Ъпсурдистан!

  • 3 778
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 618
ТОчно, не се чувстваш сигурен, никъде.
Нито на улицата, нито на тротоара, нито в парка, който не известно защо в много случаи е и паркинг, не се чувстваш сигурен в къщи....
Ето това е абсурдното...живеем в страх.

Не е чак така ако продължаваш с това чувство на безпокойство и параноя ще си докараш проблеми.

# 61
  • Мнения: 958
В случая имам предвид, глобално, не конкретно себе си.
Погледни един блок, обикновенно първият и вторият етаж, са с решетки, ако не имат СОТ, колко са автомобилите без каско, или аларма.
На времето тези неща ги е нямало.
И моят апартамент е с решетки, на ниско сме, и нашата кола е с каско, сякаш, всеки се е застраховал по някакъв начин, от кражба, или от удар с колата.
Мой колега го обраха докато спи, слава богу не се е събудил, до него спи бебето им.
След това си бронираха апартамента от всякъде, стрх ги е даже докато са в къщи.
Бившият ми шеф го набиха на едно кръствище,защото засякъл някакви.
След това си взе шофьор и охрана.
Не е нормално това, на никой да не му се случва, защото стреса е голям.
Малко се отплеснах, ама исках да обясня, защо мисля, че целият народ живее в страх.
Даже често неосъзнат.
Не конкретно от някого, а от това което може да стане, от това което четем и гледаме по новините.
Даже вече се замислям струва ли си да ги гледам, много рядко казват нещо хубаво.
Вчера обикалях манастирите в искърското дефиле. Хората там си живеят като едно време, спокойно, чист въздух, красота. Завидях им малко. Сякаш са откъснати от света, въпреки, че и при тях са се появили някои "модерни неща'.
Живота който помня навремето, е пълна противоположност на сегашния, бях малка но седях до 10ч. навън, ходих от първи клас сама на училише на две спирки от вкъщи, нашите ме оставяха сама в къщи, не ми тръсеха винаги придружител и така нататък....
Уж трябваше да се развиваме за добро, а дали наистина е така, дали сме по-добре?!
ОТплеснах се Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 2 623
Държавата е виновна, а ние 2 пъти повече  Naughty
Онзи ден пътуваме с колата и спираме на светофар.
До нас спира такси, но от тези така гнусни ми и омразни
"копърки", които не знам кой и по каква причина, разрешава
да са на улицата  ooooh! 1:1 прекопирани лепенките
на ОК Супертранс, само дето съвсем леко забележимо
не е ОК, а СК, но трябва да си буквално на сантиментри
за да забележиш разликата. Поглеждам ценоразписа
и така ми стана жал за женицата вътре, която може
и към болница да отива с последните си пари  Hug
Пиша по памет:
Дневна тарифа - 3,90 лв
Нощна тарифа - 4,90 лв
Цена на минута престой - 1,80

Това за мен е гавра !!!

# 63
  • Мнения: 502
Държавата е виновна, а ние 2 пъти повече  Naughty
Онзи ден пътуваме с колата и спираме на светофар.
До нас спира такси, но от тези така гнусни ми и омразни
"копърки", които не знам кой и по каква причина, разрешава
да са на улицата  ooooh! 1:1 прекопирани лепенките
на ОК Супертранс, само дето съвсем леко забележимо
не е ОК, а СК, но трябва да си буквално на сантиментри
за да забележиш разликата. Поглеждам ценоразписа
и така ми стана жал за женицата вътре, която може
и към болница да отива с последните си пари  Hug
Пиша по памет:
Дневна тарифа - 3,90 лв
Нощна тарифа - 4,90 лв
Цена на минута престой - 1,80

Това за мен е гавра !!!
  Комисия за защита на потребителите? Този орган за какво е,къде дреме в този случай? Или те се занимават само с дребни случки,а с такива очевадни измами не смеят да се захващат?  Кокошкарска държава сме си,каквото щете казвайте. За едно парче  засмърдял салам може и да глобят някой бакалин,дето почти няма вина за произведения боклук,ама за големите беззакония никой няма да понесе отговорност!
   Изобщо,има ли начин кметът и ние,хората,да се справим с тази сган мошеници,таксиджиите-ментета? Не трябва ли да се вдигне повече шум по този въпрос,до кога ще ги търпим тези измамници? Тук четат и пишат журналисти,репортери,да вземат да помогнат по някакъв начин! Значи,всеки ден пред очите на всички се нарушават един куп закони,хората псуват безсилно,а господата управници на този град дремят! Или Бойко Борисов чака да стане премиер,за да се захване с ментетата токсиджии?

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 11:58 от maraidara

# 64
  • Мнения: X
Държавата е виновна, а ние 2 пъти повече  Naughty
Онзи ден пътуваме с колата и спираме на светофар.
До нас спира такси, но от тези така гнусни ми и омразни
"копърки", които не знам кой и по каква причина, разрешава
да са на улицата  ooooh! 1:1 прекопирани лепенките
на ОК Супертранс, само дето съвсем леко забележимо
не е ОК, а СК, но трябва да си буквално на сантиментри
за да забележиш разликата. Поглеждам ценоразписа
и така ми стана жал за женицата вътре, която може
и към болница да отива с последните си пари  Hug
Пиша по памет:
Дневна тарифа - 3,90 лв
Нощна тарифа - 4,90 лв
Цена на минута престой - 1,80

Това за мен е гавра !!!

И аз веднъж, в бързината, се качих в подобно такси пред София ленд. Усетих, че нещо не е наред, когато погледнах към таблото на колата, до жабката имаше нещо като отворено отделение за багаж, в което видях...пистолет! Сложен на открито, да се вижда.
Погледнах и апарата за отчитане, за по-малко от 2 км. броячът показваше близо 12 лв...Казах на бакшиша веднага да спре, платих му и изскочих от таксито. Чудя се обаче, другите изгорели, ако са отказали да платят, какво им се е случило.  Close
От кол и въже са събрани таксиджиите, дори и осъждани хора с досиета има сред тях.
А ти очакваш тая сган да спазва правилника...

(А на морето, Несебър и Слънчев бряг, виждала ли си тарифите на такситата?  Shocked Горките чужденци...Ами на летището в София - направо ти съобщават сумата, като се качиш в таксито - на мен са ми искали и 20-30 лв. до центъра...)

# 65
  • Мнения: 1 006
Joya,мила съжалявам за това,което си преживяла.Но такава ни е тържавата.Дори и да имаме някакви закони,никой не ги спазва и си стои безнаказан.

Общи условия

Активация на акаунт