Проблеми с дъщеря ми

  • 7 579
  • 19
  •   1
Отговори
Добър ден!Пише Ви една майка от Ямбол.Имам дъщеричка на 14 години.Всичко започна още преди 5 години.Тогава,когато са й правили пломба на зъбчето,лекарите са замърсили и не са работили чисто.В продължение на 5 години [през,които редовно си я водя на зъболекар] никой не забелязва,че във венеца на детето се образува киста.Когато вече всички постоянни зъби са излезли остават само 2,които се бавят.Лекарката случайно решава да ги извади...и какво да види?! Под тези зъбчета не се подават други!Изпращат ни на снимка и откриват киста с размери  5 на 4 см! Оказа се,че трябва да се оперира.В кабинета на стоматоложката ни,случайно беше една жена ,която ни посаветва да я изпратим в Пловдив [личната искаше да я пращаме при местен лекар,който да я оперира на местна упокойна и без никакви условия].Разбира се,веднага си хванах детето да го водя в УМБАЛ Св.Георги Пловдив.Там се оказа.че тези два зъба,за който споменах по-рано,са увредени.По време на операцията лекарката решава да премахне единия,а другия да посади отново.Проблема е точно с този посаден зъб.Вече 2 години  не излиза.А лекарката ,която ни оперира, заявява ,че повече тя нищо неможе да направи.Консултирах се с много лекари-едни казват,че този зъб трябва да се извади,други-че този зъб няма да излезе [трябва да се оперира за да се премахне],трети-че трябва да порастне [това казаха преди,а още не е пораснало].Направо незнам какво да правя.След седмица,ще заведа дъщеря ми в София.Моля Ви посаветвайте ме някой специалист,който да ни обърне внимание.Нуждаем се от компетентно мнение.Помогнете ми,направо незнам къде и при кой да отида. Sad

# 1
Моля,някой няма ли да помогне  Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 577
Малко се съмнявам, че зъбът сам ще си излезе. Тази киста се нарича зародишна, по това, което описвате, не е резултат от замърсяване. Бихте могли да се консултирате с д-р Чешмеджиева, хирург от Военна болница. Възможно е, евентуално, да се разкрие зъбът и с брекети да се издърпа в зъбната редица. А за кои зъби става въпрос? Бихте ли могли да ми пратите рентгенова снимка?

# 3
Става въпрос за долен шести зъб.Бяхме направили снимка преди 4 месеца [зъба почти се показваше].Преди седмица също направихме-нищо не се беше променило.А бихте  ли ми обяснили как точно и каква е тази процедура и дали ще се налага хирургична намеса със оставане в болница?

# 4
Някакви телефони бихте ли ми дали на тази лекарка? След няколко дена ще отидем до София и смятам да се консултираме с доста лекари.Ще се постарая в най-скоро време да кача снимки на детето [в момента съм на работа и като се прибера].

# 5
  • София
  • Мнения: 577
Зависи каква част от зъба се е показала и дали е достатъчна опора за тегленето на зъба. Ако не е, се прави допълнително разкриване, за да може да се постави брекета. Поставят се брекети на останалите зъби и чрез еластични дъги се издърпва зъба в редицата. Телефонът на д-р Чешмеджиева е 0886 899 599, д-р Рускова - 0888 84 72 83.

# 6
Никаква част не се е показала.Детето казва,че даже не го боли.Някой лекари казват,че зъба ще излезе доста накриво.Образувало се е нещо като вкостено топче на венеца и е така от доста време.Искам да попитам-ще има ли престой в болница?Много благодаря за телефоните!

# 7
  • Мнения: 1 322
Аз бих ти препоръчала д-р Факих, той е един от най-добрите.

# 8
Преди малко се обадих на Д-р Чешмеджиева.Тя е доста обнадеждена.Каза,че един посаден зъб неможе да порасне.Аз продължавам да се съветвам с лекари и смятам в София да се консултирам.Бихте ли ми дали някакви координати?

# 9
Някой да каже нещо и мнения за професор Атанасов?Работи в УМБАЛ Свети Георги Пловдив.Давайте мнения и съвети  Praynig

# 10
  • Мнения: 5 228
Моят стоматолог е много добър. Казва се д-р Румен Събов. Той е и лицемо-челюстен хирерг, кабинетът му е много добре оборудван и прави операции там.
Повече информация можеш да видиш тук: http://www.ivodent-bg.eu/index.php

Успех и дано всичко да се оправи бързо!

# 11
Днес се видях с един професионалист -професор Атанасов.Той разголи венеца и почисти зъба.Видяхме се с един ортодонт,който ще сложи брекети за изтегляне на зъба-само на долната челюст.Моля дайде малко информация за тези брекети.

# 12
  • Мнения: 12
Доколкото съм чувала, проф. Атанасов е много добър. Но той е само хирург. Трябва и ортодонтът да е добър. Знам за подобен случай при една моя близка. Зъбчето го издърпаха с брекети. Доста са скъпи, но при нея резултатът беше много добър. Щом вече си започнала-продължавай! Само дай отзиви кой е ортодонтът и дали е добър. Иначе за София мога да ти дам координатите на Д-р Габровски. Той беше лекуващ на моята близка. Телефонът е 0888 623 822. Успех и ще чакам отзиви! Sunglasses

# 13
  • Мнения: 437
radost2009,когато се поставят брекети, трябва периодично да се ходи при ортодонта, за да "натяга" дъгите и да следи състоянието на зъбите.Вече съм забравила колко често са тези прегледи, но определено  са поне веднъж в месеца( в началото мисля, че бяха по-често).Пиша ти всичко това във връзка с избора на ортодонт - най-добре ще е да е някой от Ямбол, защото ако е от друг град ще губите много време (а и средства).
 Моята ортодонтка беше д-р Дичева, но не останах особено доволна.Беше първата в Ямбол, която започна да поставя брекети, и май бях едно от "опитните зайчета" .Накрая попретупа малко работите, но сега нямам време да напиша всичко.Но дано пък с времето да се е "ошлайфала".
 Само накрая ще ти напиша, че вследствие на брекетите ми се образува киста на единия зъб(по-точно на корена му), и трябваше да се извади зъбът.

# 14
  • София
  • Мнения: 577

 Само накрая ще ти напиша, че вследствие на брекетите ми се образува киста на единия зъб(по-точно на корена му), и трябваше да се извади зъбът.


Това не е следствие от бркета.

Общи условия

Активация на акаунт