"МАРТенки сме ний щастливи, чакаме бебчета игриви!"

  • 13 654
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 211
Слънце, мерси за новата тема! И за подредбата на новите материали!   bouquet и за Бела и Бодливка и който друг е участвал!
Стискам палци с Нефертити всичко да е ОК!  Praynig
Поли, честит рожден ден на бъдещата кака, на патерица, да е жива и здрава!
Много се радвам на Софийските мами, че са изкарали толкова хубаво - има ли снимки?

# 46
  • Варна
  • Мнения: 858
Добро утро ,коремчета  Hug  За поредна нощ аз неможах да спя ама здраве да е, и вчера за първи път май киселини имах  newsm78  Абе гадна работа, ама бебетата са по-важни.
За еднократните гащи на Канпол да кажа и аз, не са хартиени и не се късат лесно,удобни са точно защото хем ще си обут хем ще хвърляш после,но най малкия размер се огромен  #Crazy  Вчера отворих едните да ги премеря, влизам цялата заедно с бремнния си корем вътре и ми свършват под сутиена  hahaha 
Ние вече си имаме кошара,но е у баща ми че у нас няма много място. Сега се чудя за матрака  newsm78  И за такава въртележка,ако не може да се сложи на кошарата няма смисъл,или..... newsm78
Лек ден от мен на всички ви и хайде сложете снимки от срещата ви вчера де  Hug

# 47
  • Мнения: 1 187
Слънце,Белла-благодаря че вече сте обновили библиотеката!   bouquet  Е сега ако не се чете, вече... #Splat

нещо с този избор за педиатър запецнах, можете ли да ми препоръчате някой в района на княжево или павлово...

И аз съм пред същата дилема.Ако живееш в Княжево,сме комшийки. Simple Smile

The_light_2008 много ми хареса лампата,и фигурките при светлина  които прави. Peace

Poli+ питаше за тази лампа-има ги в Практикер но цени не запомних.

Някой питаше за възглавницата за кърмене,на Бертони е- в Штъркел цената е 18лв.В Пигис също я има горе долу на същата цена.

Нещо съвсем ме е ударил хормона и през уикенда имахме екшън с мъжО,в резултат на което няколко чинии,чаши и свещник дадоха фира.. Twisted Evil Посуда у нас поне дал Господ. Whistling

И днес от рано съм на метлата  afwitch - в 8:30 бях на митница и още ми го няма колета. Crossing Arms А имаше сумати дошли поръчки от 8,9 и 10.01.Ще ходя пак в края на седмицата ако не ми дойде известие до тогава..

# 48
Здравейте мамита, аз най-накрая се реших да се включа. И аз като вас очаквам да родя през март, терминът ми е на 25. Втора бременност ми е. Имам дъщеричка на 2 год. Сега очаквам момченце.

Veselin s p  - Имам същото стягане на корема и точно както казваш ти не мога да определя да ли е защото ми се пишка или са някакви контракции. От време на време е доста неприятно чувството, но след като посетя тоалетната веднага  ме отпуска.
Почти нищо не съм купувала за бебето, но все още съм на работа и нямам много време. Харесала съм количката, след дълго разглеждане и чудене се спрях на ABC design 3 TEC. 

Пожелавам ви приятен ден и лека седмица.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Кате ,ти в кой магазин си гледала за колички?Аз да ти кажа НЕЗНАМ къде да ида в нашия град.
Има много, но смятам че ми е още рано и погледнах само в този до нас - Бейби Ленд (Петко Д. Петков). Иначе мисля да я купувам чак март, април даже. Има и в магазина до колелото на Панаира, във Вис Виталис, в ТЦ Сани в Тракия, в Штъркел, но обикновено всеки магазин поддържа 2-3 марки колички, моделът ако го няма в момента (или цвета) го поръчваш по каталог и идва за 1 седмица някъде. Например в Штъркел има само МАГ ЕНГЛАНД и Чиполино, в Бейби Ленд - само на Кангароо, Джордани и още някакви, май Чиполино. Влез ако искаш в тая тема и виж на първа страница има магазини с адреси - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=361291.msg9936846#msg9936846

# 50
  • Мнения: 0
 Здравейте майчета. Гледам пак сте изписали доста и сега се връщам да чета да видя какви са последните събития. На мен нещо ми е страшно нервно на последък направо ми идва да пребия някой ама все още гледам да се овладявам. Приключих вчера нацяло с покупките купих четка за шишета, значка за бибки, една дрънкалка и аспираторче за нос.Този път купих аспиратора на НУК, че на баткото бях взела на Камера и за нищо не ставаше. Сега се надявам да съм уцелила.

 Чао за сега отивам да чета назад. Peace

# 51
  • Мнения: 4 428
Кате78, ами какво да им сравнявам, те нямат нищо общо двете марки  Laughing Джордани са мнооого по-леки, по-хубава им е материята, по-хубави са колелата. Просто самата количка е направена по друг стандарт  Peace
Изчакай новите модели и сама ще се убедиш, като ги видиш  Peace Пък и щом ще я взимаш след раждането, няма за къде да бързаш  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 18
Здравейте мацки!

Темата ни е направо страхотна , ще падне яко четене , което пък ме навежда на мисълта  : Колко много труд , време и сили е коствало на Слънцето , Белла и Бодливка ! Благодаря ви момичета  newsm51

Отивам да чета новите линкове.

Мале,  имаме си и нови бебоци!  Hug Да са ни живи и здрави милите душици и много сили и положителна енергия на тяхната мама.

# 53
  • София
  • Мнения: 659
 Добър ден на всички.
 Досега разглеждах линковете от първата страничка (някои не ми се отварят, но може и временно да е). Евала за положените усилия на Слънцето, Белла, БОДЛИВКА и ако има още някой под прикритие  newsm20

 poli+, много да те слуша и радва порастналата ти госпожица
 lili81, добре дошла сред нас  Hug

 Някой питаше за пренаталното възпитание Това е тема от форума с линкове към статии по въпроса

Реших, че ще ми трябват и от тези пана, които ес слагат на леглото за различни принадлежности. Реших и да се пробвам с тези "чувалчета" за памперси. Ще го пригодя да се закрепя и то за леглото.
Щом ще си го шиеш сама, можеш на самата торба за памперси отпред и/или отстрани да и направиш джобчета за принадлежностите и ще си спестиш място

 Стискам палци  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed всичко да е наред с Nefertity и скоро да си я пуснат вкъщи

 А за финал ето малко линкчета и от мен (гледах да не се повтарят с вече дадените, но ако все пак  има еднакви ще прощавате)

Сайта на Естествено има доста информация

Интернет магазини
Смехурко , Жабче , Рошко , Чиполино , Мартис , Мое бебе и магазин Слънчице , Бебе + , Baby Planet , Малечко , Дисни , магазин 9+

Магазини за дрехи и обувки
Unique , Koloriks , Захитекс , Соли-Т , Колев и Колев

Магазини за дървени играчки
Пъзели, детски игри, дървени играчки , Krokitoys , Бултойс , bebe.to , Еко играчки Никинпекс , Руди ЕООД , Найси , Пинокио
 Малко информация за магазин PIPPO, в който продават готини дървени играчки

Магазини за играчки
ToyTown , 1001 играчки , ЕОН ,


 
 
 

 

# 54
  • Мнения: 1
Здравейте мамчета,
Честито за родените близначета да са живи и здравички и много радост да носят на мама и тати   bouquet
Аз преди малко се прибрах от лекцията на 9 месеца, добре беше.
Tai, napa - много съжалявам но неможах да се включа тези дни за да се разберем ( свекарвата ми беше на гости и и отдадох цялото си внимание  Grinning ), иначе днес се оглеждах да разпозная поне Тай , но явно неможах  Embarassed

Хайде да си спретнем една среща ако искат Пловдивските мами, тази събота или неделя или който почива и през седмицата може   bouquet

Да ви кажа отказах се от количката на Мак Ингланд много тежка ми идва, тази събота цял ден обикляхме по магазините и нищо немога да си харесам все още се чудя. Искаме хем нещо по леко и разбира се по достъпно като цена  newsm78

Лек ден и много усмивки   bouquet

# 55
  • Мнения: 35
Здравейте момичета как сте днес? АЗ от вчера само надничам, че нещо се преуморих тези 2 дена и нямам много сили-като изцедена съм. А имам толкова много неща да правя в къщи Sad . Новата темичка е страхотна както винаги, страхотно сте го направили това с различните линкове  bouquet
Вчера на срещата беше много приятно, поне аз си изкарах страхотно. Много е приятно да се събереш на едно място с хора с общи интереси и вълнения-не можахме да се наговорим Simple Smile За съжаление, никой не се беше сетил да вземе фотоапарат, та снимков материал...няма да има. Снощи ходих до баба ми след срещата. Тя жената беше извадила мойте и на сестра ми бебешки работи, някой доста запазени. Някои работи доста ми харесаха, даже ме е яд, че купих пелени-толкова много има, както и одиелца. Има и тъкани, всиччко е много запазено, някои работи все едно не са използвани. Харесах едно руско юрганче, много топло-с него са ме взели от болницата при изписването(аз съм родена в Русия, на север след Санкт Петербург и температурите там са били доста под нулата-мисля че е било минус 30 Shocked) Та се чудех дали според вас мога да го използвам, след като го изпера с бебешкия прах, той е от тези старите видове, не е олекотен.
Къде мога да видя на живо тези колички на Джордани в София, че и аз съм се насочила към Кенгуру, ама щом казвате че първите са по качествени...
Още нещо осках да питам, ама нали съм си забраванка ooooh!

# 56
  • Мнения: 107
Хайде аз съм за Пловдивската среща,само казвате кога и къде!

# 57
  • Мнения: 63
Дез само българите ме тормозят. Испанците не стга , че си копуват всичко още от 3 месец пък и подаръци си подаряват преди да се е родило бебето.  Grinning
Добре дошла на новата мама lili81 .
А за стягането на корема и на мен ми е втора бременност и точно същото се чудя май са си чисти контракции veselina_s_p.
Дума какво стана прави ли изследване с глюкоза за диабета

# 58
  • Мнения: 4 428
Вили, мисля, че не е проблем да си ползваш юрганчето  Peace Само виж какъв му е състава. Ако има чиста вълна в него, може да предизвика леки обриви по новороденото  Peace

А Джордани можеш да видиш в бебе + и Бебе Планет най-вече  Peace Вероники е дала линкове и към двата сайта  Peace

Мамите, които искате лека количка, но на сносна цена, защо не се загледате по по-лятните модели на хубавиет марки. Те са о/о 300лв. Има модели с пълно легнало положение и чувалчета. Хем ще става за новородено, хем ще ви е лека.
От евтините марки трудно ще намерите нещо леко  Rolling Eyes
Сега разглеждах сайта на НеоНато и новата колекция е много хубава. От този вид колички - по-леки и по-евтини е Пиумата
http://www.neonato.it/#/it/prodotti/cat=003/lay=1/prod=413
Отстрани с точки са обозначени различните десени  Peace
Компакта на Джордани е на супер достъпна цена, а е много удобна количка
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3529
За нашите бебоци спокойно може да се изкара и без класическа комбинирана количка  Peace

П.П. Ето ви модела на Чиполино за 750лв - НОВАТА Джема  hahaha
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/7102
Тея хора са луди  Laughing

А за стягането на корема и на мен ми е втора бременност и точно същото се чудя май са си чисти контракции veselina_s_p.

Абе и аз така си мисля  Rolling Eyes Но за сега нищо не ме боли. То нали си е нормално да имам контракции вече по това време  Rolling Eyes
Обадих се на док и тя каза да започна да взимам по едно прахче магнезий на 12ч. Дано се поуспокоят нещата  Rolling Eyes
Ох, не искам, пак да раждам един месец, както предния път  Tired Просто си усещам как ще искат да ме приемат за раждане другата седмица, като отида на първия запис  ooooh!

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 13:36 от veselina_s_p

# 59
  • Мнения: 696
дърта маймуна благодаря за информацията за майчинството Hug
иначе ние си спим повече от добре днес станах в 11ч., както всеки ден де... Hug
днес следобед пак съм при доки и ще видим какво ще ми каже, дали трябва да продължавам да пазя леглото Whistling
това за сега, ако има нещо ще пиша пак

Общи условия

Активация на акаунт