Да поправяме ли децата, когато когато не говорят правилно?

  • 15 542
  • 253
  •   1
Отговори
# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Поправям, да.

Но и дъщеря ми е упорита, и докато не изговори определена дума правилно не мирясва с повторенията.

# 16
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Поправям я и мога да те уверя че изобщо не й се е отразило на количеството говор на ден  ooooh!

Все едно аз съм го писала.  Laughing

# 17
  • Мнения: 3 715
Поправям го.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 190
Поправям, да.
Но не с даскалски тон.
По-точно повтарям думата правилно.

# 19
  • Мнения: 929
И аз поправям - все пак трябва да се научи да говори правилно  Naughty

# 20
  • Мнения: 233
Аз го правя винаги когато чувам грешни думи.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 404
Да, разбира се, че я поправям.

# 22
  • Мнения: 2 950
И аз поправям всеки път, когато каже грешна дума. Тя казва "гофтя" и аз след нея "готвя" и я карам да я повтори. В повечето случаи минава между другото и тя просто повтаря и продължава да говори - не се ядосва. Има случаи, в които й обяснявам, че принцесите говорят правилно това работи безпогрешно при нас.  Grinning

# 23
  • Мнения: 2 311
Поправям го.И той започва да спори, че не било както аз казвам:)

Същата работа ooooh!

# 24
Поправям, да.
Но не с даскалски тон.
По-точно повтарям думата правилно.

И аз така правя. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 3 268
Поправям я разбира се.Дори една година ходихме на логопед,за да се научи правилно да казва ш,с ,ч,з и беше голам зор.В никакъв случай не й се карама обаче,а просто я поправям небрежно,уж между другото.

# 26
  • Мнения: 217
Благодаря ви!  Hug

Мисля, че няма проблеми с произнасянето на определени звуци, просто "мързелив" език... И аз му повтарям правилната дума, ама май го пуска покрай ушите си. Значи наистина трябва да го накарам да я повтори под формата на игра, не с даскалски тон, разбира се  Hug

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Поправям я, обяснявам какво значи думата, от къде идва (корен), най-често казвам на срички и Дария повтаря след мен. Много рядко след това прави същата грешка, думата която най-много я "трови" е хипопотам - произнесен хипоТотам Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
А моята като беше съвсем малка казваше пикопотам.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Поправям.Понякога пропускам,но знам че и на тази думичка ще и дойде времето,както с много други.Не изисквам веднага да я каже вярно.Ето снощи баба и и купи шок.пурички и тя каза "курички".Аз и казвам,че буквата е П-пурички,а тя ми отговаря:"п-курички" Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт