бременност и хапчета против повръщане

  • 41 469
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 379
Малко късно се сещам да пусна тази тема, но от вчера взех, че много се размислих по въпроса.
Та въпроса ми е следния:
От първия ден в който разбрах че съм бременна повръщам и ми се гади много. Аз всъщност точно заради тези симптоми си взех тест за бременност. Започнах да ходя на консултации при двама лекари - един по здравна каса и един на частно при който ще раждам. И двамата без да знаят един за друг ми изписаха едно и също лекарство против повръщане. Единият Дименхидринат за през устата, а другият Вомакур, което е същото само че на свещички. И според двамата нямало проблем да го пия щом се чувствам зле, но аз взех да се размислям /макар и малко късно/ - на мен така и не спря да ми се гади /вече съм в 9 месец/ и съответно не спрях да пия лекарството , тъй като вариантът на свещички нещо не ми понасяше. Знам, че сега ще кажете, че щом докторите са казали че може сигурно е така, но нещо взех да се притеснявам за бебо. Моля ако някоя от вас е пила хапчета против повръщане по време на цялата си бременност дасподели имала ли е някакъв проблем с бебо след това.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 4 290
Аз пиех Деган, предписан  от гинеколога ми. Не, че ми помагаше особено, но проблем с бебето не е имало.

# 2
  • Мнения: 379
При мен помага и то доста - изпия ли го и със сигурност не повръщам. Притеснява ме единствено че го пия от втория та вече до деветия месец.

# 3
  • Мнения: 4 290
И аз бях така, пиех го през определен интервал от време, до последно. Тоест все път, когато не се издържаше вече. Аз повръщах до края.

# 4
  • Мнения: 379
Ох благодаря ти. Поне малко ме успокои. Hug

# 5
  • Мнения: 1
От първия ден като разрах че съм бременна ми е лошо и много повръщам,изписаха ми Деган на ампули и се чувствам като че ли по-добре като си го бия.Вече съм в 3 месец,накрая и като че ли малко намаля повръщането,дано и при теб да е така.Казаха ми че няма страшно за бебето.

# 6
  • България
  • Мнения: 457
И аз пиех Деган,че бях много зле Confused

# 7
  • Мнения: 221
Аз пих Деган и още едни хомеопатични капки, не мисля че има проблем  Peace

# 8
  • Мнения: 489
Има едни хомеопатични капки - Вомитосхил, а също и Деган съм пила, когато положението беше наистина тежко.

# 9
  • Мнения: 4 784
Аз също пиех Деган по предписание на лекаря, но общо взето не ми помагаше особено. За това и го спрях в един момент, но пък продължих с повръщането до самия край на бременността.

# 10
  • Мнения: 179
аз имам опит и с Деган,и с Церукал.Нито едно от двете не ми помогна  ,затова и не пиех.                                     

# 11
  • Мнения: 9 389
И аз пиех Деган.Ефект нулев,но пък аз си го пиех Mr. Green

# 12
  • Мнения: 397
Началото на втората ми бременност беше съпроводена с постоянно гадене и повръщане и лекарят ми изписа Деган ампули да пия при нужда. Пиех ги в началото, но нямаше кой знае какъв ефект от тях и ги спрях, затова пък към 4-5 месец гаденето отмина.
Лека бременност ти желая!

# 13
  • Мнения: 222
И аз бях с Деган в началото - не че имаше огромен смисъл от него - пиех го и после го повръщах. но слава богу когато влезнах в 4-тия месец всичко спря...сега киселини ме мъчат...

# 14
  • Мнения: 379
Момичета, благодаря ви за отговорите, успокоенията и пожеланията. Само че някои от вас не са прочели най-важната част - аз вече съм в 9 месец - затова се притеснявам. Защото все пак почти 8 месеца не спрях да ги пия.  Cry

Общи условия

Активация на акаунт