Кой къде ще летува през лято 2009 - да обменим мнения и идеи?

  • 16 743
  • 150
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 747
Абе, то може всякакви проблеми, може да ти сменят хотела в последния момент, да стане някой скандал, ама такова чудо като на Вени Тур в Кушадасъ  #Crazy  аз не съм и вярвала, че е възможно!! Около 100 човека да спят буквално по пейките на градинките на курорта с дни  Shocked дори и деца....

# 46
  • София
  • Мнения: 7 990
Мдам, там беше доста брутално изпълнение...Най-учудващото е, че продължават да имат лиценз.

# 47
  • Мнения: 6 390
нямам планове, като дойде време просто тръгваме за някъде...

# 48
  • Мнения: 752
И ние тази година сме се насочили към Турция или Гърция. Ще следя за мнения

# 49
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
доволните от Турция къде и с коя агенция сте били?
аз мисля нещо за септември, тъй като преди това за съжаление едва ли ще мога  ooooh!

Има цяла тема за почивка в Турция. Много има писано както за агенции, така и за отделни хотели.
Много полезна тема е.

За Анталия:
От агенция - доволна съм от ТЕЗ Тур, но хотелът, в който бяхме тогава, не ми хареса особено по ред причини.
Миналата година ходихме с Акватур - не съм доволна от фирмата, но пък хотелът, в който бяхме, беше супер.

Тази година хич и не знам как ще съм с отпуската. Точно юни се очертава голям зор в работата и май отпада вариантът за море в Турция (установих, че най-доброто време за нас за почивка морска в Турция е след 20 юни - хем дълъг ден, хем топла вода и не много горещо все още, перфектно ни е).
Нещо ме тегли към Испания, но все още не съм се ориентирала какво точно искам Grinning, че искам много неща.
Опцията на нашето Черноморие е май възможно най-последен вариант Rolling Eyes, надявам се да не се стига до него.

# 50
  • Русе
  • Мнения: 856
Искам пак на Мирамар.Много добре си изкарахме миналато лято там. Wink

# 51
  • Мнения: 660
За Турция се гласим,бяхме в Гърция на Халкидики,не съм много очарована от гръцкото обслужване  Rolling Eyes Ще следя тук и в турската темичка за информация Peace

# 52
  • Мнения: 1 710
А какво значение има с коя агенция се пътува до Турция?  newsm78
Самолета е един, автобуса/микробуса за трансфер е подобен да другите, само хотелите са различни, но те не зависят ни най-малко от тур. агенция.

Самолетите са различни, съответно и трансферите, някои хотели се предлагат само от ограничен брой агенции. Миналата година имаше три възможни избора за полет и самолет. Не говоря за избора на ден от седмицата, в който се лети, а за различните чартъри, договорени от различните агенции - Тез тур заедно с многобройните агенции продаващи пакетите им предлагаха чартър два или три пъти в седмицата, Астрал холидейз имаха други полети, май пак два пъти седмично и останалите като Он травел, Аква тур и други такива съвсем различен чартър.
Има съществена разлика между пакетите предлагани от Тез Тур и тези на останалите агенции - и в цената , и в броя на нощувките, и в броя на предлаганите хотели. Така че има огромно значение с коя агенция пътуваш.

# 53
  • София
  • Мнения: 6 999
Марги, искаш да кажеш, че за един и същ пакет /да речем от 7 нощувки/ в един и същ хотел, плащаш различни цени в зависимост от това дали пътуваш от една или друга агенция? Останалото за самолетите и трансферите ми се вижда незначително.

# 54
  • Мнения: 327
Марги, искаш да кажеш, че за един и същ пакет /да речем от 7 нощувки/ в един и същ хотел, плащаш различни цени в зависимост от това дали пътуваш от една или друга агенция? Останалото за самолетите и трансферите ми се вижда незначително.

Да има такова нещо Peace мин.година за един и същи хотел,при едни и същи условя получих разлика от 130евро

# 55
  • Мнения: 1 710
Марги, искаш да кажеш, че за един и същ пакет /да речем от 7 нощувки/ в един и същ хотел, плащаш различни цени в зависимост от това дали пътуваш от една или друга агенция? Останалото за самолетите и трансферите ми се вижда незначително.
Съвсем вероятно е да има разлика в цената. Имай предвид, че дори хотелът да е един и същ и нощувките да са еднакъв брой, има още няколко ценообразуващи фактора - самолетния билет, трансфера, цената на услугите на фирмата партньор. Може би има и още, но аз да не се се сещам.  Щом има различни чартъри, вероятно и цените са различни, трасфера - кой както си го договори, партньорите са различни, а е напълно възможно и хотелите да дават различни цени на различните фирми.
Освен това смятам, че самолетите и трансферите хич не са за пренебрегване. Преди една година момичетата тук се оплакваха, че са пътували с ужасен самолет, който са ползвали Он травел, Астрал, Аква тур и т.н. Аз пък пътувах с Тез тур и се чувствах комфортно в Боинг 757, но пък часовете на полетите не бяха удобни - на отиване трябваше да сме в 3 часа сутринта на летището. Трябва да проучиш и как се осъществява трансфера и дали ще е бърз или дълъг и досаден. С риск да стана досадна пак ще дам пример от опит - почивах в Белек и за моя изненада Тез тур бяха разделили почиващите не само по курорти, но и по отдалеченост на хотелите в самия Белек. Тези в най-отдалечената част пътуваха с един автобус, а останалите в друг. Така не се губи време за обиколка на целия курорт и трансфера е значително по-кратък. Моя позната пък сподели, че цялата група почиващи е била принудена да чака 40 минути да кацне самолет от Румъния, за да може фирмата да използва един и същи автобус за двете групи. И естествено до последно тамошната фирма е крила защо седят и не тръгват, но станало ясно какво се случва като се появили румънците. Понеже и българите и румънците поотделно не могат да запълнят един автобус, решили да ги съчетаят, за да спестят малко гориво. За съжаление агенцията, с която е пътувала беше някаква малка и неизвесна за мен и така и не разбрах чий пакет са предлагали, за да имаме едно на ум.
Не на последно място гледай кой колко нощунки предлага, защото обикновено пакетите на Тез тур са за 6 нощувки и за това са и с по-ниски цени.

# 56
  • Мнения: 4 406
Миналата година бях в Кушадасъ, не  мога да се оплача от агенцията и хотела, но не бих повторила. Тази година първо в Слънчев бряг, хотел Империал за седмица. После най-вероятно на Тасос

# 57
  • София
  • Мнения: 6 999
Марги, мерси за детайлната информация   bouquet
Аз не съм забелязала голяма разлика в самолетните пътувания - След отвратителното отношение на Софийското летище, цялото пътуване ми е безкрайно неприятно...  Sick Sick Sick
Сега се сещам, че в деня на заминаването другите БГ туристи ги взеха в ранни зори от хотела, за да може буса им да обиколи и останалите хотели, а ние пътувахме по-късно, но бяхме с индивидуален трансфер.
Цената на хотела ми е много любопитна и поради това се обадих на един мой клиент 'тур оператор' да ми потвърди. Инфото е, е има някои агенции, които получават по-ниски цени от хотелите. Както и че понякога по-ниската цена на пакета следва да се приеме като индикация за проблеми.


# 58
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Ние ще ходим или в Гърция (Халкидики - Ситония), или в Хърватска. Мястото, на което ходим в Гърция е невероятно, не е хотел, изобщо в това градче почти няма хотели, принципът е да се наема студио (спалня, кухня, баня) в къща на брега на морето. Всички къщи са със собствен плаж, много е спокойно, запазена природа, прекрасни условия. Като цяло предпочитаме по-специални места - спокойни, със запазена природа, не си падаме по масовия туризъм, навалицата и руските туристи.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 849
Ние ще ходим или в Гърция (Халкидики - Ситония), или в Хърватска. Мястото, на което ходим в Гърция е невероятно, не е хотел, изобщо в това градче почти няма хотели, принципът е да се наема студио (спалня, кухня, баня) в къща на брега на морето. Всички къщи са със собствен плаж, много е спокойно, запазена природа, прекрасни условия. Като цяло предпочитаме по-специални места - спокойни, със запазена природа, не си падаме по масовия туризъм, навалицата и руските туристи.
Дай повече инфо, моля те! Локация, цени, линкове Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт