кърмене на поискване без доизцеждане???

  • 616
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 829
мами,

кърмя бебето ни на поискване без обаче да се доизцеждам след всяко хранене, защото той още няма режим и понякога дори след час пак иска да яде, ако не е ял много предишният път...

дотук всичко върви добре, няма признаци да е недохранен...

днес обаче една съседка, бивша кърмачка (кърмила момиченцето си до 7-8 месеца само чрез изцеждане и даване на кърмата от шише) ме "предупреди", че ако продължавам така, кърмата ще ми намалее и ще мога да кърмя най-много докъм 5тия месец... това по нейни наблюдения на нейни приятелки...

вярно ли е това според вашия богат опит? притесни ме тази жена... да започна ли отново да изцеждам с помпа след хранене???

# 1
  • Мнения: 3 591
мами,

кърмя бебето ни на поискване без обаче да се доизцеждам след всяко хранене, защото той още няма режим и понякога дори след час пак иска да яде, ако не е ял много предишният път...

дотук всичко върви добре, няма признаци да е недохранен...

днес обаче една съседка, бивша кърмачка (кърмила момиченцето си до 7-8 месеца само чрез изцеждане и даване на кърмата от шише) ме "предупреди", че ако продължавам така, кърмата ще ми намалее и ще мога да кърмя най-много докъм 5тия месец... това по нейни наблюдения на нейни приятелки...

вярно ли е това според вашия богат опит? притесни ме тази жена... да започна ли отново да изцеждам с помпа след хранене???

НЕ Naughty

Съвсем скоро гърдите ти ще започнат да произвеждат мляко САМО докато бебето е на гърдата и през останалото време ще си изглеждат празни - на теб ще ти е леко и кърменето приятно и точно толкова колкото да му стига на бебо.
С помпата ще си докараш свръх производство, мастити, разраняване на гърдите ...   общо взето ако няма д апочваш работа и да ти трябва да складираш кърма е безсмислено да произвеждаш нещо дето няма да се ползва. #Crazy

Аз сък кърмила на поискване на 1-2 часа, спирала рязко за няколко дни до седмица и после пак започвала без проблем и без никакво цедене. Докато бебето е на гърдата редовно млякото няма как да намалее - нито на 5месеца, нито на 5 години.

# 2
  • Мнения: X
Абсолютно съм съгласна с това, което е написала по-горе [desi] !

Само да добавя и малко от собствения си опит. Кърмя вече 13 месеца и половина. Първите 6 месеца бебо беше само на кърма, беше много лаком и сучеше през 2 часа денонощно! Никога не съм спазвала кърмене под час и не съм се изцеждала както съветват масово - след всяко кърмене. Помпата съм я ползвала единствено когато ще отсъствам и трябва друг да нахрани бебо, или пък когато съм имала запушен канал, или пък когато реша че кърмата ми е намаляла и трябва да я стимулирам.
Ако кърмиш на поискване изцеждане след кърмене не е необходимо!
Успех !

# 3
  • Мнения: 1 586
Глупости приказва твоята съседка!
Докажи й на практика, че е в пъти по-лесно и по-сигурно без изцеждане Wink Тя понеже толкова е бачкала за кърменето сигурно не може да си представи, че  без изцеждане е възможно да се кърми дълго. Аз вече годинка и 7 месеца кърмя без изцеждане Wink Щом кърмиш при поискване, няма к'во да го мислиш изцеждането за стимулиране лактацията - безсмислено е.
Успех!

# 4
  • Мнения: 829
ей, мами, страшни сте Hug Hug Hug

не знам какво щяхме да правим без вас! толкова пъти сте ми вдъхвали кураж и сте отговаряли на безбройните въпроси около кърменето... думи нямам, освен голямо "благодаря"!!!

# 5
  • Мнения: 397
Не, не е вярно, аз кърмя на поискване, е вече не чак толкова често де, утре ще ставаме на една годинка, а аз не се изцеждам изобщо откакто Сашко беше на 2 месеца. Поздрарви! Ала

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
...ако продължавам така, кърмата ще ми намалее и ще мога да кърмя най-много докъм 5тия месец... това по нейни наблюдения на нейни приятелки...
Нека дойде да ме понаблюдава... Wink Изцеждах се след кърмене до 4м (понеже и аз не знаех, че може иначе дотогава). После, слава Богу, прочетох 'Книга за кърменето' и си прекарах нет. Скоро ще станат 21 месеца, откак съм спряла да се цедя, а кърмя повече от успешно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт