Рано ли е за кошница за кола?

  • 5 013
  • 139
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 44 089
Ох, значи не съм аз дето си мисли, че не е удобно в тези кошници. Но все пак нали не е вредно за бебето да е сгънато така? Аз моята кошница незнам и как да я монтирам, от инструкциите нищо не разбрах Embarassed, верно ли средното място било най-безопасно? А може ли ако таткото е до нея да не закопчавам кошницата с колани? Малко ме е страх да се возя сама с бебето...

Това е най-сигурната поза за детето в случай на инцидент. Те кошниците са за това - да пазят бебето при такъв, при рязко спиране и т.н.... може и никога да не ви се случи подобно нещо - дано, но те са измислени за това, за това са с тази форма....удобно или не - обикновенно хубавите кошници са удобни.....
2. За монтирането - не знам какмва ти е кошницата.Монтират се  с гръб към движението обикновенно едната част на колана минава и се закрепя някъде през гръбчето на стола, другата отдолу.
Най-сигурно място се води отзад, зад пасажера(не шофера.) по средата освен това доста малко коли имат 3 точков колан и реално не може да се заклепи столче. Освен ако не е с изофикс.
3. Абсурд - не, не може. Ако не е с колани и нещо стане детето ще фръкне  свободно из колата.... бащата и да стои до него при ПТП нищо не може да направи и реагира, че да удържи детето. Ако детето пък е с колани, а кошницата не, ще литне из колата с кошницата....може да премаже детето или да осакати някой от родителите или да изфръкне навън.......и т.н.....

Angel_Dust мисля че няма нужда да крещиш ,въпрос на изказване!
Мисля, че на подобно абсурдно изказване, мога да подчертавам, абсурдизма както си преценя...благодаря за забележката Wink

# 121
  • Мнения: 7 914
Ох, значи не съм аз дето си мисли, че не е удобно в тези кошници. Но все пак нали не е вредно за бебето да е сгънато така? Аз моята кошница незнам и как да я монтирам, от инструкциите нищо не разбрах Embarassed, верно ли средното място било най-безопасно? А може ли ако таткото е до нея да не закопчавам кошницата с колани? Малко ме е страх да се возя сама с бебето...
по вредно е да е в ръцете на майката да ( речем по време) на инцидент?( дано не се случва на никой) Praynig

най беопасно е мястото зад шофьора, понеже си е инстинкта  за самосъхранение е водещ като реакция при екстремна ситуация Peace

вианги кошницата трябва да е вързана с колани Peace

а ако колата има  въздушни възглавници (отзад, понеже не се разрешава кошница на предна седалка)  кошницата се слага така, че лицето да бебето да гледа към задния прозорец.. но това е пожелание Peace

# 122
  • Мнения: 7 914

Angel_Dust мисля че няма нужда да крещиш ,въпрос на изказване!
Мисля, че на подобно абсурдно изказване, мога да подчертавам, абсурдизма както си преценя...благодаря за забележката Wink

цитирам, не за да се намесвам в спора или да вземам страна, но за какъв абсурд говориш Angel_Dust като все още много майки искат да си стискат бебета дори и на междуградски път.. а бащите искат да учат децата си ( на около 10-12 год) да шофират в градски условия.. ама само на малките улички де ooooh! това е абсурд Tired

# 123
  • София
  • Мнения: 44 089

Angel_Dust мисля че няма нужда да крещиш ,въпрос на изказване!
Мисля, че на подобно абсурдно изказване, мога да подчертавам, абсурдизма както си преценя...благодаря за забележката Wink

цитирам, не за да се намесвам в спора или да вземам страна, но за какъв абсурд говориш Angel_Dust като все още много майки искат да си стискат бебета дори и на междуградски път.. а бащите искат да учат децата си ( на около 10-12 год) да шофират в градски условия.. ама само на малките улички де ooooh! това е абсурд Tired

Абсурд е да....абсурд и безумие е цялото поведение на БГ шофьорите и на пътя и спрямо децата им..... повече от половината деца се возят без стол, не завързани в стола или по-големите подскачащи  свободно из колата....
По целия свят столчетата са задължителни, у нас също, не препоръчителни...... само у нас, хората прескачат това и ги наричат препоръчителни, или улеснение на родителя, че да не се занимава с тях по време на път..... не е ли абсурд или просто на българина не му пука достатъчно за детето му???? Не знам какво е......

# 124
  • София
  • Мнения: 44 089
звездичка - отделно към допълнение на звездичка - ако има въздушна възглавница, тя се изключва при употреба на стол за кола, от всяка група защото може да премаже детето.
Мястото зад шофьора не го водят най-сигурно, защото най -много  били произшествията от тази страна....но реално напълно безопасно място няма, пък като са две деца то винаги едното от едната , другото от другата страна - така че просто най-безопасно е отзад.....

# 125
  • Мнения: 521
МММда, и аз така ми мисля, че да стискаш бебето в ръцете е по-голям абсурд.
Кошницата за кола е добре изобретена и мисля, че трябва да се използва от самото начало, за безопастността на бебо. Аз смятам да я ползвам от първия ден.
Така или иначе при нас тук в Чехия е задължително и аз напълно подкрепям това. Не може да се вози дете в колата, ако не е в седалка или кошница за кола  Peace
Абсурдът във България и безхаберието на родители, които не се грижат за безопасността на децата си е по-голям, отколкото притеснението, че на детето може да не му е удобно в кошницата

# 126
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Лично аз ползвах кошницата още откакто си я купих-значи малко преди да направи 1 месец.Това беше единственото място,където заспиваше сутрин и спеше непробудно по 2-3 часа.Така можех да си свърша някоя работа вкъщи без да мисля за бебето и постоянно да тичам да го видя какво прави.

# 127
  • Мнения: 1 740
От изписването използваме кошница за кола, и само по предназначение! Peace

 Peace

# 128
  • Мнения: 7 914
Angel_Dust
 и аз това казах, че е абсурда, не че някой е написал една по менка дума за задължително... съжалявам,ч е нямам време и енергия за да потърся къде точно се споменаваше за мястото зад шофьора, но е факт... а за избора отзад/ отпред няма смисъл да се коментира Peace

лека бременност- харесвам градивния спор

# 129
  • Мнения: 439
беше на 5месеца, когато за първи път го сложих и то на път. Отдолу на извивката сложих пелени, защото ми се стори мвного извито.
Вкъщи - шезлонг, беше му много удобно, а когато започна да се върти, съм го слагала и вкъщи в кошницата, даже на дръжката й слагах играчка - да се занимава.

# 130
  • Мнения: 233
обикновенно хубавите кошници са удобни.....
Точно така! Качествените кошници са винаги удобни и имат адаптирана възглавничка (допълнение) за новородено.  Peace

беше на 5месеца, когато за първи път го сложих и то на път. Отдолу на извивката сложих пелени, защото ми се стори мвного извито.
А преди това как го возихте в колата? 

Така или иначе при нас тук в Чехия е задължително и аз напълно подкрепям това. Не може да се вози дете в колата, ако не е в седалка или кошница за кола  Peace
Абсурдът във България и безхаберието на родители, които не се грижат за безопасността на децата си е по-голям, отколкото притеснението, че на детето може да не му е удобно в кошницата
Много добре казано!
И в България е задължително, доколкото знам.

# 131
  • Мнения: 267
Angel_Dust
 и аз това казах, че е абсурда, не че някой е написал една по менка дума за задължително... съжалявам,ч е нямам време и енергия за да потърся къде точно се споменаваше за мястото зад шофьора, но е факт... а за избора отзад/ отпред няма смисъл да се коментира Peace

лека бременност- харесвам градивния спор
Аз също.А не само да опонираш и казвам препоръчително,защото ако не беше закона колко родители го правиха????Колко слагаха децата си в кошница???Стана задължително от както приеха закона.Сега да уточня .че за мен това не е приемливо,в случай,че така ти се е сторило.Аз също съм за това децата да са в кошницата,вързани,отзад ,Просто използвах тази дума,която ми дойде на прима виста-не виждам проблем.Хайде да не изместваме темата.Аз спирам до тук!

# 132
  • Мнения: 2 011
Ами кошниците са от 0 кг до 10-13 кг.Това означава,че тя се ползва още от раждането,поне ние от тогава я ползвахме.И съм напълно съгласна,че е задължителна,не препоръчителна.За жалост българина не обича да го задължават,дори и когато е за неговата безопасност.

# 133
  • Мнения: 121
започнах да го ползвам след 2я месец  Peace

# 134
  • София
  • Мнения: 44 089
Angel_Dust
 и аз това казах, че е абсурда, не че някой е написал една по менка дума за задължително... съжалявам,ч е нямам време и енергия за да потърся къде точно се споменаваше за мястото зад шофьора, но е факт... а за избора отзад/ отпред няма смисъл да се коментира Peace

лека бременност- харесвам градивния спор
Аз също.А не само да опонираш и казвам препоръчително,защото ако не беше закона колко родители го правиха????Колко слагаха децата си в кошница???Стана задължително от както приеха закона.Сега да уточня .че за мен това не е приемливо,в случай,че така ти се е сторило.Аз също съм за това децата да са в кошницата,вързани,отзад ,Просто използвах тази дума,която ми дойде на прима виста-не виждам проблем.Хайде да не изместваме темата.Аз спирам до тук!

просто препоръчителни, оставя вратичка и поставя нещата като  че да са въпрос на избор, а те не трябва да са по лична преценка.....иначе със и без закон положението не е много различно, който не иска и сега не си вози у нас детето с кошници и столове и никой не му прави проблем за това...да не говорим че има мн хора смятащи, че дете след 2-3 години вече не се нуждае от обезопасяване в колата...и т.н.....
Нарочно подчертах думата...защото някоя бъдеща майка може да си каже - ами щом са само препоръчителни, значи може и без нея, особено ако  пътуваме малко и на кратки разстояния...например.....за това винаги подчертавам задължителни.....
Не за да опонирам и споря с теб.

Общи условия

Активация на акаунт