Заведения, в които НЕ се пуши

  • 41 555
  • 230
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Здравейте,

Предлагам на вашето внимание нова тема - заведения за НЕпушачи във ВСИЧКи градове! Аз ще започна с няколко заведения, в които не се пуши в София. Моля, допълнете (имат се предвид заведения, в които ИЗОБЩО не се пуши, а НЕ в които има "отделен" кът за непушачи в едно общо помещение!).

СОФИЯ
Кафе Коста - Mall Sofia- ъгъла на бул. Ал. Стамболийски и бул Опълченска - има асансьор
Кафе Коста - Mall City Centre, бул. Черни връх, има асансьор
Ресторант Кринг - вегетариански ресторант,  бул. Цар Симеон 82 - няма стъпала!
Ресторант Кибеа - полезния ресторант, ул. Вълкович 2А (до ул. Христо Белчев) - има малко стъпала!
O'Nice (за сандвичи) - ул. Стефан Караджа 18 (пряка на Раковкса, преди Гурко в посока военния клуб - не е удобно за колички, защото има стъпала)
Starbucks - на ъгъла на бул. Васил Левски и ул. Гурко - няма стъпала
Mc Donalds - във всички не се пуши... ( Wink)
Ресторант О'Шипка - бул Бъкстон 22 (до бул. Т. Каблешков) - там има отделен етаж за непушачи - няма стъпала!
 



СОФИЯ

Кафенета и сладкарници
Кафе Коста- Mall Sofia (ъгъла на бул. Ал. Стамболийски и ул. Опълченска) - има асансьор
Кафе Коста - Mall City Centre (бул. Черни връх) - има асансьор
Coffee Heaven – ул. Цар Иван Шишман 27
Онда срещу Руската църква - там на партера е само за непушачи.
Starbucks 1 - на ъгъла на бул. Васил Левски и ул. Гурко - няма стъпала
Starbucks 2 - до НДК, в началото на Левски - пресечката с Фр. Нансен, точно там, където автобус 94 завива по посока Попа
Сладкарница 100 грама сладки - ул. “Ангел Кънчев” 18A - тесничко, уютничко, без стъпала (вероятно и тези на ул. “Марагидик” 34 и ул. “Христо Смирненски” 48 са също за непушачи, но не съм ги пробвала)
Сладкарница Лейди - кв. Дървеница, на спирката на автобуси 280 и 88 на ТУ, бул. „Св. Кл. Охридски” на два етажа, долният за непушачи.
Виенския салон Лучано – ул. Московска № 29
Сладкарска къща Аби - кв. Разсадника, бул. Вардар 26
Чайна Веда Хаус - ул. "Гладстон" Nо.2 - не се пуши в цялото заведение!
Чайната на ул. "Г. Бенковски" 11 - не се пуши в цялото заведение!
Биомаг Кафене - кв. Лозенецна, пл. Журналист №1 - изцяло не се пуши!
KFC - май в някои вече се пушело!!!
Mc Donalds - във всички не се пуши.

Ресторанти

Ресторант Капитан Кук - пл. П.Р.Славейков 12-14 - скъп, рибен ресторант, отделни зали за пушачи и непушачи.
Ресторант Уно - ул. „Г. С. Раковски” 121 - скъп, отделни зали за пушачи и непушачи. Пушачите са на 2-рия етаж.
Ресторант Табиет(скъп) – бул. Джеймс Баучър 76, до Кемпински и БЧК
Ресторант Под липите – ул. Елин Пелин 1, ресторант, непушачи на втория етаж - чувстваш се малко извън събитията
Ресторант Туканъ - ул. „Св. Наум” 1, недалеч от х-л "Хемус" и НДК. Има отделна зала за непушачи.
Ресторант "Славяни" - бул. Мадрид и ул. Асен Златаров - има отделна зала за непушачи с отделен вход. Може да се каже, че е отделен ресторант направо. Входът е откъм Златаров; Снощи ходихме и се пушеше и в двете зали. Нещо ми обясниха, че през седмицата не се пушело в едната, но събота и неделя вечер се пушело и в двете!
Ресторант Щастливеца – ул. Оборище 73 - то е тип механа, вкусно е и има отделно помещение за непушачи.
Ресторант Кринг - вегетариански ресторант, ул. Цар Симеон 72 - изцяло не се пуши!
Dream House” вегетариански ресторант - ул. Алабин 50А, ет. 1 - изцяло не се пуши!
Ресторант Кибеа - ул. Вълкович 2А (до ул. Христо Белчев) - скъп, има малко стъпала! Май не е много за деца...не се пуши в цялото заведение!
CRU - София, ул. Цар Асен 45 - изцяло не се пуши!
Слънце Луна - Био Пекарна & Вегетариански Ресторант - ул. У. Гладстон 18Б (ъгъла с Княз Борис) - не се пуши в цялото заведение!
Golden Apple - долният етаж е за непушачи, един път ми се е случвало да видя, че са позволили на хора да пушат там - ул. Цветна градина 37 в кв. Лозенец
Spaggo - на ул. П. Берон 9 има отделен салон, който граничи със салона за пушачи, но ми се струва, че е достатъчно добре отделен
Fox and Hound- ул. Ангел Кънчев 34. Има отделна зала за непушачи; има 2-3 стъпала, но пък е малко и тясно.
Olive`s – ул. Граф Игнатиев N 12, има отдеен салон за непушачи
Olive`s - ул. "Васил Левски" 75
В Хепи Мол София (бул. "Ал. Стамболийски" 101) със сигурност има маси за непушачи; "Хепи" имат ОТВРАТИТЕЛНА политика по отношение на пушенето в заведенията им. В Happy Sushi на ул Г. С. Раковска № 96 например, има маси за непушачи, които са забутани отзад в по-тъмната и по-непривлекателна част.
supa star на ул. Шишман 8, на мястото на Бистро N8 - изцяло забранено пушенето!
Ресторант-пицария "Милениум" - жк. Дружба 1, ул. Иван Арабаджията №3 - има отделен салон за непушачи


Пицарии
Пицария Дивака – ул. Гладстон 52 - има отделно помещение за непушачи с 4 маси, има стълби
Пицария Капри – Ломско шосе N 119, преди Shell, в Надежда 1. На 2 етажа е, на долния не се пуши. Обикновено там вечерят семейства с деца.
Пицария Червената къща - ул. Борис Христов N 6, на пазара в Ситняково. Вторият етаж е за непушачи, но стъпалата са си доста, а и преди това се минава през първия етаж, където се пуши
Mr. PIZZA – бул. Черни връх 38А (срещу пазара) - третият етаж, точно до ВИП салона е за непушачи
Пицария О'Шипка - бул. Бъкстон 22 (до бул. Т. Каблешков) - там има отделен етаж за непушачи - няма стъпала!
Пицария О'Шипка – ул. Шипка 11 - да, има зала на втория етаж за непушачи. Даже на вратата пише VIP (зала за непушачи). Ще ме извиняват за VIP-а: стайчето е миниатюрно, с набутани една до друга ниски масички, с табуретки около тях, а в залите за пушачи си има високи маси с удобни пейки.
Пицария О'Шипка – Люлин 10, бл. 146 - има зала за непушачи
Пицария Тоскана – на ъгъла на бул. Витоша и бул. Скобелев - имаше също зала за непушачи, но на 2-я етаж. Поне е по-просторно
Всички Угота имат зала за нешушачи, но там почти във всяко заведение го има проблема със стълбите.
В Младосткото Уго до Деница си тръгнахме като пушени скумрии преди Коледа - залата на 2-рия етаж, обща за пушачи и непушачи и сервитьорите здраво пушеха зад бара...
Victoria - бул. България 118 до Околовръстното - Отделна зала за непушачи

Барове/ Бирарии

Бар Троваторе- кв. Лозенец – от Януари 2010г. не се пуши в цялото заведение!
бирария "Халбите" на бул. "Прага" 18 - горният етаж (а дали не беше третият?) е за непушачи. За съжаление до него водят тесни и стръмни стълби. На този етаж прозорците не се отварят и не работи ли вентилацията, цигареният дим се качва горе по правило и си става най-посредствена бирария за пушачи.
Fix Mix - бул. Васил Левски N 24, в близост до Раковска. Сервират само сандвичи и фрешове, има само 2 маси и няколко места на бара.


Знам една чудесна сладкарница на Оборище, която наскоро отвориха, някъде под Дон Домат - там изцяло е за непушачи и е доста уютно (така и не разбрах името на сладкарницата! - ако някой го знае - да се обади Simple Smile)[/size]

Последна редакция: нд, 31 окт 2010, 08:25 от .Ели.

# 1
  • Мнения: 9 973
  bouquet  темата е полезна

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 576
Наистина е полезно инфото.
Аз като се замисля почти не се сещам за заведение, в което да не се пуши. Малката като беше бебе това ми бе голям проблем. Вече е голяма и по-често си позволявам да е в компания на пушачи, но когато мога да го избегна задължително го правя.  В "Дивака" на Гладстон си има отделно помещение за непушачи, но има стълби и не е подходящо за малки дечица.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 057
В София, в кв. Дървеница на спирката на автобуси 280 и 88 на ТУ (Технически университет) има сладкарница "Лейди". На два етажа е, долния е за непушачи.

# 4
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Много беден ще е изборът, аз като обявих, че не искам да ходим да вечеряме в заведение, в което се пуши, мъжат ми каза, че ще ме заведе в Макдоналдс  Crazy

# 5
  • Мнения: 2 821
Нямаме такова.

# 6
  • Germany
  • Мнения: 7 923
И аз отдавна издирвам такова заведение. с мъжа ми не можахме да идем на ресторант за годишнината от сватбата, защото точно тогава повръщах от миризмата на цигари и се оказа че в София р-т с отделна зала за непушачи няма...

# 7
  • Мнения: 9 814
Благодаря за инфото.
Лично на мен ми е доста трудно да намеря такова заведение в момента.
Нито аз, предвид състоянието ми, нито съпругът ми пуши и наистина е ужасно да имаш желанието да хапнеш на вън, а навсякъде да е димна завеса.

# 8
  • Мнения: 984
Чайна Веда Хаус - София , ул. "Гладстон" N: 2
Много приятно място! Има втори етаж, където се събуват обувките когато влизаме. Там са малки, ниски масички и пуф-ове за сядане. С малкия много се забавляваме всеки път когато отидем и въпреки беличките му винаги ни се усмихват и ни се радват.

# 9
  • Мнения: 3 993
Много полезна тема наистина!  Hug
Труден е въпроса, почти няма такива заведения да не се пуши вътре. А забранени за пушачи и удобни за колички с бебета май въобще няма...Аз се сещам само за Арена, там може да се хапне без цигарен дим, има място за децата, но пък не може да се нарече ресторант, по-скоро заведение за бързо хранене. В този смисъл и KFC е същото. Иначе ако си бременна и ти се ходи на ресторант (без дете), избирай ресторанти с големи салони, просторни, и с климатик. Там няма опасност да се задими помещението. Аз в момента се сещам само за ресторант Крим, той е с такъм голям просторен салон с висок таван.
А иначе, момичета, аз лично чакам с нетърпение да се стопли времето и да изкарат масите отвън  Simple Smile. Миналото лято ходехме с бебето в количката по кварталните кръчми, които са в къщи с дворове и беше екстра. Прохладно, приятно, няма цигарен дим да дразни, детето спи, идилия!  Laughing 

# 10
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 492
За Варна се сещам за Годзила на Пазара.Там има отделен салон за нас-непушачите.Другото поносимо заведение е Българче в МОЛ Варна.С добра вентилация e и цигареният дим не се усеща,a по чудо местата за непушачи не са сбутани край тоалетната или изхода,а са по протежение на прозорците.Ще се радвам,ако открия още такива места,защото имам алергичен проблем и зимата направо страдам.

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 23:51 от иланг-иланг

# 11
  • Мнения: 130
Благодаря много на всички отговорили   bouquet

Актуализирам списъка (Боже Господи!@ Вижте само докъде я докарахме - та ние 10 заведения НЕ можем да напишем!!! Rolling Eyes)

СОФИЯ
Кафе Коста - Mall Sofia- ъгъла на бул. Ал. Стамболийски и бул Опълченска - има асансьор
Кафе Коста - Mall City Centre, бул. Черни връх, има асансьор
Ресторант Кринг - вегетариански ресторант,  бул. Цар Симеон 82 - няма стъпала!
Ресторант Кибеа - полезния ресторант, ул. Вълкович 2А (до ул. Христо Белчев) - има малко стъпала! Май не е много за деца...Иначе е страхотен!
O'Nice (за сандвичи) - ул. Стефан Караджа 18 (пряка на Раковкса, преди Гурко в посока военния клуб - не е удобно за колички, защото има стъпала)
Starbucks - на ъгъла на бул. Васил Левски и ул. Гурко - няма стъпала
Mc Donalds - във всички не се пуши...  Wink
KFC Wink
Ресторант О'Шипка - бул Бъкстон 22 (до бул. Т. Каблешков) - там има отделен етаж за непушачи - няма стъпала!
 Дивака – ул. Гладстон 52 - има отделно помещение за непушачи, има стълби
Лейди - кв. Дървеница, на спирката на автобуси 280 и 88 на ТУ , бул. „Св. Кл. Охридски”, сладкарница, на два етажа, долният за непушачи.
Чайна Веда Хаус - ул. "Гладстон" N: 2
Арена - Младост4 и на бул. Т Александров - но е ОБЩО помещение


ВАРНА
Годзила - на Пазара
Българче - в МОЛ Варна

# 12
  • София
  • Мнения: 1 535
Много полезна темичка   bouquet

Дон Домат на ул. 6-ти септември също има отделна зала за непушачи. В дъното е и трябва да се мине през цялото заведение. На входа има и стъпала и не е особено удобно за колички.

Не знам дали да споменавам и сладкарничката на 100 грама сладки на Ангел Кънчев - има много малко места за сядане и е доста тясно за количка, но поне няма стъпала.

# 13
  • Мнения: 11 897
За Варна- мисля, че Годзила на Мария-Луиза също има салон за непушачи на последния етаж.Но не съм сигурна.
Тропс-къщата, ако може да се нарече заведение.По-скоро е нещо като закусвалня, заведение за бързо хранене.Каквото е и заведението на същата улица, на ъгъла.

Срещу Мусала, салатения бар/Ох, хайде някой да помага с имената!/На долния етаж има съвсем отделна зала за непушачи, тази седмица бяхме с две колежки там и много ми хареса,дори не знаех ,че е имало такава зала.

Морско Конче- пак на долния етаж- съвсем отделна зала.
Странно, че не се сещам за сладкарница, в която не се пуши, но то е защото в последно време много старателно ги избягвам сладкарниците.И докато пиша се сетих- Казабланка- има отделна  малка зала със стъклена врата-срещу входа- вдясно
Акварел на Драгоман- /пак не съм сигурна за името, но старото беше такова/-отделна зала с отделен вход за непушачи.
Маестрото- поне преди няколко месеца имаше такава зала- от стълбите- вдясно.

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 10:01 от Светкавица

# 14
  • Мнения: 165
Ресторант "Славяни" бул. Мадрид и ул. Асен Златаров в София. Има отделна зала за непушачи с отделен вход. Може да се каже, че е отделен ресторант направо. Входа е откъм Златаров. Там празнувахме първият рожден ден на детето и съм супер доволна. 

Общи условия

Активация на акаунт