и душата......

# 3
  • Мнения: 1 671
За мен жестикулацията е израз на емоционалното състояние в момента, когато човекът говори. Понякога ми е приятно събеседникът да жестикулира, друг път - не.
Повече доверие ми вдъхват например жестикулиращи /с мярка, разбира се!/ политици и официални лица, защото по този начин аз ги усещам по-емоционални, по човеци, а не просто някакви протоколни лица.
Но когато в обикновен разговор някой ми жестикулира много и рязко, това ме разсейва и дразни.

# 4
  • Мнения: 3 459
За мен жестикулацията е израз на емоционалното състояние в момента, когато човекът говори. Понякога ми е приятно събеседникът да жестикулира, друг път - не.
Именно.

# 5
  • Мнения: 183
Веднъж посред нощ се скарахме с мъжа ми. Ами, наложи ми се да стана и да отида да  светна лампата, за да дам израз на "своя пурпурен гняв величав".

# 6
  • Мнения: 516
Аз съм сухарка. Емоциите ми избиват на пренебрежителен саркастичен монолог със скръстени ръце.

# 7
  • Мнения: 1 671
Аз съм сухарка. Емоциите ми избиват на пренебрежителен саркастичен монолог със скръстени ръце.

О, това и аз го умея! И често го прилагам, с удоволствие гледам реакцията на отсрещния.

# 8
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Обикновено много внимателно подбирам изразите си и следя
жестовете си. Иска ми се да не засегна с нещо събеседника.
Но ако ми дойде вдъхновението да го наблюдавам рядко ми харесва
каквото и да е у него.

Единственото, върху което усещам, че нямам контрол, са погледът ми
и гласа - резачки са.  Mr. Green

Но горецитираната книга е много хубава.  Grinning

Веднъж посред нощ се скарахме с мъжа ми. Ами, наложи ми се да стана и да отида да  светна лампата, за да дам израз на "своя пурпурен гняв величав".

Дано не си го пребила ... newsm62 newsm62















Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 11:05 от Доналд Тръмп

# 9
  • София
  • Мнения: 395
Аз съм сухарка. Емоциите ми избиват на пренебрежителен саркастичен монолог със скръстени ръце.

Моите ръце са на буквата Ф и краката леко отдалечени за по-авторитетен и страшен вид,.

# 10
  • Мнения: 81
Аз съм сухарка. Емоциите ми избиват на пренебрежителен саркастичен монолог със скръстени ръце.

Моите ръце са на буквата Ф и краката леко отдалечени за по-авторитетен и страшен вид,.

Като стигнеш до буквата Ю, обади се - ще е интересно.  Wink

# 11
  • Мнения: 4 892
Какво според вас е жестикулацията,?Навик ли е, начин на изразяване, начин на поведение, артистизъм,имитация, или сме бедни на словесни изрази и ползваме други израсни средства,


Жестикулацията е основата на комуникацята като цяло, Адам-а на комуникациите Simple Smile Още от време оно, когато го е нямало все още най-благозвучният сред езиците - бълггарският, който е особено благозвучен  що се отнася до изразяване на гняв  Laughing Та по тая причниа, жестикулацията е първооснова, по-сетне е артистизъм, имитация и т.н.
Даже и скръстените ръце на Дона Флор и нейните двама мъже си е жестикулация, при това красноречива, даже по и от монолога.  Laughing

Аз жестикулирам умерено, мисля.

# 12
  • Мнения: X
Понякога вкравам толкова неподправена емоция, че ако си бях слушател, сигурно едвам се бих изтраяла. С ръце махам, само ако съм останала без глас или си мисля, че говоря на английски. При мен блендата в комбинация с децибелите е нещо твърде харакерно и генетично обусловено.

# 13
  • Мнения: 516
NinoTino, съвсем правилно. По този повод свекърва ми има един израз: " Флор докато отвори входната врата и видя  повдигнатата и веждичка, веднага ми става ясно, че не бива да я заговаря никой".

# 14
  • Мнения: X
Ех, че наблюдателни тия свекърви, бе  Joy
 То не случайно и хората са казали: Думам ти дъще, сещай се снахо.

Общи условия

Активация на акаунт