Ушиване на пердета

  • 24 687
  • 19
  •   1
Отговори
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Търся шивашко ателие, което да ми ушие пердетата на нормални цени.
Защото на мен ми казаха цени от порядъка на 6-10 лв. на линеен метър.
Ако може и ателието да е в района на Красно село, Стрелбище, Иван Вазов и околните квартали ще е супер.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 302
И аз се интересувам от темата.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 341







На пазара Иван Вазов има шивашко ателие  - в близост до такситата,
зад първия ред павилиони които са на Мила родина (ул. по която се движат 76,74 и 102).Дали обясних както трябва....дано си ме разбрала.
Аз живея в Бели брези и в бл.18 (до Барбароните) има шивашко ателие - ако искаш в понеделник ще попитам за цените.Само ми кажи за тънки или за плътни пердрта става въпрос.

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
На пазара Иван Вазов има шивашко ателие  - в близост до такситата,
зад първия ред павилиони които са на Мила родина (ул. по която се движат 76,74 и 102).Дали обясних както трябва....дано си ме разбрала.
Аз живея в Бели брези и в бл.18 (до Барбароните) има шивашко ателие - ако искаш в понеделник ще попитам за цените.Само ми кажи за тънки или за плътни пердрта става въпрос.


Писах на лични

# 4
  • Мнения: 875
ако може само един съвет от мен - отиди на място, където имат опит с шиенето на пердета. повечето магазини, където продават пердета имат и контакт с конкретни ателиета, така че може да попиташ в някой такъв магазин. не всяка шивачка би се справила, дори и да предложи да се захване. на мен така ми съсипаха едни пердета и после преправяха, рязаха, снаждаха, но вече нищо не беше същото. успех!

# 5
  • Мнения: X
Знам, че не става въпрос за твоя район, но все пак да споделя опит.
Това лято ми се наложи да търся къде да ми ушият тънки и дебели пердета - плата си беше мой. Понеже ми е най-близо, опитахме първо на спирката на 305 на Евлоги Георгиев (веднага след Орлов мост). За двете (размерите им бяха 1.5м/2м) тънки пердета ми взеха около 60 лева за шев, цената на линеен метър беше около 3 лева, защото не е с техен плат. Освен това смятаха цялата обиколка на пердето като дължина, с други думи - всяко по 7 метра. И понеже леко прежълтях като ми казаха цената, се втурнаха да ми обясняват как по-евтино никъде няма да намеря. Ако не бяха толкова чевръсти в ръцете нямаше да им оставя плата, но докато сметнем цялата цена, бяха срязали плата вече.

Плътните пердета ги занесох в едно магазинче за завивки и пердета на Янко Сакъзов (мисля, че е между Марин Дринов и Сан Стефано, но може и да е малко по-нагоре). Цената пак беше 3 лева с мой плат, но смятат само дължината на пердето и шева ми излезе 12 лева.
Още го преживявам  Mr. Green

# 6
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Знам, че не става въпрос за твоя район, но все пак да споделя опит.
Това лято ми се наложи да търся къде да ми ушият тънки и дебели пердета - плата си беше мой. Понеже ми е най-близо, опитахме първо на спирката на 305 на Евлоги Георгиев (веднага след Орлов мост). За двете (размерите им бяха 1.5м/2м) тънки пердета ми взеха около 60 лева за шев, цената на линеен метър беше около 3 лева, защото не е с техен плат. Освен това смятаха цялата обиколка на пердето като дължина, с други думи - всяко по 7 метра. И понеже леко прежълтях като ми казаха цената, се втурнаха да ми обясняват как по-евтино никъде няма да намеря. Ако не бяха толкова чевръсти в ръцете нямаше да им оставя плата, но докато сметнем цялата цена, бяха срязали плата вече.

Плътните пердета ги занесох в едно магазинче за завивки и пердета на Янко Сакъзов (мисля, че е между Марин Дринов и Сан Стефано, но може и да е малко по-нагоре). Цената пак беше 3 лева с мой плат, но смятат само дължината на пердето и шева ми излезе 12 лева.

Още го преживявам  Mr. Green

Дай ми координатите, моля, на това ателие на Янко Сакъзов.
То ми е сравнително по-удобно.

# 7
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Благодаря на Рени   bouquet, че ми намери шивачката, която за 2 лв. на лин. метър ми уши пердето за 4 часа.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 341









Радвам се,че всичко е завършило добре!

# 9
  • София
  • Мнения: 6 302
Гери, радвам се за теб. Значи си доволна? А само тънко перде ли ти ушиха? Дали шият и плътни? Моля за координатите на ателието.

# 10
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Гери, радвам се за теб. Значи си доволна? А само тънко перде ли ти ушиха? Дали шият и плътни? Моля за координатите на ателието.

Ами доволна съм, но да се уточним:
1. Аз си купих перделък какъвто исках.
2. Моето перде беше вече ушито, трябваше да се смени само перделъкът. Т.е. от двете други страни беше подгънато.
3. Шивачката разпори стария перделък и заши моя нов. Обикновени прави два тегела.

За тези дейности съм много доволна, бързо и качествено го направи.

Не знам как ще ушие дебели пердета с по особена кройка, моето беше тънко.

# 11
  • Мнения: 206
Гери, радвам се за теб. Значи си доволна? А само тънко перде ли ти ушиха? Дали шият и плътни? Моля за координатите на ателието.
Плътни могат да ти ушият ето тук, но за цени не мога да кажа:
www.oxis-bg.com

# 12
  • София
  • Мнения: 6 302
Гери, дай координатите, пък ще ида на място да питам.
vivian, мерси, ще ида и до тази фирма, те се оказа, че са близо до офиса ни.

# 13
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Пълна ти е пощенската кутия и не мога да ти изпратя лични.
Разчисти я малко.

Гери, дай координатите, пък ще ида на място да питам.
vivian, мерси, ще ида и до тази фирма, те се оказа, че са близо до офиса ни.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 341
Гери, дай координатите, пък ще ида на място да питам.
vivian, мерси, ще ида и до тази фирма, те се оказа, че са близо до офиса ни.

Това ателие се намира до нас.Ако искаш утре ще отида да попитам и ще ти пиша,за да не се разкарваш.Само ще ми трябват подробности ако искаш разбира се!

Общи условия

Активация на акаунт