Кажете ми нормално ли е???

  • 1 813
  • 47
  •   1
Отговори
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Тия дни имам чувството, че ще откача.Налегнало ме е едно паническо чувство такова,че всеки момент мога да родя. GrinningПостоянно си мисля,че ми изтичат води,и че бебето излиза, а имам още 2 седмици до термина.Страхувам се дори да излизам за да не предизвикам раждане.Съпругът ми горкия в чудо се вижда с мен.Още повече,че няма никой освен него до мен.Маика ми ще дойде чак другата седмица.Моля се бебето да я дочака.
Кажете ми моля ви при вас така ли беше или аз нещо откачам Grinning
Уф оплаках ви се!

# 1
  • Мнения: 4 244
Милата, имаш пълното ми разбиране и съчувствие
Това си е напълно нормално - аз и преди второто раждане ги имах, пък като знам как ме беше бъз преди първото.
Скачали сме в колата при всеки по чести от 10 мин контракции. Луд го бях направила моя
Така че оплачи ни се ей тука да ти олекне  Hug

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 085
ти си добре поне, че не сънуваш кошмари...Че при мен и това го имаше, и аз всеки път като тръгвах нанякъде, проверявах по три пъти дали хенди, чип-карта и Mutterpass са в мен. А на един изпит вместо да пиша отговори мислех повече да не вземат сега да текнат водите...

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
абе верно, че ти имаше сватба наскоро!!! Честито бе ГОСПОЖААААААААААААААААААААААААА Flutter Flutter Flutter Flutter
пфу ква съм шматка отнесена Embarassed

# 4
  • Мнения: 7 837
Познато  Grinning
Още като влязох в 9-ия месец и не ме свърташе.
На 01 Януари се събудих след новогодишния купон, защото усетих 4е ми изти4ат водите  Grinning
При мен това 4увство се оказа вярно - родих 20 дни преди термина  Simple Smile
Успех  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 244
аз всеки път като тръгвах нанякъде, проверявах по три пъти дали хенди, чип-карта и Mutterpass са в мен.
О, и аз бях така, особено втория път, че като излизах на разходка с каката да не стане някоя беля насред пътя  #Crazy

# 6
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Аз пьк не бях такава паника........само дето ми беше много интересно какво ,Ще е самото раждане.Но е напьлно нормално да имаш такива страхове.Сестра ми беше по4ти сьЩата.На всякьде ,като трьгвахме взимахме с нас зарядното за телефона и о4илата и ,4е ако трьгне да ражда без тези неЩа сме загубени Mr. Green

# 7
  • Мнения: 3 491
И аз бях май така с първото - затова и се бяхме оборудвали с мобилен телефон, та да може таткото веднага да скочи и да тръгне за към в къщи. Все ме беше страх, че точно тогава ще случи задръствания.  Simple Smile
А иначе си раждах преди термина, де. С първото - 10 дена, с второто - 20. Но предполагам, че добре са те инструктирали как да броиш контракции и кога да вдигаш аларма. Няма страшно, стискам палци!

# 8
  • Мнения: 7 430
Вземи си един душ, пусни си хубава музика или изгледай някой комедийка да те разтовари....и не се шашкай толкова newsm08

Аз въобще не се притеснявах от раждането - мъжо се беше притеснил какво ми има чак newsm78....колкото си по спокойна - всичко ще мине по добре....и хайде, изчакай мама и тогава да отиваш да раждаш smile3503

# 9
  • Мнения: 3 880
А теб zаЩо те е страх, две седмици преди термина си е в рамките на нормалното и да тръгнеШ да раждаШ лоШо няма Wink  А и хич да не се мърдаШ пак няма да ти се раzмине раждането Wink Laughing, така че наслаждавай се на последните бременни дни, отидете тук и там, кино, фриzьор, вечеря, абе правете неЩо, което в началото след раждането няма да има въzможност да правите. А и така Ще се отвличаШ от лоШите мисли.
Аz пък какъв чеШит бях неzнам_ чаках го с нетърпение това раждане Laughing Laughing а то вzе че се случи точно на термина и нито ден по_рано Laughing
Леко раждане

# 10
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Мога само да ви кажа,че всичко е абсолутно индивидуално. Поне при мен нищо не стана като по книгите. Нито имах силни контракции,нито нищо. Почнаха в 8.00 сутринта(изобщо не бях и сигурна това ли са) и бяха през 10-15 мин като болка от период - нищо особено.После няколко часа нищо. Всичко това става 2 дена след термина. После пак се появиха за известно време,после няколко часа нищо. И така цял ден. Вечерта имаше мач - финала на Шампионската лига,изгледах си го спокоино. После и малко на нет-а дремах и изведъж тогава усетих силна болка  и си викам маи се почва. Събудих мъжа ми,обадих се в болницата,питаха ме искам ли линеика,аз викам - не,ще се оправим да доидем . В момента на затварянето на телефона усетих че няма да стане и се обадихме на спешната помощ. Доидоха бързо (5 мин от болницата живеем) и като се качих в линеиката ми изтекоха водите. В 23.50 бяхме в болницата и си поисках инжекция,но вече беше твърде късно,Александър се роди в 00.13 . Така,че това дето му викат болки при мен бяха за по-малко от 40 мин . Това ми е първо дете,никакви проблеми през бременността  и съм член на клуба на 40 годшните.

# 11
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
абе верно, че ти имаше сватба наскоро!!! Честито бе ГОСПОЖААААААААААААААААААААААААА Flutter Flutter Flutter Flutter
пфу ква съм шматка отнесена Embarassed

Имах да и скоро ще кача снимки от сватбата да ме видите. И като пишех одеве съпруга ми толкова смешно ми стана....Ма то и нашто не бе любов- 9 години,та чак тогава се взехме Laughing Laughing

# 12
  • Мнения: 4 629
kremka,
Познато ми е това чувство и го считам за напълно нормално. Аз бях започнала да се шашкам още в осмия месец. Непрекъснато си представях някакъв сценарии как ще протечеаждането. Накрая родих със секцио без да са ми изтекли водите, без да имам контракции. Родих 11 дни преди термина ми.

# 13
  • Мнения: 1 465
Кремка,

аз напълно те разбирам, ни6то 4е съм о6те в 6 месец. В момента го обръ6там на майтап, но като знам 4е майка ми трябва да дойде в на4алото на ноември, а аз може да родя и преди това - а това от което най-ме е страх е тя да не ни 4ака на автогарата в Ница да я вземем, а аз през това време да напъвам в болницата. Кой 6те я вземе оттам жената, 4е да я докара до унас - мъж ми съвсем 6те се о6а6ка, а техните живеят 4ак в Нормандия - само се моля дано не съвпадне датата на раждането на бебо с тази на идването на майка ми ooooh!
Кремка, дръж се, опла4и си се тук де да ти олекне, пък те не6тата 6те се наредят скоро и 6те гу6ка6 едно сладко беб4е Hug Хайде целувки от мен и ти пожелавам леко и по-безболезнено раждане Heart Eyes

Последна редакция: пт, 29 юли 2005, 10:31 от Pollia

# 14
  • Мнения: 3 394
е добре де,това са само 2 седмици до термина-и да родиш,бебето вече си е оформино малко човече с неговите си нужди!
спокойно и този момент ще дойде сега или след 10 дена, след като си толкова близо няма какво да се притесняваш. Я си излизай на вънка да гълташ свеж въздух и да се разхождаш, това ще те ободри и спокойно!!!!

Общи условия

Активация на акаунт