POLIGINAX - ползвали ли сте?

  • 690
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132

Здравейте мами!
Ползали ли сте глобули POLIGINAX по време на бременност? Аз съм в осми месец и лекарката ми ги изписа, а пък на листовката пише да не се използват при бременност. Аз й имам пълно доверие, но все пак ще ми бъде приятно да се консултирам и с вас
Благодаря предварително!

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Aз съм ги ползвала, но бебето ми беше на 40 дни. Скоро пак ги ползвах за едно теченийце  Confused. Но при теб случая е друг. По-добре сподели притесненията си с лекарката си, за да се успокоиш. Иначе POLIGINAX-а е мн. добро лекарство!

# 2
  • Мнения: 5 577
Аз не, но една позната сега ги използва, мисля, че е в 5 месец даже.

Но каквото и да ти кажем, говори с лекарката, кажи и какво пише на листовката.


И спокойно, но и на Спазмалгона пише, 4е не се пие. май

# 3
  • София
  • Мнения: 6 145
При мен беше същото. Доктора на, който много вярвах ми ги изписа, аз прочетох листовката и се шашнах. Питах го и той каза, че няма проблем. Но се оказа, че ще раждам секцио и на своя глава реших да не ги слагам.

# 4
  • Мнения: 5 539
Аз съм ги ползваола в деветия месец. Изписаха ми ги, за да не се зарази бебчето по време на раждането. По принцип на почти всички лекарства пише да не се използват по време на бременност, но това е презастраховане от страна на производителя. Лекарите знаят най-добре.
От прочетеното тук съм останала с впечатления, че Полижинакс е най-често употребяваното средство против гъбички по време на бременност

# 5
  • Мнения: 2 922
Аз съм ги ползвала в 9-тия месец. Няма проблем!

# 6
  • Мнения: 524
Ползвах го края на седми началото на осми месец след като ми го предписа лекарка, ня която много вярвам,  и още при писането на рецептата ме предупреди, че няма проблем да се ползва.
 

# 7
  • Мнения: 2 028
ползвах ги в началото на 9 месец, профилактично, за чисти родови пътища при раждането

не се шашкай, лекарите си знаят най-добре! както са ти написали, на всички лекарства пише или да не се ползват по време на бременност или само след консултация с лекар, но това е превантивно

аз съм ползвала и глобули Клион Д още в 14 г.с. заради гъбички и бактерии

понякога гъбичките и бактериите може да са по-опасни от лекарството!!! така че смело давай, не си малък месец вече!!!

# 8
  • Мнения: 132
Супер сте и много благодаря! И аз така си мислех, но друго си е като попиташ и още повече, че получаваш такива отговори!!!!!!!!!!  newsm51

# 9
  • Варна
  • Мнения: 737
Аз също съм ползвала Полижинакс в 20-21 седмица. Имах повече левкоцити в бялото течение и ми ги предписаха. Когато ги купих и видях, че пише в листовката да не се употребяват по време на бременност, се обадих на лекаря си и той ми каза, че няма никакъв проблем и единственото, което се променя за бременни е дозата и затова ползвах по една глобула през вечер.

# 10
сега видях, че и на мен ми ги предписаха. по едно на вечер, 6 дни. ама това било антибиотик, дали няма по-безвредни заместители. а как може да пише, че е противопоказно за бременни, ако не е???

аз се лекувам с хомеопатия от 2 години и сега това ми идва малко в повече. ама май ще се жертвам, щом е за бебето...

а секс не трябва да се прави по време на лечението, нали?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 789
 И аз съм в гупичката на ползвалите-в края на седми, началото на осми месец. Беше ме хванал някакъв сърбеж и лекарката ми ги изписа заедно с нистатин.
 Малко off-като си ги купувах в аптеката беше едно момче. Та то милото така се изчерви и ме попита дали лекарката ми е обяснила как точно да го ползвам. Щях да падна от смях-срамежлив аптекар  Laughing Laughing Laughing

# 12
  • Мнения: 4 068
На мен днес ми изписаха Полижинакс от държавната консултация, но аз тъй като имам повече доверие на частния си доктор му се обадих веднага и той ми каза да ги заменя с Клион Д. Явно са по-безвредни. И аз така и направих и от довечера ги почвам.

# 13
  • Мнения: 64
Аз съм ползвала 8-мия месец, профилактично, защото бях на море, а знаете след море бялото течение е ад(поне при мен е така).

# 14
  • Мнения: 2 066
Ползвах ги два пъти - в 12-13 седмица и после в деветия месец - не трябва да правиш секс по време на ползването им.

Общи условия

Активация на акаунт