Кърмене и херпес

  • 5 431
  • 7
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 78
Здравейте. Предстои ми раждане след десетина дни, но от известно време ме тормози следният въпрос: От време на време ми се появява херпес, който лекувам с крем и имуностимулиращи средства. Имам голямо желание живот и здраве да кърмя колкото се може по - дълго, но се притеснявам ако се активира херпеса, няма ли да е опасно за бебчо? Praynig Моля ако някоя мама има подобен проблем да сподели опита си. Благодаря предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 95
Здрасти,
предполагам говориш за херпес на устата си Laughingзащото за друг не мога да ти помогна.На мен ми излиза херпес на устата доста често-когато съм болна, предимно от температурата или когато съм много изнервена.Кърмя вече 3 месеца  и през този период съм имала-не се притеснявай просто не го целувай, особено в първите 48часа дори и да се мажеш с нещо-аз ползвам акловир или зовиракс /еднакъв ефект-първото по евтино/.Херпеса се носи от повечето хора в кръвта, но не при всички се проявява.Надявам се , че съм помогнала.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 078
Аз, за мое съжаление, получавам често херпес на д-то, при това почти на хълбока, много странно място. Това е и една от причините да раждам със секцио, т.к. има опасност да го има и по родовите пътища. Всякакъв херпес, който е под кръста, се нарича генитален. Лекувах го с какво ли не - ваксини, хапчета, кремове - няма отърване, появи ли ти се, после много трудно се маха. Направо станах специалист по тая работа. След раждане даже взимаха кръв от пъпната връв и мъжа ми веднага я занесе за изследвания.
Няма опасност да кърмиш бебето. Херпеса е заразен, когато има мехурчета и се пипат. Така че бебето просто да няма досег до херпеса, където и да е Peace

# 3
  • Мнения: 222
Здравей!

По време на целия период на кърмене, 2 пъти ми излиза херпес на устата. Просто не целувай бебето да като не мине, няма проблем.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 78
Аз, за мое съжаление, получавам често херпес на д-то, при това почти на хълбока, много странно място. Това е и една от причините да раждам със секцио, т.к. има опасност да го има и по родовите пътища. Всякакъв херпес, който е под кръста, се нарича генитален. Лекувах го с какво ли не - ваксини, хапчета, кремове - няма отърване, появи ли ти се, после много трудно се маха. Направо станах специалист по тая работа. След раждане даже взимаха кръв от пъпната връв и мъжа ми веднага я занесе за изследвания.
Няма опасност да кърмиш бебето. Херпеса е заразен, когато има мехурчета и се пипат. Така че бебето просто да няма досег до херпеса, където и да е Peace
И моят е генитален Sad А на теб защо ти вземаха кръв от пъпната връв?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 078
Ами аз поисках за да съм сигурна, че не е преминал вируса в бебето, въпреки, че съм раждала секцио. Взимат от пъпната връв и веднага се носи в Катедрата по вирусология на бул.Столетов, там правят изследвания. Мисля, че за един ден, ако не се лъжа. Ако не дай си Боже има вирус, трябва нещо да бият на бебето. Можеш да отидеш там да се консултираш Hug
Непременно кажи на лекаря си, че имаш херпес Peace

# 6
  • Мнения: 405
Здравейте! Не уточняваш за какъв херпес става дума или къде!  Аз имах херпес след раждане ми се появи до пъпа. Изписаха ми хапчета явно доста силни и трябваше да прекъсна да кърмя за една седмица! После пак кърмих 24 часа след последното хапче. Винаги можеш да се допиташ до педито, за каквото и да било, щом се страхуваш за бебчето си, дори е задължително, и той да те посъветва как да постъпиш  за всичко, което те притеснява! Дано да нямаш проблеми!!  Леко раждане ти пожелавам!:D

# 7
  • Мнения: 636
Не разбирам защо се притесняваш, херпесът нали не е на зърната на гърдите Simple Smile Аз съм кърмачка с дълъг стаж и чести херпеси, херпесът се предава от контакт с течността от мехурчетата, за кърменето няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт