Картини...от къде?

  • 11 857
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 825
Привет мами и татковци.
Искаме да купиме картини за кухнята и коридора , но не сме обикаляли много, кажете от къде си ги купувате и къде има по-голям избор и добри цени.
Харесваме абстрактните.
От Сф сме.

# 1
  • Мнения: 4 916
Привет мами и татковци.
Искаме да купиме картини за кухнята и коридора , но не сме обикаляли много, кажете от къде си ги купувате и къде има по-голям избор и добри цени.
Харесваме абстрактните.
От Сф сме.


На килограм ли ще ги купувате или на метър?
Картини има във всяка галерия. А ако искаш да минеш съвсем тънко, дай една четка на детето и да маца направо на стената, съвсем абстрактно ще го бъде. Много ще подхожда на кухня в стил рустик например.

п.с. Чак сега разбирам мъката на един познат, при когото се явила жена с поръчка, да й нарисува две картини "с повече златно и ангелчета", защото такива имало по стените на къщите от латино сериалите.

# 2
  • Мнения: 1 632

п.с. Чак сега разбирам мъката на един познат, при когото се явила жена с поръчка, да й нарисува две картини "с повече златно и ангелчета", защото такива имало по стените на къщите от латино сериалите.
#Crazy

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 350
Качествени картини - в галериите.
На килограм - от бул. Черни връх надясно по околовръстното, втория или третия шоурум; на партера има мебели, а на горния етаж са картини, аксесоари и дребни предмети.

# 5
  • Мнения: 2 388
Вариант първи - от галерия.
Вариант втори - от уличните художници.
Вариант трети - от магазин за сувенири.

Зависи какво точно търсиш и каква сума си готова да отделиш.

п.п. Иван Бахчеванов има интересно виждане.
http://www.slovesa.net/index.php?id=777

Ако те интересува мога да ти намеря и пратя координати. От Бургас съм.

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 13:06 от palavata_monahinq

# 6
  • София
  • Мнения: 7 984
Картините са нещо толкова индивидуално, че виртуално няма как някой да ти даде упътвания... Картината не трябва да е самоцел, а да ти харесва, да се доближава до духа ти, да се вписва в интериора. Зависи колко пари си склонна да отделиш за изкуство, защото хубавото и оригинално струва немалко... Аз имам слабост към определено течение, така че вкъщи сложих репродукции.
Иначе картини продават на много места - галерии, улични художници, в кафенета, където излагат конкретни автори, изложения на ученици от ХГ...

# 7
  • Мнения: 1 144
Картината трябва да ти "намигне", да ти покаже, че е твоята, да пасне на твоето настроение и душевност. Иначе ако търсиш просто украса за стената, по-добре сложи някакви пана - такива има из мебелните магазини понякога. Но ако наистина търсиш картина, която впрочем много "съживява" всеки дом и вдъхва настроение, по-добре обиколи някои галерии и изчакай картината да те "познае".

# 8
  • Мнения: 1 320
Да допълня и аз:
Картини на големите български майстори може да се намерят и на специално организираните търгове за картини. Всяка година има по няколко такива - обикновено през пролетта и после отново наесен. Има няколко аукционни къщи, организиращи въпросните търгове. Цените са различни - зависи от художника и от картината. При късмет и усет може да намериш добри неща на прилични цени.
Но наистина всичко зависи от това какво харесваш и с какви суми си готова да се разделиш.

# 9
  • Мнения: 5 710


п.с. Чак сега разбирам мъката на един познат, при когото се явила жена с поръчка, да й нарисува две картини "с повече златно и ангелчета", защото такива имало по стените на къщите от латино сериалите.

всъщност аз не намирам нищо странно в това, ако не си колекционер или ценител със специални възможности  да търсиш картини, които да са в тон с интериора ти или усещанията ти за това какъв трябва да е  дома ти и да допринасят именно към това.

към авторката: можеш да отидеш в Ориндж, там продаваха най-различни сюжети, готови за рамкиране и с различна големини. сигурно има и стилът, който ти допада.

tezi, ako imat shipping za bg systo mozesh da gi razgledas
www.allposters.com


# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
милинка, Stella Maria, споделям на 100% мненията ви, но има едно "но". И то е: в конкретния случай няма абсолютно никакъв смисъл от галерии (кауза пердута!).
Versace_Dreamer- потърси в Бриколаж- мисля, че там ще откриеш това, което търсиш!

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 18:56 от LaDiDa

# 11
  • Мнения: 4 292
И на мен ми трябват четири картини, две за коридора, една за дневната и една за спалнята. Не съм колекционер (очевидно), не знам какво искам и какво да търся. Обикаляла съм и галерии и улични търговци, но така и не открих моите картини.
Искам нещо, което да ме грабне от раз, веднага да поискам да го купя.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 984
Давам пример от вкъщи - виенски сецесион. Сложила съм няколко репродукции, които много ми допадат като дух, характер и послание:
http://www.gustavklimtcollection.com/pages/serpentsI.html
http://www.gustavklimtcollection.com/pages/mother.html
http://www.gustavklimtcollection.com/pages/friends.html

# 13
  • Мнения: 178
Голяма почитателка съм на Густав Климт. Можеш ли да ми кажеш откъде взе тези репродукции?

# 14
  • София
  • Мнения: 7 984
Няколко от Виена есента, бях се разходила до там за една изложба, посветена на художниците от кръга на Климт. Както писах по-горе, изпитвам особена слабост към това течение. Другите преди това от Бриколаж, след което им поставих само рамки. И в Практикер, и в Бриколаж, продават репродукции на класически автори. Цените варират от качеството, размерите и дали е рамкирана или не.

Общи условия

Активация на акаунт