Как шофирате?

  • 5 328
  • 118
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Как шофирате? Бързо/бавно?
  Защо карате бързо ? Бързате, харесва ви, налага ви се? Ако карате бързо можете ли да разчитате на колата си , че ще спре толкова бързо колкото и се движи, а на себе си ? afwitch
  А защо карате бавно ? Страх ви е, мислите че така е по разумно , или просто го смятате за нормално ?
 travel

# 1
  • Мнения: 2 401
Карам спрямо условията, във всички случаи - разумно.

# 2
  • Мнения: 6 615
Карам внимателно особено в градски условия.Първо защото се съобразявам с позволената скорост и второ защото винаги има вероятност някой не толкова внимателен да изкочи .т.е смятам го за разумно и нормално.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 483
Малко се увличам и карам малко по-бързо, но ми харесва.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 735
Бавно и то извън града, и само ако мъжа ми е пил.Подиграва ми се,че всички ме подминават,ама ми дреме. smile3533Даже ме дразнят за къде всички са се разбързали.През ноща/в Сф/ също таксистите много ми се дразнят на бавното шофиране.Предпочитам да пристигнем за където сме тръгнали. Naughty

# 5
  • Мнения: 345
Карам разумно,според определната скорост за района.Обичам да спазвам законите.А не съм и сигурна не толкова в себе си или колата, а по-скоро нямам доверие на другите,които карат като знам как се дават книжки в днешно време. ooooh!

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
за съжаление понякога карам на настроение.
в другите случаи карам внимателно.

# 7
  • Мнения: 0
Аз карам предпазливо, спазвам ограниченията, а когато няма коли там където се движа си позволявам да карам малко по- бързичко Whistling И задължително колан може да отивам 2 преки по нагоре от блока ми ,но колана е сложен  Naughty

# 8
  • Мнения: 320
Гледам да шофирам, така че да мога да реагирам адекватно на всяка извънредна ситуация. Движа се по-скоро бавно, но по-добре закъсняла, отколкото не стигнала. Според мен трябва водачът да управлява колата, а не тя него.

# 9
  • на село
  • Мнения: 826
 И аз съм на настроения, не винаги карам разумно, макар че се старая.
Но задължително спазвам 3 правила:
- не сядам зад волана, ако съм пила алкохол
- в населени места спазвам ограниченията
- в моята кола без колан никой не пътува

Мисля, че катастрофите и инцидентите с пешеходци  значително ще намалеят, ако повече хора спазват тези прости правила.

П.П. Освен това, фаровете ми са включени целогодишно.

# 10
  • Мнения: 2 018
Казвали са ми, че шофирам като мъж /каквото и да значи това/.  Laughing

Обичам да карам в града, въпреки задръстванията. Нито бързам, нито се бавя. Понякога съм натискала повече педала, но то е било защото съм бързала. Не, че в града ще стигнеш по-бързо, дори и да надуеш газта. Най-много да спестиш един два светофара, а това са си 2-3 минути.  Rolling Eyes

# 11
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 822
Обожавам да карам кола, и противно на сравнително дивата ми натура, съм един от най-спокойните, уравновесени, да не кажа лежерни шофьори, които съм срещала  Mr. Green
Освен всичко друго съм адския непукист на пътя и не се трогвам от клаксони, нерваци и т.н. Понеже отскоро ми е книжката (няма 6 месеца - е, имам навъртяни над 1000 км вече, но това е друг въпрос  Simple Smile ) спазвам и най-малкото знакче на пътя. И за разлика от много начинаещи шофьори, аз супер много обичам да ме поучават и обясняват разни неща, даже съм им благодарна (!) особено като съм с баща ми, супер любопитно и забавно ми е. Като ми казват къде греша, следващият път се чувствам в пъти по-сигурна.  Даже имаше една случка отпреди няколко месеца -- карам в Хасково и на едно кръстовище ще завивам надясно на един широк завой, при което един зад мен започва да бибитка нервно и го чувам, че нещо се обяснява. И аз , откачалката, взех, че заковах колата, отворих прозореца и извих глава назад и супер любопитно го питам: "Извинете, какво сбърках? Много бих ви била благодарна ако ми кажете!  Heart Eyes " А чичкото супер се шашна някакъв... и ме гледа, ченето му падна и накрая ми вика "Ми... караш много бавно"  Shocked  -- карах с 40-50, като на завоя намалих и малко под 40 (голям завой)...
И му праснах едно възмутено "ХМ!"   Crossing Arms  както аз си знам и си продължих...  bowuu

# 12
  • София
  • Мнения: 3 389
Адекватно шофирам, ако мога така да се изразя.
Като цяло съм спокоен шофьор, ако това е въпроса, но това изобщо не означава, че не шофирам бързо.
Във всеки случай, бързото шофиране в градски условия, между сфетофарите е безмислено.

# 13
  • Мнения: 11
Обожавам да карам кола, и противно на сравнително дивата ми натура, съм един от най-спокойните, уравновесени, да не кажа лежерни шофьори, които съм срещала  Mr. Green
Освен всичко друго съм адския непукист на пътя и не се трогвам от клаксони, нерваци и т.н. Понеже отскоро ми е книжката (няма 6 месеца - е, имам навъртяни над 1000 км вече, но това е друг въпрос  Simple Smile ) спазвам и най-малкото знакче на пътя. И за разлика от много начинаещи шофьори, аз супер много обичам да ме поучават и обясняват разни неща, даже съм им благодарна (!) особено като съм с баща ми, супер любопитно и забавно ми е. Като ми казват къде греша, следващият път се чувствам в пъти по-сигурна.  Даже имаше една случка отпреди няколко месеца -- карам в Хасково и на едно кръстовище ще завивам надясно на един широк завой, при което един зад мен започва да бибитка нервно и го чувам, че нещо се обяснява. И аз , откачалката, взех, че заковах колата, отворих прозореца и извих глава назад и супер любопитно го питам: "Извинете, какво сбърках? Много бих ви била благодарна ако ми кажете!  Heart Eyes " А чичкото супер се шашна някакъв... и ме гледа, ченето му падна и накрая ми вика "Ми... караш много бавно"  Shocked  -- карах с 40-50, като на завоя намалих и малко под 40 (голям завой)...
И му праснах едно възмутено "ХМ!"   Crossing Arms  както аз си знам и си продължих...  bowuu


ооо това ми хареса.... Sunglasses ще взаимствам  Grinning  

# 14
  • София
  • Мнения: 3 064
Карам разумно, според ситуацията. Не избивам комплекси на пътя, и не ме интересува, ако някой смята, че карам бавно. А бавното в моя случай означава към горната граница на разрешената скорост. Случва се да я превиша на извънградско при подходящи условия. Смятам, че съм добър и безопасен шофьор.

Общи условия

Активация на акаунт