Неуверена мама

  • 2 795
  • 57
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Здравейте. Питам се има ли и други мами, които са доста често неуверени относно отглеждането на децата си? Вече минаха повече от 3 месеца, откакто родих, а все още се паникьосвам за дребни неща и съм крайно несигурна в решенията си, свързани с бебето Embarassed. Чета, интересувам се от всякакъв вид литература за хранене, масаж, сън, игри и т.н. за бебета, прилагам това, което смятам за правилно, допитвам се до педиатър винаги, когато трябва, но вътрешно все имам чувството, че пропускам нещо. А вие тук толкова уверени звучите, че се питам само аз ли съм така. Не знам дали темата е за тук, но това ми е проблем като пресна майка и затова се обръщам към вас.

# 1
  • Мнения: 1 897
След като събираш информация от различни източници, анализираш я и прилагаш правилните според теб методи не си толкова неуверена.
По-скоро си прекалено взискателна към себе си.

# 2
  • Мнения: 1 919
Спокойно, моето дете е на 1 г и 3 месеца и аз понякога се чувствам така, все имам чувството че нещо ми се изплъзва. Както са казали другите, четеш синтезираш и прилагаш и помни "мама знае най-добре". С времето ще свикнеш да не се шашкаш толкова. Hug

# 3
  • Мнения: 6 274
Ще ти го кажа в едно изречение - ТИ си най - добрата мама за твоето детенце...
Каквато и да си, за него си най - скъпото нещо, което то има...
Не се затормозявай с излишни глупости, гледкай си го и не се притеснявай...
 Peace

# 4
  • Мнения: 1 632
С първото си дете, и аз съм се чувствала понякога така.
С второто това чувство поизчезна.
Какво ли ще е след трето? newsm78

# 5
  • Мнения: 9 973
проблемът е,че си неуверена в действията си.аз никога не съм имала такъв проблем.Гледам си детето както преценя и както мога,явно не съм толково взискателна

# 6
  • Мнения: 1 629
Никога не съм се чувствала неуверена, може би само, когато ревеше много и не можех да го успокоя. Остави се майчиният ти инстинкт да те води Peace

# 7
  • Мнения: 1 428
Рядко ми се случва да съм неуверена.Много съм взискателна,но това не ми пречи.Сама вземам решенията как,какво и кога що се отнася за детето.Даже често се случва да пренебрегна мнението на тати.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Винаги съм била уверена във всичко което правя

# 9
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 479
Никой не се е родил научен. Ако искаш във всичко да си най-добрата, нормално е да се чувстваш неуверена. С практиката да си мама ще понаучиш някои неща, за други винаги ще си неподготвена-дедето ще ни учи, докато сме живи. Постепенно обаче, с всяко преодоляно препятствие, колебанията отстъпват пред радостта, че го има и изпълва дните ни.

# 10
Не се притеснявай с времето ще придобиеш увереност аз също бях малко неуверена когато се роди детето ми но бързо бързо влязох в крачка  Wink важното е да си спокойна

# 11
  • София
  • Мнения: 3 524
Ще ти го кажа в едно изречение - ТИ си най - добрата мама за твоето детенце...
Каквато и да си, за него си най - скъпото нещо, което то има...
абсолютно вярно Peace никой по-добре няма да може да прецени за твоето дете каквото и да е, скоро и това чувство за неувереност ще те напусне с практиката на ежедневните задачки на мама.

# 12
  • Мнения: 22 414
Няма защо да се притесняваш, просто бъди сигурна, че правиш най-доброто за детето си.
Не винаги увереността идва веднага. )

# 13
  • Мнения: 31 113
Майчинското чувство няма да те подведе. Най-добрата майка си за детето си, както и за семейството и съпруга си.

# 14
  • Мнения: 9 814
Никоя жена не се е родила готова да бъде майка.
Това не е професия все пак.
Това което правиш за своето дете е най-доброто.
Никой не може да се грижи за него по-добре отколкото ти. Peace

Общи условия

Активация на акаунт