Лентов сифон за баня Aco Shower Drain

  • 24 724
  • 47
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 82
Здравейте мили мами,
прочетох, че някои от вас са се интересували от лентов сифон за баня Aco Shower Drain http://www.aco.bg/cps/rde/xchg/SID-3F5701DA-B33F9183/bg_aco_bulg … /hs.xsl/3539.html. Звъннах във фирмата и ми казаха, че не се занимават с частни клиенти. Моля ако някой от вас си е сложил тази система да ме насочи към магазин, където се предлага. Доколкото разбирам се купува само лентовия сифон, а отделно трябва да се мисли и за параван. Вероятно монтажът се извършва паралелно със слагането на плочките. Въобще възможно ли е на едно място да се избере сифона, паравана, плочките или ще трябва да се обикаля? Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 459
Не пишеш от кой град си...
За София мога да каже, че ги видях в магазин Sffera на Околовръстното, до Бизнес Парка в Младост.
Много са красиви, но за мен цените са безумни. Това е един сифон все пак...
Иначе в магазина има и плочки, а май и паравани, но за тях не съм сигурна.

# 2
  • Мнения: 4 388
А какви са цените...ориетировъчно?

# 3
  • София
  • Мнения: 82
Да, за София става въпрос. А дали всеки майстор може да ги монтира?

# 4
  • София
  • Мнения: 459
А какви са цените...ориетировъчно?

Аз като питах преди 4-5 месеца, най-евтиния беше около 700лв ?!?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 817
Имаме такъв на вид сифон. Не знам дали е същата фирма. Купихме го от магазин Signo (на Г.М.Димитров) за около 400-500 лева.

# 6
  • София
  • Мнения: 350
Оферта от NIDO от миналото лято - 360 лв без ДДС за 1.20 м

# 7
  • София
  • Мнения: 7 987
Записвам се и аз, че точно тия сифони ги бях гледала, но не знаех, че не работят с частни клиенти... Etomira, трудно ли е за слагане?
Допълвам един линк с информация, защото до момента не знаех, че се наричат лентови сифони: http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=12631

# 8
  • София
  • Мнения: 6 302
Ние сложихме такъв, юни месец беше. Струваше 380 лв за 70 см дължина. Да, слага се с плочките. А паравана какво общо има. Ние параван сложихме преди 2 седмици. Само да кажа, че още не живеем там и не сме ползвали банята.

# 9
  • Мнения: 8 999
Да, ужасно са скъпи, но е супер удобно и практично нещо! Ако се монтира такъв сифон, то наклонът на банята не трябва да е много, а и е достатъчно да е двустранен /а не четиристранен/. Ако го сложиш до стената, може целият под да е леко наклонен на тази страна, а не да се чудиш кое как да поставяш, защото всичко се клати безобразно. Банята е съвсем суха и изобщо удобствата са несравними.
Ама цената е...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 817
Милинка, не знам  Embarassed Embarassed Майсторът, който прави плочките го сложи. Но не сме чули оплаквания, така че... знае ли човек newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 7 987
Ахам, мерси... Примерно за тавана, който бях гледала за баня, пишеше, че се монтирал само от представители на фирмата, та знам ли... Реших, че сигурно е нещо много сложно Simple Smile Мерси!

# 12
  • София
  • Мнения: 82
Всъщност реално погледнато не са чак толкова скъпи. Ако цената на сифона е 400-500лв и прибавим 400-500лв парван излиза колкото нормална душ кабина, а е доста по-красиво. Освен това все пак веднъж се прави.

# 13
  • София
  • Мнения: 863
Линейни сифони на Aco продават в Топ Груп на Бистришко шосе и в Булгрес на Хемус. В Булглес за 90-сантиметровия ни поискаха 440 лв. Това е цена за базовата решетка. Ако искаш с някаква по-специална - цената съответно е почти двойна. Има български линейни сифони в магазин Water House на Тодор Александров. Там 90 сантиметра е 350 лв и има избор на повече решетки на същата цена. Проектантите, които ни правят апартамента казаха, че слагат от българските на всичките си клиенти - с по-големи и по-малки финансови възможности и ме увериха, че са много качествени. Ще се радвам ако съм ви била полезна. Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 82
Dani_Frango, благодаря много.
Разглеждах картинки и се чудя при отворения вариант на паравана дали няма да пръска вода навън. Бих помолила ако имате възможност да качите снимки, за да можем да видим като изпълнение как се получава с паравана.

Общи условия

Активация на акаунт