Има ли период на Карнавал при вас?

  • 1 999
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 425
Тук, в Италия, вече е период на Карнавал преди Великденските пости Grinning 
Интересно забавно за децата според мен...а и не само;)
Хвърлят(цапат) на всякъде кориандоли:

 И се маскират даже и на разходка  Crazy (на неделната особено  Wink )

Таз година нямам измъкване ....дечко е голям и иска костюм на Батман  newsm78
Чудя се дали има някое сайтче,откъдето да принтирам някоя хубава маска?!Или идея да "ушия" костюм  newsm78 (да кажа ли,че се надявам да намеря готов, но трябва да съм готова за една маска и една перелина;) )



Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 23:16 от Kaлa

# 1
  • Мнения: 3 394
Тука няма такива екстри Sick
Само 8 официални почивни дни, което вкл Коледа и Нова година.
Даже миналата година вървеше подписка он-лайн за още един ден почивка и щяха да го пращат в парламента. май нищо не стана.

Тука няма карнавал, а само криза и туй то за момента ooooh!

# 2
  • Мнения: 3 425
Тук не се почива за Карнавала  Crazy провежда се съботно-неделно  Peace ,а неделната разходка всички заедно и добре пременени е само за работещите от пон до съб  Peace
Ние не сме от тях  Crazy

# 3
  • Мнения: 2 257
За Mardi Gras ли става дума?

# 4
  • Мнения: 3 932
Карнавал няmа, но купон иmа - 30-тина фестивала прев лятото...

# 5
  • Мнения: 3 425
За Mardi Gras ли става дума?

Ами аз не съм чувала да го наричат така  newsm78 Забравих в първия пост да напиша,че съм Италия  ooooh!

# 6
  • Мнения: 2 257
За Mardi Gras ли става дума?
Ами аз не съм чувала да го наричат така  newsm78 Забравих в първия пост да напиша,че съм Италия  ooooh!


Това трябва да е. Разни празненства, преди постите по Великден. В Щатите го честват предимно в южните части и то в райони с наследници на френски заселници. Аз лично присъствах, без да искам, на едно такова събитие в Key West. Crazy

Иначе ето тук малко по темата  в различните страни.

# 7
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
при нас има  Party - още от сега са пуснали костюмите навсякьде.....май е целият февруари Crazy....

# 8
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
сега се сещам, че момичетата от немската тема даже се "маскираха" форумски по време на карнавалите...голям купон е, не се 3нае кой кой е Crazy Crazy Crazy.....

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 00:22 от amei

# 9
  • T"A
  • Мнения: 2 515
При нас има празник, на който всички ходят маскирани - казва се Пурим, тази година е на 10 март, но всяка година датата е различна (но обикновено е в края на февруари или през м. март).

Имам снимки от миналогишното празнуване: Пурим в Тел Авив

По-смелите ходят маскирани и на работа, но в нашето семейство сме се паднали не толкова смели  Blush и си надяваме костюмите на място в службата Mr. Green Въпреки че празникът е реално само един ден, обикновено през цялата седмица, в която той се отбелязва, се виждат маскирани, гримирани и прочие преобразени екземпляри  Grinning Естествено, децата са истински празнуващите, възрастните кръшкат  Crazy


Кала, ако е някакъв масов празник, би трябвало да има доста голямо разнообразие по магазините (нас ни заливат...); Да си направиш сама е най-хубаво, но зависи дали разполагаш с ресурсите (време, умение и пр.)  Wink

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 01:12 от Mentha

# 10
  • Мнения: 2 257
По-смелите ходят маскирани и на работа, но в нашето семейство сме се паднали не толкова смели  Blush и си надяваме костюмите на място в службата Mr. Green

Два пъти съм ходила така Laughing - все на Хелоуин обаче - веднъж на работа, маскирана от къщи; и тази година, преди един купон, си ходих насам натам в костюм. На никого не прави впечатление, защото се разхождат всякакви безумни екземпляри по улици, магазини, офиси и навсякъде. Няма лошо.

# 11
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Аз веднъж ходих с крилца на пеперудка, друга година за работата си донесох една перука, но не посмях да ходя така по улиците...
Била съм и заек... в общи линии по семпли костюми и маски  Peace (на самия карнавал е ОК, но извън него...  Blush)

Мъжът ми едната година беше със собственоръчно направен костюм - на ходещ на ръце  Laughing беше с панталон на главата и риза на краката, а между краката му висеше една глава, направена от чорапогащник с пълнеж, коса - перука и т.н.

Знам, че е обрал овациите, но нямаше как да шофира с панталон на главата си, въпреки че имаше малки дупчици за очите  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 132
И при нас има (Източна Холандия). Всички са маскирани, избира се принц на карнавала. Хвърлят се конфети, бонбони и т.н. Посещаваме го всяка година, имаме си карнавални костюми. Накрая завършва в кръчмата.  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 62
i pri nas v Greece ima. Joy Joy

# 14
  • Мнения: 805
Има и при нас.
Аз не се маскирам, но Изабела задължително - в градината.
А събота и неделя и на разходка с костюма...

Общи условия

Активация на акаунт