АКТУАЛНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЧАСТНО УЧИЛИЩЕ "Св. Георги" и "Св. София"?

  • 109 113
  • 251
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 119
Темата ти се заформи като доста интересна!
Благодаря за споделените впечатления, много са полезни.
Но ако си тръгнал да обикаляш сериозно, спред мен имаш един пропуск.
Трябва да видиш и ЕСПА в Младост.
Те също сред училищата с претенции за сериозно обучение, имат и много кандидати.
Аз го гледах миналата година и на мен ми направи силно впечатление с амбициозността си.
А си строят и собствена база, като гледам и това ти е важно.
Защо не ти е в списъка?

# 16
  • Мнения: 2 829
Лично аз за СВ София съм чувала само хубави неща,
това обаче с пушенето ме  #Crazy

# 17
  • Мнения: 4 877
Пропуснал си и Ровел  Peace Такава базааааааааа!  Laughing

# 18
  • Мнения: 60
И аз ти благодаря за разказите!
Прав си, че изборът на училище се прави веднъж и нямаме право да експериментираме с децата си.
Но все пак не пишеш на кое училище си се спрял.
В този форум много уважаваме мъжкото мнение, така че ще ни е полезно да споделиш резултатите от проучването ти.
 Simple Smile

# 19
  • Мнения: 390
Ама моля, базата далеч не е най-важното нещо! Ама хич, според мен! Базата е важна - ако обучението е под всякаква критика, та поне базата да е хубава. Но какво им остава на децата след години от базата? Нищо, а знанията и дисциплината остават. До тук от двете ми се струва, че избора на автора клони по-скоро към Св. Георги....

За огромно съжаление, идеалното у-ще го няма в Б-я май. Ако ти хареса обучението или базата ще е кофти или ще е на майната си. Аз съвсем наскоро имах същата дилема за ДГ, дали да ги дам в Джани Родари, където все едно си попаднал в рая или в една немска градина, където почти нямат двор и пр. но са немци и ще научат немски. Признавам, дилемата ми беше жестооока. Дълбоко в себе си знаех какво да правя, но това да ги лиша от този рай ми се струваше като сатрапско решение...Е, в крайна сметка се отказах от рая....Още не са тръгнали, че се разболяха, не знам как ще вървят, но ще пробвам немския вариант.

С интерес чакам да чуя за другите у-ща. Благодаря на автора, че споделя с нас.

# 20
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Много интересна тема. Благодаря!
След като разкажеш неутралните си впечатления от посетените у-ща, ще ми е много интересно да прочета критериите ти за добро училище. И на кое се спряхте?

# 21
  • Мнения: 3 506
И на мене също  Peace Особено в светлината на това:

... тук отварям една по-голяма скоба да споделя едно мое мнение (наблюдава се една доста порочна тенденция родители да експериментират с децата си в търсене на перфектното частно училище - една година в едно, две години в друго и така до в най-лошият случай кварталното държавно за край на експеримента. Според мен родителя има право на една грешка. Всичко останало трябва да се разглежда като патология, изразяваща се в мания за търсене на недостижимото. Убедих се, че перфектното училище, комбинация от всички изброени в началото на темата няма. Много ми е странно защо, но такова не намерих...

А може пък и някоя препоръка как да се получи номерът.

Макар че, Тинкърбел, така като гледам нямаме много шанс за отговор - авторът на темата е по-скоро почитател на монолозите  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 2 829
е може би човека все пак ходи на работа Laughing

Все пак си мисля че и базата е от значение
В крайна сметка нали и заради нея човек праща детето си в ЧУ--да е чисто ,да не е вмирисано,да има кабинети оборудвани и тн

да не се пуши,,храната да е добра,да има игрище,,ако пише в сайта тениск корт--да има

# 23
А на мен ми писна да си играем на котка и мишка във форума. Vicslave, евала машаалах за страхотния PR!

Може би темата трябва да се чете паралелно с друга тема "Мнения или лични впечатления за ЧОУ "Дружба"  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=329852.0 и да се открие целта на автора и да разберем кое е "идеалното" училище:

Това е по-подробния адрес на училищния комплекс - http://drujbacollege.com/.
Единственото красиво, ново, просторно и луксозно частно училище на нормални цени. Не пак в някоя семейна къща или блок за луди пари.
За втори език се учи турски, което е странно но защо пък не, стига с тоя немски

А като се вгледа човек май и другата тема за ЧУ "Дружба" е пускана от нашия човек:


Имате ли актуални впечатления от някое от двете частни училища? Кое Ви кара да продължите обучението на детето си там? ...или да се откажете...
Струваше ли си парите?

Мнения или лични впечатления за ЧОУ "Дружба"  http://ou.drujba.org/

Препоръчаха ми го роднини  ако някой /независим/ нещо може да помогне ако има детенце там ...всичко ще ми е от помощ

Та много добър PR си направиха от това ЧУ. Като погледне човек на сайта им си има дори и щатен служител "Връзки с обществеността". Ама малко цялата работа стана "Барабар Петко с мъжете!".


Vicslave, имаш доста неточности в разказите. Не им плащай на тези, които си наел да събират инфо за изброените ЧУ. Немърлива работа, брато!
Но пък ти си свърши перфектно работата. Евала!

# 24
  • Мнения: 3 271
Хм, Госте, има голяма логика в думите ти. Това обяснява постовете и липсата на диалог с автора на темата. Защото една такава тема може да бъде наистина много полезна, както имаме и други подобни във форума. Когато са реални и безпристрасти са полезни. Виж, ако са добър ПР на какъвто приличат като се замисли човек, това си е за модератор  Tired

# 25
  • Мнения: 4 877
Аз пък сега се зачудих кога успя да ги обиколи тези у-ще като те бяха във ваканция.  newsm78 Жалко!  Naughty

# 26
  • Мнения: 967
Леле, ама кой ще избере да отиде детето му в ЧУ Дружба, при положение че го искат в Св. София или Св. Георги! Ако става въпрос само до база, мисля че Ровел се справят наистина отлично по тази точка! А пък това ЧУ Дружба никой не го знае, от кога трябва да е елитно?

# 27
  • Мнения: 2 829
аз не съм наясно,,но това "турско училище" не беше ли в Банкя?

# 28
  • Мнения: 3 271
Е, то не може да се избира само по фактора база. Не ги пращаме на хотел все пак. Но всеки родител има различни критерии. Затова беше важно какви са приоритетите на автора на темата. Защото иначе косури всеки има. Но нали търсим баланса на критетиите си - има неща, които можеш да приемеш и такива, които не можеш. Та в този ред на мисли е трудно да има точно безпристрастно мнение. Затова и питаме автора какво-що. Но факта, че той не отговаря на това е притеснителен и ми намирисва. Но е мъж все пак. Досега не сме имали много бащи, които да обикалят и проучват така подборно училищата, така че може би не можем да преценим добре как те реагират. Това, което ми прави впечатление е подробното инфо. Не ми се струва възможно да се видят нещата в такава пирина и дълбочина при стандартното посещение. Да поясня, че повечето от изброените (специално Св. София, Св. Георги и Иван Вазов) съм ги посещавала лично, някои повече от веднъж и пак такива дейтали не съм разбирала тогава, а само от разговори с приятели с деца там и разбира се, постове на други мами във форума.

# 29
  • Мнения: 40
Имате ли актуални впечатления от някое от двете частни училища? Кое Ви кара да продължите обучението на детето си там? ...или да се откажете...
Струваше ли си парите?

Ами знае ли човека, може пък някои мами да получат просветление, че впечатленията им не са пълни , дори и да са актуални и ... да се откажат ... като не се струва парите...
а защо и да не  да си преместят децата в  "единственото красиво, ново и луксозно частно училище на нормални цени".
  Хайде стига с тоя немски, приемете предизвикателството и право към "Дружба" Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт