Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 68

  • 39 468
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Здравейте, дами  Hug Като направя частите на някоя фигурка (примерно глава, ръчички, тяло и т.н.) от фондан или ГММ нали може веднага да се лепнат (едно към друго)?В смисъл не е нужно да изчаквам да изсъхнат и чак тогава да ги сглобявам с Роял Айсинг или вода, нали? И не трябва да използвам вода или Роял Айсинг, за да се залепят, докато ги моделирам или по-точно казано, докато още не са изсъхнали? Ох, нещо се оплетох  Joy Надявам се, че разбрахте въпроса  Rolling Eyes
ai-ai в София няма ли такива боички?

Значи от моя скромен опит, мога да ти кажа, че е по-добре да се позасъхнат нещата преди да ги лепиш, защото понякога рискуваш, ако е по-тежък единия елемент да сплеска другия. За това изчакай да позасъхне, а ако не ти се чакам пусни една духалка да духа студено и да ги поизсуши и тогава смело слепвай с малко водичка.

Момичета, с какво се мажеше тортата за да има блясък Flutter

Аз съм мазала с медена вода - мед разтворен с малко водичка, може да се намаже и с някакъв твърд алкохол, най-добре с водка. Трябва да ти е хубава четката, че понякога има риск да ти остане на черти тортата.

# 16
  • Мнения: 137

ai-ai в София няма ли такива боички?
Точно такива няма в София,или поне не съм разбрала да има.Иначе отдавна да съм се снабдила с тях.

# 17
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881

ai-ai в София няма ли такива боички?
Точно такива няма в София,или поне не съм разбрала да има.Иначе отдавна да съм се снабдила с тях.

Златно, сребърно, перлено и такива разни нюанси има на Кадемлия, кутийката е 5 лв.

# 18
  • Мнения: 1 965

ai-ai в София няма ли такива боички?
Точно такива няма в София,или поне не съм разбрала да има.Иначе отдавна да съм се снабдила с тях.

Златно, сребърно, перлено и такива разни нюанси има на Кадемлия, кутийката е 5 лв.
Ето ги ОТВОРЕНИ РЕЗУЛТАТА И ПАК
Две от тях са седефени /перлени/, другите са си сребърни и златни. Златното е малко като "старо злато" но в момента нямаш светлото златно. Перлените са сребристо и златисто перлено. Но почти няма разлика. има и розово и зеленикаво перлено. И те са само нюанси. Всичките се разтварят със спирт или водка и покриват добре.


# 19
  • Мнения: 1 485
Записче в новата тема и от мен! Peace
Я и аз да ви изкоментирам,че нещо ви поизтървах Simple Smile
Ванче,да ти е жив и здрав мъжа(малко на патерици Blush)!!!  bouquet
Много истинки шаранчета да хваща,а пък току-виж ти си се изучила да му  ги наготвиш hahaha hahaha hahaha
Шарана е много сполучлив,ама що не сте го хапнали newsm78
Медунка,особено ме впечатли твоята торта Hug,само не ми е ясно защо кълбетата са малко
правогълни newsm78?
Рая,тортата ти е шедьовър направо! ooooh!И то за "ей така без повод"-страхотна е от снощи
само я гледам и и се радвам! Hug
Катя(Сливен),защо се срамуваш???Разкошни рози-аз такива от сметана не мога да ги докарам,а ти-срам?
Силрай, естествено на висота отново-а зеленото е страхотия.....,много ми хареса! Peace
blueeye®,много ефектна е и твоята торта! Hug
Мама Цоцоланка,добър първи опит и то с Барби!Важното е,че децата са доволни Peace
Крисче,бебешката тортичка е много сладка,а особено фитилите се ти станали перфектни Peace
Изредих ли всички-незнам ooooh!,ако съм пропуснала някой-моля да ме извини Wink

# 20
  • Мнения: 1 461
здравейте
аз вчера разбивах сметана и добавих разтопен шоколад на водна баня но сметаната ми се пресече можете ли да ми кажете каква е причината

# 21
  • Мнения: 137

ai-ai в София няма ли такива боички?
Точно такива няма в София,или поне не съм разбрала да има.Иначе отдавна да съм се снабдила с тях.

Златно, сребърно, перлено и такива разни нюанси има на Кадемлия, кутийката е 5 лв.
Ето ги ОТВОРЕНИ РЕЗУЛТАТА И ПАК
Две от тях са седефени /перлени/, другите са си сребърни и златни. Златното е малко като "старо злато" но в момента нямаш светлото златно. Перлените са сребристо и златисто перлено. Но почти няма разлика. има и розово и зеленикаво перлено. И те са само нюанси. Всичките се разтварят със спирт или водка и покриват добре.



Благодаря ви момичета,аз също имам от тези боички,но не са същите с тях неможе да стане бронзово.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 113
Мама Цоцоланка, спомням се вълненията около хлебопекарната, спомням си и първите тук. Но тези тук не свършват така бързо:))) Не се смущавай, че питаш, това е най-добрия начин да научиш - или питаш интернет, или тук:))) Все е търсене на информация:)) За покритията - в повечете случаи изборът на едно пред друго е въпрос на вкус, визия и не на последно място - можене. Аз, например, шоколадови заливки и сметанови замазки не мога да правя, не съм се опитвала много, но все не ми остава време да се уча на тях и си прибягвам към вече понаученото - захарно тесто. Тук вече разнообразието е голямо, като рецепти (фондан класически, фондан от маршмелоуз бонбони, шоколадово тесто, марципан бадемов, марципан Варна, руска мастика и др.), но в най-общ план резултатът е сходен - тортата изглежда като гладко опакована (има хора, които могат да я замажат с маслен крем или белтъчна глазура и пак така да изглежда, но това си е друг жанр и други умения) Захарните теста обикновено са с основна съставка пудра захар, в някои присъства глюкоза и желатин, в друга рецепта има шоколад, в трета - кондензирано мляко, а марципаните са на основа на брашно или смлени ядки. В крайна сметка целта на всички е да се постигне еластично тесто, което да може да се разточи и да покрие тортата...С много голяма част от тях се правят и самите фигурки за украса.

За боите   - Торнадо Пловдив, например доставят, при поръчка по телефона, по куриер с наложен платеж. Мисля, че същото важи и за магазина на Кадемлия - София.

Течните бои не са подходящи много за шоколадовите теста (тук Ванчето е спец, но тя забъркваше кашички и пак ги пригаждаше) А за разтопен шоколад са подходящи единствено (поне така аз знам) бои на маслена основа. Останалите бои са с универсално приложение - пастообразните (такива не съм ползвала никога) са най-икономични при оцветяване на тесто, следват прахообразни (разреждат се малко водичка или по-добре алкохол), гелови и течни, чиято концентрация (на последните) се счита за най-ниска.

ай-ай, по-добре я замрази, а тази периферия не може ли да се "откачи" и да не влиза в хладилник?

# 23
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
здравейте
аз вчера разбивах сметана и добавих разтопен шоколад на водна баня но сметаната ми се пресече можете ли да ми кажете каква е причината

Здравей!

Причината е, най-вероятно че двете смеси са били с различна топлина. Затова е по-удачно да загрееш сметаната с шоколада, докато се разтопи. Да охладиш сместа и след това да разбиваш! Peace

# 24
  • Мнения: 2 708
Момичета, златни сте, напълно съм задоволена  Joy Joy Joy от отговорите ви.

Краси, тамън щях да ти пиша какви да ми вземеш и Дими каза, че може с поръчка от фирмата и направо ще се възползвам от тази система(Дими и на теб благодаря за инфото), за да не те притеснявам. Така ми се струва най-лесно. Още веднъж ти благодаря за отзивчивостта. Ще си разгледам най-подробно сайта на ураганците и ще си поръчам едно торнадо в наше село да дойде hahaha

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 15:59 от Krische

# 25
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Violetblue благодаря за темичката   bouquet

Рая, Клер много благодаря за отговорите - сайтовете също ще са ми от полза Simple Smile А може би следващите гости от БГ ще бъдат натоварени с отговорната задача да донесат малко боички от Торнадо.  Blush

# 26
  • Мнения: 1 965
Благодаря ви момичета,аз също имам от тези боички,но не са същите с тях неможе да стане бронзово.
Или нещо не обясняваш както трябва или аз не съм те разбрала.
Ако се опитваш да ги омесиш ВЪТРЕ в тестото - няма да стане, ако ще оцветяваш отвън с четка, ще се получи. Какво разбираш под "бронзово"???  newsm78, защото ако имаш впредвид ЗЛАТНО И СРЕБЪРНО , ДЖУфКАТА Е ЗЛАТНА , ТРЪБИТЕ СА СРЕБЪРНИ  - това е правено точно с тях.

здравейте
аз вчера разбивах сметана и добавих разтопен шоколад на водна баня но сметаната ми се пресече можете ли да ми кажете каква е причината
Нат ти е отговорила вече за различните температури. А и шоколада не винаги се "сцепява" добре със сметаната. Затова, разтопи шоколада в прясно мляко, разбий с миксер на каша и тогава на тънка струя и при постоянно бъркане с миксер добавяй към сметаната. А още по-сигурно е да замениш шоколада с течен шоколад също разбит в прясно мляко.

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 22:39 от van444eto

# 27
  • Мнения: 264
Запис и от мен в новата тема. Вече една проследих и колко неща научих, вече съм постоянно с вас.

# 28
  • пловдив
  • Мнения: 398
Mомичета,да ви почерпя, днес имам рожден ден.Много научих от вас   bouquet



 И много имам още да уча  Blush

# 29
  • Мнения: 99
И аз да се гмурна в тази тема    bouquet Така се запалих, че скоро време ще измайсторя и аз една тортичка  Peace Е няма да е такава като вашите, но като за начало ще видим как ще се справя  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт