Как да научим бебето да заспива без друскане.

  • 31 291
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
Моето момиченце беше научено на ръце от новородено първо и единствено момиче в двато рода можете да си преставите какви глезотии са това.Заспиваше на ръце до две години беше ужасен период. отучи се постепенно пускахме анимационни филмчета гушкаме се и заспаваме.  Трябва много търпение и спокойствие. Peace

# 16
  • Мнения: 5 228

Фукла, опиши по-подробно прехода при вас? Praynig Peace

Подробно не си спомням, защото беше доста отдавна.   Grinning Но сле като решихда се опитам да я отуча от друсането, просто я гушвах и й пеех, докато заспи. Първоначално отнемаше повече време, защото тя не го свързваше с времето за заспиване, но постепенно започна да заспива така - имам един люлеещ се стол и сядах в него. Постепенно свикна, а в един момент започнах да я слагам в креватчето й и да и пея, така след известно време свикна да заспива сама. Но в кревата трябва да се слага само когато дойде време за сън, а не през деня да се ползва като кошарка, да се оставя там, докато си свършиш нещо и т.н., за да може да свързва слагането в креватчето само и единствено със съня. Колкото по-плавен е преходът и са по-ясни посланията към детето, толкова по-лесно започва да свързва едно нещо с друго нещо и да свиква с новите неща.

# 17
  • Мнения: 31 165
Доста трудно, но с търпение и постоянство и без нерви всичко става.

# 18
  • Мнения: 4 784
И моят син имаше период, в който заспиваше на ръце, но аз никога не съм го приемала като друсане и никога това не ми е пречело. Искаше си прегръдка, гушкане, люшкане, песничка, приказка - да чува гласът на мама и да я усеща. Аз бях супер спокойна, когато пристъпвахме към заспиването и може би той, усещайки моето спокойствие и удоволствието, което ми доставя да го гушкам, заспиваше бързо. Максимум десетина минути в повечето случаи. Така до един ден, когато по собствено желание посочи с ръчички към кошарата, последвах желанието му, оставих го и до ден днешен си заспива самичък от тогава насам. Изключения правим, когато преди сън четем приказки, но това вече е на сегашен по - късен етап. Съветът ми е да не приемаш друсането като тежест, а да превърнете приспиването в един приятен ритуал.

# 19
  • Мнения: 270
Моя син заспиваше на ръце до към 9-10 месец но пък не искаше биберон. Започвах да го слагам в кошата и да стоя при него и да го милвам, да му говоря, да му пея. Съвсем скоро се получи номера - от начало само вечер, после през деня. Към годинката започна да заспива сам - аз постепеено се отдалечавах от кошата, например днес към на 2 крачки, утре на 3 крачки и така все по далеч. Накрая свикна самичък да заспива.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 476
и ние имаме проблем с приспиването...виждам, че и се доспива, има уморен вид и започва да нервничи, но не може да се отпусне и да заспи, трябват песнички, шъткане, милване и носене евентуално...ще дойде ли момент, в който като дойде време за сън ще си заспи сама и как мога да помогна да се успокоява и заспива, като и се спи, а не да нервничи?  Rolling Eyes

# 21
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Дъшеря ми е на 9 месеца и все още заспива с друскане Grinning
Фукла ще се възползвам от обяснението , дано да стане и при нас Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
Вероятно се опитваш да накараш детето да заспи, защото според теб е дошъл часът за сън, не защото то е уморено и му се спи.

# 23
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Дами, чета ви и започвам да си мисля, че съм най-ужасната майка на света.
 Hug

Аз не приспивам сина ми, той се приспива сам. След хранене, къпане и т.н, просто го оставям в леглото и след малко или повече време,колкото прецени и му е нужно, той заспива. Толкоз.
Още от самото начало не разбирах защо трябва да го приспивам - не може ли да си полежи и като реши, да заспи? Е да, обаче той не плаче! Буквално никога не плаче, освен, ако не е гладен - тогава се заяжда и крещи, дакота не бъде нахранен. Може би за това не ми се е наложило люлеене и друсане.

Та, приспиването се налага, за да не плачат дечицата или как? Извинявам се за дебилния въпрос, но...  Embarassed

 

# 24
  • Мнения: 9 814
Как да научим бебето да заспива без друскане?- като никога не го друскаме Wink

# 25
  • Мнения: 5 577
Как да научим бебето да заспива без друскане?- като никога не го друскаме Wink

 Joy някой теми ме убиват, ако никога не се друска как ще знае какво е друскане?

# 26
  • София
  • Мнения: 508
Дами, чета ви и започвам да си мисля, че съм най-ужасната майка на света.
 Hug

Аз не приспивам сина ми, той се приспива сам. След хранене, къпане и т.н, просто го оставям в леглото и след малко или повече време,колкото прецени и му е нужно, той заспива. Толкоз.
Още от самото начало не разбирах защо трябва да го приспивам - не може ли да си полежи и като реши, да заспи? Е да, обаче той не плаче! Буквално никога не плаче, освен, ако не е гладен - тогава се заяжда и крещи, дакота не бъде нахранен. Може би за това не ми се е наложило люлеене и друсане.

Та, приспиването се налага, за да не плачат дечицата или как? Извинявам се за дебилния въпрос, но...  Embarassed




Голяма късметлийка си  Grinning Синът ми беше така, още от бебе си го слагах в креватчето, гасях лампата и излизах  Grinning   Сега ми се връща  Laughing  Калина имаше страшни колики, може би от там тръгна. Не се успокояваше от нищо, с часове съм обикаляла стаята пеейки и друсайки я докато заспи най-накрая. Когато минаха коликите, обаче тя вече беше свикнала да заспива на ръце и всичките ми опити да я оставя сама в креватчето завършваха с кански рев  Laughing  Започнах малко по малко да я отучвам, първо започнах да я гушкам седнала, след известно време като свикна така спрях да я друсам а да само да я галя по главичката. Сега заспива като пак я галя по главичката, но сме легнали една срещу друга на спалнята, следващия етап е е вече да я слагам в креватчето и пак да заспива с галене. Много време и нерви отнема, но пък става номера така  Peace

 
[/quote]

# 27
  • Мнения: 1 558
Доста трудно, но с търпение и постоянство и без нерви всичко става.
Това е истината,макар че е мнооого трудно да запазиш самообладание,докато малкия човек показва колко всъщност е гласовит ooooh!

# 28
  • София
  • Мнения: 6 011
И моите деца като на Байбиби няма да знаят за опцията "друсане".
От първият си ден сина ми е научен да си заспива сам в леглото на угасена лампа - целувам го, оставям го, гася и излизам.
Да, имало е периоди, през които се е опитвал да ни манипулира чрез жално виене, не сме се поддавали. Заспиването е най-лесното нещо при отглеждането на сина ми, надяваме се, че и с второто ще бъде така.

# 29
  • Мнения: 63
Благодариа в маики за коментарите но както вече казах малчугана я знае тази опция от периода с коликите /макар, че все още има дни с колкики а ще навърши 5 месеца на 27.01/
та за това ми се ще да го отуча вече. Сега ще пробвам с песнички лека полека пък ми пожелайте късмет. cry

Общи условия

Активация на акаунт