Какво правите с децата след ДГ?

  • 3 204
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 43
Като се приберем в къщи аз  започвам да готвя а през това време  дъщеря ми ми разказва с подробности всичко случило се в градината.като се наприказва си взема някоя книжка да си оцветява ,но е винаги плътно до мен.Като приключим с приготвянето на вечерята отиваме в хола и си играем ,учиме стихчета.Оставям я да седне на компютъра и през това време си говориме с баща и.И така ,а лятото сме до тъмно навън.

# 46
  • Мнения: 4
След Детска градина отиваме на сладкарница за да закусва,защото на детската не яде следобяд,после
вече се прибираме.Аз си готвя,а Веси си играе или вътре или на двора!

# 47
  • Мнения: 459
Правя огромната грешка да му разрешавам да гледа филмчета на РСто, когато е лошо времето. Ако е хубаво сме на разходка и игра до късно

# 48
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Преди да се приберем, пазаруваме заедно. Ако времето позволява- малка разходка из квартала.
Вкъщи, след вечеря, четем книги, рисуваме, разказваме си истории. Доста дълго време детето се заиграва само с играчките- така и аз имам малко свободно време след работния ден.

# 49
  • Мнения: 948
...но аз не предпочитам да наблягам на това да уча един бъдещ мъж на домакинство.  Laughing

Защо не? А за бъдещата снаха не мислиш! Да ти е жив и здрав принца, да си намери някоя умница да му принася...

По темата: след цял ден занимания са поизморени - играят си двамата, приготвяме вечеря, баня, приказки. То и колко време има, в 8:30 са в леглата.

# 50
  • Мнения: 2 448
...но аз не предпочитам да наблягам на това да уча един бъдещ мъж на домакинство.  Laughing

Защо не? А за бъдещата снаха не мислиш! Да ти е жив и здрав принца, да си намери някоя умница да му принася...


Хе хе, първо наистина не ми е първата мисъл снахата, каквато и да е тя, но аз не наблягам на това понеже на 5 години така или иначе не вижда почти никакви мъжки дейности и без да го карам копира моите, типично женски.(Аз за разлика от някои свръх еманципирани жени, предпочитам жената да върши по голямата част от домакинството и мъжът да помага.)
Искам да го заинтригувам към мъжките дейности, такова ми е мисленето. Момчетата да играят с камиони и коли, момичетата с кукли.

# 51
  • Мнения: 46 508
Баща й я взима от градинаи в зависимост от времето - разходка или посещение на някой детски кът - към 19 ч. са у нас - игра, вечеря, къпане, пак игра, ако остане време и 21:45 в леглото.

...
Никога не го включвам в готвене и друга домакинска работа, освен в пазаруването понякога и в простирането. Не виждам смисъл.

Смисълът е да се научи да носи отговорност и малко по малко да започва да се обгрижва сам, както всеки възрастен човек.
А и не е казано, че на 18 г. ще се обвърже и ще има коя да му прислугва, да не пуска теми тука, как да си изпера гащите, че довечера имам среща  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 2 448

Смисълът е да се научи да носи отговорност и малко по малко да започва да се обгрижва сам, както всеки възрастен човек.

Сам така или иначе ще се обгрижва като порасне, но не да бъде мъжка домакиня. Против това съм и не искам да му го набивам в главата от 5 годишен.  Laughing
В къщи вижда само това, а няма как да види с какво се занимава един мъж, не разбира все още работата на баща си, според него той не прави нищо, а мама върши всичко.  Mr. Green

Никол, много се надявам да не вземе жена като теб (мисълта за такава снаха ме вкарва в ужас, лошо няма да го гледам отстрани, но не и когато става дума за моя син. аз съм се записала от сега в клуба на най страшните свекърви  Mr. Green ) и за това така го възпитавам и да срещне някоя такава да не се харесат.  Laughing

# 53
  • Мнения: 3 804
След градина винаги купувахме по нещо сладко и отивахме в някоя градинка или ако е лошо времето в детски кът,след това в къщи-играеха малко,ве4еря и по леглата.За съжаление когато бяха малки си събираха игра4ките и дрехите-сега в пуберитета #Cussing out

# 54
  • Мнения: 46 508
pasinet, спокойно, такава като мен въобще няма да погледне мъж, който чака да му прислугват  Mr. Green
Иначе за мен мъжка и женска домакиня не съществува като понятие, има възрастни хора, които се държат като възрастни, не като деца, които чакат някой да им измие дупето, след като са се изакали ...


Сам така или иначе ще се обгрижва като порасне ...

Съмнявам се, в повечето случаи следват примера от вкъщи.

# 55
  • Мнения: 2 448
Сам така или иначе ще се обгрижва като порасне ...

Съмнявам се, в повечето случаи следват примера от вкъщи.


Ти какво мислиш, че визирам под обргижва - това е да може да се облича, къпе и храни сам. На това вече съм го научила. Да чисти само ако се наложи, т.е. ако живее сам или в помощ на жена, но не и като основна мъжа грижа. За готвенето пък хептен. Да може да пържи яйца за мен е достатъчно за мъж. Да си търси жена, която може да готви или да си купуват готова храна.  Simple Smile 

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Разказваме си как ни е минал деня. През това време тя си хапва плод. След това започвам да приготвям вечерята а тя си играе в стаята. След вечеря играем на някоя игра, рисува и т.н. Около 22 часа се къпе и ляга.

# 57
  • Мнения: 46 508

Ти какво мислиш, че визирам под обргижва ... 

Аз визирам всичко, което е свързано с ежедневието му - като може да яде, да може да си изчисти, да си сготви, да си сложи, като може да си цапа дрехите - да може и да си ги пере, глади и т.н., като може да цапа, да може и да си изчисти.
Пикльо, дето седи и чака да му донеса сол, щото това било срамно за един мъж, а се пада на слугинята (опс, жена му), ще ме извинява ...
Ама, ако искаш отвори друга тема, че тук стана много далечно  Laughing

# 58
  • Мнения: 868
Четем книги, играем игри (от типа "не се сърди, човече",  карти, домино), танцуваме, излизаме навън по подходящи и приятелски за деца места. Изобщо опитвам се да прекарам повече качествено време с нея.

(И понеже имам дъщеря, аз пък се опитвам да я възпитавам, че не трябва да "обгрижва" мъж каквото и да означава това...)

# 59
  • Мнения: 2 448

Ама, ако искаш отвори друга тема, че тук стана много далечно  Laughing

Не ща, щото аз проблеми нямам. Който се тревожи, той пуска теми.  Laughing С една дума снахата да я пуска темата.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт