зачервено гърло без хрема

  • 2 505
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Здравейте!Голямото ни момче е с ангина,на антибиотик и колкото и да му се карах да не се върти край малкия/на 7 м./, изглежда му е прехвърлил нещо.Гърлото му е зачервено сякаш/до колкото успях да видя/,от време на време се закашля,засега е рядко,но се притеснявам да не се влоши.Днес давах чай от лайка,пръсках в носа профилактично капки с клеева тинктура,даже го намазах с пулмекс малко преди да заспи.Утре следобед сме на консултация и лекарката ще го види,но нямам търпение и ми се ще да споделите вашия опит в подобни ситуации.Преди коледа пак беше със зачервено гърло ,но имаше температура 1 ден и тя каза,ако се задържи температурата  да вземем антибиотик,но така и не се наложи.Тогава го оправих само с чайчета и коаргол,но знам ли сега,ужасявам се от мисълта още от сега да почваме с антибиотиците.

# 1
  • Мнения: 46 434
... и ми се ще да споделите вашия опит в подобни ситуации ...

Почти всички вируси са с Т за по 3-4 дни.
При над 38.5 давам Нурофен и слагам оцет.
За облекчаване - ако не може да спи - капки за нос.
При съмнение за бактериална инфекция - изследвания. Чак след тях антибиотик (до сега не се е налагало).

Лайката е алерген, на толкова малко дете не бих дала ...

Дано е обикновено вирусче, бързо оздравяване и на двамата Praynig

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 11:11 от Никол

# 2
  • Мнения: 371
може да му мажеш\пръскаш тантум верде.
Никол,момичето дава лайка,не липа.

# 3
  • Мнения: 46 434
Моя грешка Blush
Лайката имах предвид, че е алерген, редактирам  Peace

# 4
  • Мнения: 1 484
може да му мажеш\пръскаш тантум верде.
Никол,момичето дава лайка,не липа.

        Много  е  малък  за  него  по  принцип  го  дават  за  над  5  годишни.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 570
... и ми се ще да споделите вашия опит в подобни ситуации ...

Почти всички вируси са с Т за по 3-4 дни.
При над 38.5 давам Нурофен и слагам оцет.
За облекчаване - ако не може да спи - капки за нос.
При съмнение за бактериална инфекция - изследвания. Чак след тях антибиотик (до сега не се е налагало).

Лайката е алерген, на толкова малко дете не бих дала ...

Дано е обикновено вирусче, бързо оздравяване и на двамата Praynig
Съвсем съгласна съм с Никол. Не бързайте с АБ. Дано се разминете леко. Аз над 39 давам нещо с парацетамол. Избягвам нурофен-а, той не е пръв избор при толкова малки деца.

# 6
  • Мнения: 1 820
може да му мажеш\пръскаш тантум верде.
Никол,момичето дава лайка,не липа.

        Много  е  малък  за  него  по  принцип  го  дават  за  над  5  годишни.
Подкрепям за тантум верде,не става  Peace

# 7
  • Мнения: 179
Както беше само зачервено гърлото и нямаше хрема днес вече има,появи се и влажна  кашлица ,има температура около 38 гр.И това само за няколко часа от вчера вечерта.След прегледа поне съм спокойна,че гърдите са чисти,леко зачервено гърло.Изписаха капки за нос,Хустагил,Суметролим за всеки случай,но ми каза да не бързам,както и мултивитамини.Аз още сутринта взех Стодал и смятам това да давам,за мултивитамините в аптеката казаха че са за над 1 г. и не знам дали да дам/Мултивитамол,на Д-р Тайс/,но на баткото ще дам.Още преди да отидем на лекар направих компрес със извара,и сега пак съм му сложила.Сега трябва да наблегнем на кашлицата и хремата,защото не е спокоен заради тях.

# 8
  • Мнения: 1 820
За хремата слагай солена вода и сребърна вода.Промивай носа често.Предозиране няма как да стане.Вземи Мулти Санастол става за под год.Внимавай с капките за нос!Сушат лигавицата. PeaceУспех!

# 9
  • Мнения: 158
И ние го имахме същия проблем.Нашия батко беше със силно зачервено гърло .Прехвърли се на малкия.И двамата ги мазах с Гранофорин.Защо не питаш личната си и да го мажеш.На нас много ни помогна. Peace

# 10
  • Мнения: 1 820
Този гранофурин го чувам много често и всички са доволни.От каква възраст става,и как мажеш?Извинявам се за невежеството,ама не мога нещо да си представя как ще намажа дъщеря си на 1 год и 9 мес и ще я накарам да стой,за това питам. Blush

# 11
  • Мнения: 158
Тоя гранофорин е едно зелено мазило още от едно време си го спомням,защото като малка и мен и брат ми са ни мазали с него.Поне в Стара Загора само в една или две аптеки го приготвят на място.Е за мазането малко садо мазо ама какво да ги правя.Баткото лесно с клечка за уши топя и го мажя,даже после се сетих и навих памук на един молив и така,а малкия ме добазя и му намазах само езика и венците.Така ми каза аптекаря.(малкия на 1 год.)Обаче на другия ден отидох до личната и тя ми каза не само езика и венците ами и гърлото.На пръста един памук и мажа.Той реве аз мажа.Да ти кажа трудно го намазах така.Ама само езика с клечки за уши хубаво навътре пак е добре.

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 22:30 от мама Муци

# 12
  • Мнения: 1 820
Благодаря ти!  bouquetТо че ще се реве,ще се реве,ама като няма друг ''чалъм''  JoyКолко пъти на ден е тази инквизиция  Laughing

# 13
  • Мнения: 158
Поне 3 пъти.Много цапа тва зеленото.А ако има и хрема слагаите коларгол-черните капки.Така картинката ще е пълна.Устата зелена,носа черен Joy

# 14
  • Мнения: 1 820
А не! StopКоларгол не слагам,нищо за нос освен солена вода и сребърна,при нас е половината картина,но тя пък е достатъчна! WhistlingОт както последния път се раминахме само с хрема,но без АБ(защото все от сополи става ангина)капки за нос няма да сложа НИКОГА!Значи може,но трявба упоритост! HugИначе гранофорин ще пробвам.Благодаря ти! Hug

Общи условия

Активация на акаунт