Може ли да се направи бебе след извънматочна бременност?

  • 6 411
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 884
Здравейте,
Много се чудих в кой форум да пиша и реших, че този е най-подходящия, когато една жена иска бебе.
Въпросът ми е за моя приятелка, която много иска бебенце.
Преди три години тя имаше извънматочна бременност и много усложнения, дори едвам оживя. Сега има много вътрешни сраствания и само едната й лекари са й казали, че няма да може да има бебе.
Моля Ви за препоръки за специалисти, с които тя би могла да се свърже по телефона и да я прегледат и да й помогнат

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
А приятелката ти от къде е? Виждам, че ти си от Шумен...и тя ли е от там?

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз съм от щастливките, които след извънматочна бременноста забременяват отново.
Първата ми бременност завърши злополучно в 6-тата седмица, като извънматочна, с отстраняване на тръбата и част от яйчника. Лекарката ми каза, че другата ми тръба е в отлично състояние. Нямах и чак толкова много страствания.
9 месеца след извънматочната забременях и си родих дъщеричката, а 6 години по- късно родих и момченцето си Grinning
Не знам от къде е приятелката ти, не мога да я насоча към никого конкретно.
А тя замисляла ли се е за варианта ин витро?
Желая й всичко да се оправи!

Последна редакция: пт, 29 юли 2005, 12:45 от anuschka

# 3
  • София
  • Мнения: 884
Приятелката ми е също от Шумен. Тук са й правили операцията.
Препоръчайте добри лекари без да се притеснявате за града. България е толкова малка, че навсякъде може да се стигне за един ден.
Все пак предполагам, че най-добрите специалисти са в София.

# 4
  • Мнения: 7 716
ТУК   или ТУК в София.

# 5
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз също съм оперирана от извънматочна преди 9 месеца.
Нямам дясна тръба и част от десен яйчник.
Хубавото е, че до момента нямам сраствания, и силно се надявам скоро да забременнея.
Предишна извънматочна не е причина за невъзможност за забременняване.
Успех на приятелката ти!

# 6
  • Мнения: 637
Преди три години тя имаше извънматочна бременност и много усложнения, дори едвам оживя. Сега има много вътрешни сраствания и само едната й лекари са й казали, че няма да може да има бебе.

Зависи от това, след първата извънматочна дали е премахната или съхранена тръбата и най - вече дали има проходимост на тръбата (тръбите). Вероятно са й правили вече лапароскопия, щом казваш, че има сраствания. Едновременно с това не са ли проверили дали има проходимост?

Най - лошият вариант е да е с 1 тръба, която е непроходима, което ще означава, че единственият начин за забременяване е ин витро.

Ако пък не е направена лапароскопия, то се препоръчва да се направи. Ако има сраствания, могат да се махнат, поне част от тях. Плевен не ви е много далаче, проф. Горчев има отлична апаратура и оперативна техника.

# 7
  • Мнения: 7 186
Няма никакъв проблем да се забременее след операцията, ако разбира се няма някакви усложнения. Индивидуално е. Една моя колежка след операция от извънматочна бременност забременя отново и си роди дете, а 2 години след това роди още едно и сега си има 2. Heart Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 884
"Плевен не ви е много далаче, проф. Горчев има отлична апаратура и оперативна техника."


Бихте ли дали координати на проф. Горчев, в коя болница работи.

Аз искам да помогна на приятелката си като намеря лекар, който е отличен специалист в тази област.
Моля, ако знаете такива лекари дайте координати.

Общи условия

Активация на акаунт