Изследвания-какво да ядем и какво не?

  • 4 797
  • 9
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Здравейте  Laughing , преди време от някъде бях чула, че се правели някакви изследвания за това от какви храни пълнее даден организъм и от кои не. Днес ми припомниха за тези изследвания, но не мога да открия повече инфо по въпроса - какво са тези изследвания на кръвта ли на какво ...  newsm78 . Правили ли сте такива и какви резултати сте постигнали. Ако е обсъждан въпроса, ще помоля за линк. Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 413
При нас тези изследвания са - "Gen-Check" (DNA-Analyse)
диетата се нарича- Die DNA Diät (Nutrigenomics)
Теста/изследванията струват при нас 450 евро, с него се показва дали и кои гени са отговорни за високото инсулиново равнище и кои хранителни продукти да бъдат избягвани.
Попълва се някакъв въпросник и се взема за изследване проба от слюнката и кръвна картина.
http://de.wikipedia.org/wiki/Gen-Di%C3%A4t

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Тук стрували 80 лв. Всъщност не знам дали за същите изследвания става въпрос. С немския не съм много добре, а на български не можах да открия нищо. Благодаря ти   bouquet Други мнения?

ПП: И в БГ науката се казва Нутригеномика  Laughing Доста неща открих, ама искам информация от първа ръка да прочета, коментари някакви?

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 23:06 от Miss Dior Cherie

# 3
  • Мнения: 1 599
Здрасти,


 Аз съм си правила такова изследване ...  newsm78 но мисля, че си хвърлих парите на вятъра! Изследването е около 1 1/2 часа.. към него ти дават 1 лист с всички храни  - кои да ядеш и кои не ... и основни съвети , които да спазваш  Peace

# 4
  • Мнения: 72
това не е ли Вега тест ?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Aia , ти къде го прави теста и каква беше цената? Защо не си доволна. Няма ли резултати?


# 6
  • Мнения: 13 512
Аз съм правила Вега тест преди две години, но не го спазвах, защото ми беше забранено месото. Сега вече, когато не ям месо, мога да го извадя пак и да се пробвам да го спазвам, макар че не ми вдъхва доверие.

# 7
  • Мнения: 1 599
това не е ли Вега тест ?

да вега тест е това



Miss Dior Cherie  правих го миналата година в София ! Цената беше 80 лв. Не съм доволна понеже ми даде , че от всякакви зеленчуци пълнея... а от шоколад не  Rolling Eyes А  аз по принцип от сладко много пълнея. А в диетата , която спазвам имам всеки ден зеленчуци и отслабвам с тях . Имаше и още няколко такива разминавания... но не е при мен листа. Миналата година имаше такива теми за Вега теста и доста от момичетата не бяха доволни.

# 8
аз също си направих такъв тест момичета и с неухота разбрах защо досегашните ми диети са биле безсупешни.доста от целенчуците които си похапвах ми бяха в забранената зона.целта на този тест е да покаже кои храни организма ти разгражда лесно и ги усвоява бързо и кои не разгражда така лесно и ги трупа като съхранение.тоест това са тлъстинките.и аз бях много учудена как така от зеле мога да трупам тлъстинки но ми беше обяснено доста коректно относно зеленчуците.проблема не е в самите зеленчуци а в съставките и веществата които съдържат.минавала съм и на такава зелева диета.честно да ви кажа има страшен ефект но след възвръщане на нормален режим на хранене тоест не да се ядат сланина,пръжки и хляб а говоря за обезмаслео мляко,извара,салати и постни меса от тази диета си възвърнах много бързо килограмите.за това реших да се подложа и а вега теста де.от яденето на селенчуци и постни меса се отслабва но ефекта не е траен и не се запазва за дълго за това се прави този вега тест.дори в самия тест казват че трябва да се яде разнообразна храна от всички позволени и да има един разтоварващ ден през който да пиеш фрешове или прясно  изцедени сокове от плодове.тоест този разтоварителен ден представлява пиене на течности и сокове от позволените.също така във вега теста е упоменато и се тестува и концервантите.при мен те са на границата.тоест ако хапвам пушено пуешко филе с една филийка пълнозърнест хляб и едно билково чайче за закуска няма да ми навреди но няма и да ми помогне.просто ще съм си в същото положение.мога да ви дам информация за фирмата в която си правих този вега тест.ако някой има желание и се интересува ето и линка http://vegatest.net/.ЗАБРАВИХ ДА ВИ КАЖА И ЧЕ СЪМ НОВА ВЪВ ФОРУМА  LaughingМОМИЧЕТА УСПЕХ НА ВСЯКА КОЯТО СЕ Е РЕШИЛА ДА СЕ ПОДЛОЖИ НА ТАКЪВ ВИД ТЕСТ.АЗ ЗА 2 СЕДМИЦИ СВАЛИХ 7 КИЛОГРАМА bowuu

# 9
  • Мнения: 13 512
аз пък със същия този вега тест за почти месец не мръднах и грам

Общи условия

Активация на акаунт