Въпрос за epay !!

  • 3 883
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 227
Случвало ли ви се е в epay периодически да получавате фактури за плащане на дадени услуги като телефони, ток и изведнъж тези фактури да изчезнат безследно от справките в epay ?  newsm78 Случвало ли ви се е да получите известие, че имате да плащате фактура за дадена услуга, чиято стойност е нереална от това което очаквате да дойде като сметка и после тази фактура да изчезне ??  Thinking
Ето например при мен това се случва вече за 2-ри или 3-ти път. При условие, че съм си спряла гсм-а и имам да плащам само месечните такси до изтичане на договора, изведнъж идва сметка 150 лв. която просто няма как да е направена при условие, че телефона е спрян и картата е спряна.  #CrazyТази фактура се появи в epay. Но иначе не съществува като издадена фактура в сайта на мтел. Предишния път така се получи със сметката за тока. Хем ни отчитат на тримесечие, хем сме си платили сметката, и хоп изведнъж се появяват едни 200лв. сметка, които след 10 дена изчезнаха от справките в epay. и напрактика вече нямаме да плащаме.
Дали пак няма координация между отделните инстанции или е някакъв номер и отново да търсят балъци, които да платят тези фиктивни сметки ? И случвало ли се е това на някой друг ?  Money

# 1
  • Мнения: 227
На никой ли не се е случвало това ??  Shocked

# 2
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ами вече няколко години ползвам ипей за разплащане - не, не ми се е случвало. На главната страница на сайта има контакти - свържи се с тях  и помоли да ти обяснят за какво става въпрос.

# 3
  • София
  • Мнения: 17
От няколко години ползвам е-Pay за сметките си и не ми се е получавало такова нещо.

# 4
  • Мнения: 85
И аз ползвам от няколко години epay  и на мен не ми се е случвало, само веднъж бях в чужбина и трябваше да платя БТК и в момента когато го платих разбрах , че е извършено плащане от мой близък на място.Писах писмо до epay и ми казаха, че  следващия месец ще ги приспаднат от сметката...така и стана.

# 5
  • Мнения: 1 668
Сметките изчезват от страницата на ипей в момента в които изтече срока за плащане и трябва да се начисляват лихми. Тоест имаш примерно 200 лева за парно и срока за плащане изтича днес. Сметката утре ще изчезне от страницата на ипей, защото трябва да се плати на масто в топлофикация в едно със начислената лихва. Това е... Сметката не изчезва, просто трябва да я платиш на място... досега фиктивни сметки не са ми пристигали.... Иначе са ми се случвали случки да получавам ф-ри доста по-високи отколкото трябва, но проблема не е бил в ипей, а в топлофикация - ако им мине номера...
Тоест - съвет звънни си в мтел и виж защо ти е толкова висока фактурата и не се заблуждавай, че като изчезне от ипей, вече не дължиш пари - напротив - дължиш и то с лихвите

# 6
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Ще попитам в тази тема, за да не отварям нова.
Има ли някаква такса, напр. месечна, която ePay тегли от вас.
Разгледах сайта им, но още не мога да "вдяна"  Embarassed
Искам да се регистрирам там. А вие които ползвате ePay доволни ли сте?

# 7
  • Мнения: 212
Ще попитам в тази тема, за да не отварям нова.
Има ли някаква такса, напр. месечна, която ePay тегли от вас.
Разгледах сайта им, но още не мога да "вдяна"  Embarassed
Искам да се регистрирам там. А вие които ползвате ePay доволни ли сте?


Няма такса за плащане на битови сметки. Иначе за други парични преводи не мога да кажа дали има такса. Аз съм доволен. Нямам проблеми досега. Най-важното е че не чакам на опашки .

# 8
  • София
  • Мнения: 17
Няма такса. Единствената такса, която плащаш е тази към банката. Все едно теглиш от банкомат. Аз например не плащам никакви такси защото месечно ми взима банката по 2 лв. за поддръжка на картата и не плащам такси, нито като тегля от банкомати, нито като пазарувам с карта в магазини. Дори ми важи за чужбина картата, но курса на еврото не е 1,95..., както е на централната банка ами малко над 2 лв., което е странно, но това е дискусия за друга тема.

За вносни белешки има такса, но тя я пак към банката която ще обработи превода. Има 2 банки, които могат да обработят вносна бележка и ти си избираш една от двете. Аз ползвам Кооперативната защото там таксата за сега е по-малка (0,90 лв.).

# 9
  • Мнения: 6 314
Има ли някаква такса, напр. месечна, която ePay тегли от вас.
Разгледах сайта им, но още не мога да "вдяна" 

https://www.epay.bg/?ex=lpAVqZ13.H4RaIsCy
Плащане с Микросметка*      БЕЗПЛАТНО
 Плащане с банкова карта:    
  - С карта Maestro      БЕЗПЛАТНО
  - С карта Visa/Visa Electron/MasterCard, издадена от българска банка      0.65 % от сумата
  - С карта Visa/Visa Electron/MasterCard, издадена от чужда банка      2.9% от сумата

https://www.epay.bg/?ex=lpAVqZ13.JYw8ABWD
Захранване на Mикросметка    
 От банкомат чрез B-pay    
  - С карта Maestro      БЕЗПЛАТНО
  - С карта Visa/Visa Electron/MasterCard/AMEX, издадена от българска банка      0.65 % от сумата
  - С карта Visa/Visa Electron/MasterCard/AMEX, издадена от чужда банка      2.9 % от сумата
 С превод от Mикросметка      БЕЗПЛАТНО
 От ePay.bg с банкова карта:    
  - С карта Maestro      БЕЗПЛАТНО
  - С карта Visa/Visa Electron/MasterCard, издадена от българска банка      0.65 % от сумата
  - С карта Visa/Visa Electron/MasterCard, издадена от чужда банка      2.9 % от сумата
 От Easypay, в брой      такса на Easypay
 С банков превод, като се посочи IBAN      без такса за ePay.bg, само таксата на банката за превода

# 10
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
А как разбирате колко ви е точната сметка за ток или вода...? За да знаете колко да платите чрез ePay?

# 11
  • Мнения: 6 314
Ако се регистрираш за плащане на битови сметки, въвеждаш абонатния си номер за съответната услуга и при излизане на нова сметка в epay ти се показва сметката със сумата, която трябва да заплатиш.

# 12
  • Мнения: 2 759
Ако се регистрираш за плащане на битови сметки...
                        Има и опция да получаваш известие на имейл, в случай че не искаш да цъкаш постоянно в ипей дали имаш излязла сметка. Картата предварително се регистрира пред банкомат.

# 13
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Много ви БЛАГОДАРЯ за отговорите !!!
Това е съвсем нова материя за мен   bouquet

# 14
  • Мнения: 106
5 години се разплащам по този начин и никога не ми се е случвало. слава богу. хубавото тук е, че плащаш, когато решиш. не ти теглят автоматично парите. а на сайтовете на доставчиците можеш да си проверяваш фактурите преди да пристъпиш към плащане и сътветно да си засичаш и конторлираш параметрите. а при такива случаи, можеш директно да се обърнеш към операторите на epay. любезни са

Общи условия

Активация на акаунт