Витамини при кърмене

  • 6 381
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Здравейте мами,

Какви витамини пиете (пиехте), когато кърмихте бебоците си? На пазара има голямо разнообразие, а аз не мога да се ориентирам, какво да взема.


Много благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 3 742
На всички витамини за пременни пише,че са за бременни и кърмачки.

# 2
  • Мнения: 961
Ако се храниш пълноценно и разнообразно, приемаш достатъчно плодове и зеленчуци, не е нужно да пиеш витамини! Напоследък доста се отрича ползата от подобен тип витамини!

# 3
  • Мнения: 161
Да, пълноценно хранене, но избягвам някои храни, а и сезонът не е подходящ за хапване на зеленчуци и плодове. И си помислих да дам на това тяло малко витаминчета Simple Smile.

# 4
  • Мнения: 3 478
Аз взимам нормален Центрум с лутеин, но през ден, защото забравям. Просто съм много слаба , а и като не съм по салатите и сиренето , мляко не пия от дете..... няма начин- ако не искам да лишавам бебока , а и да не остана без зъби и коса Mr. Green
Наблягам на плодовете

# 5
  • Мнения: 1 629
Никакви не съм пила Peace

# 6
  • Русе
  • Мнения: 123
 Аз пия центрум Матерна  Peace

# 7
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Само Фолиева киселина пиех.

# 8
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Задължително е да се пият витамини.
Първо, защото е зима и не се консумират толкова плодове и зеленчуци, второ, защото днешните плодове и зеленчуци далеч не са като едно време с толкова добри хранителни показатели.
Освен това някои кърмещи мами, както е споменала авторката, трябва да ограничават някои храни, например цитруси, които са основен източник на витамини през зимата.
Аз пиех и пия центрум матерна. Чувствам се по-добре с тях, а без тях постоянно ми се вие свят.

# 9
  • Попово
  • Мнения: 687
аз пия О'мами, и то когато не забравя

# 10
  • София
  • Мнения: 1 387
Аз взимам Вега пренатал, както и всичките ми кърмещи приятелки, а се оказахме много Mr. Green

# 11
  • Мнения: 2 521
Пиех Центрум Мастерна,но само миналата зима.Лятото  нищо.Сега също не пия,въпреки че още кърмя.

# 12
  • София
  • Мнения: 142
За момента пия само фолиева киселина...

# 13
  • Мнения: 511
Никакви витамини не пия.

# 14
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не съм пила витамини когато съм кърмила бебето си.

Общи условия

Активация на акаунт