с какви изслвдвания да започна ...?

  • 2 612
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 294
**Ina** за съжаление няма такъв специалист в Бургас , от личен опит ти го  казвам , Най-близко ни е Варна , но моят съвет е ако имате възможност да се насочите към София , защото посещението при други лекари и правенето н аизследвания тук в Бургас ще бъдат загуба на нерви , пари и търпение . Успех  Peace

# 16
Цитат
Аз този долния текст като стара свекърва си го нареждам от тема в тема, но докато има питащи момичета ще го правя, защото знам какво е да се луташ, да си притеснен и да нямаш представа с какво да започнеш.
За което много благодарим   bouquet 
Mindi    bouquet за вниманието

# 17
  • Мнения: 6
Наистина е най- добре да идете на добър гинеколог като за начало.
Моята гинеколожка ми е казвала, че има повод за притеснение, ако година се опитваме сериозно да забременея със изчисляване и следене на овулацията... Sad
Успех от мен! Дано не е нещо сериозно и скоро да се похвалите с EFP   Hug

# 18
  • Мнения: 879
здравейте, т.к. ние пробваме за бебе вече доста време, реших и аз да започна с едно посещение при гинеколог. 3 години подред посещавам редовно лекар за цитонамазка, винаги всичко е било в нормата. Веднъж се лекувах от бяло течение, но то пак се появи. при сегашното ми посещение, казах на лекарката, че се опитвам да забременея от Юни месец и исках да ми се изследват хормони и каквото там трябва и съм чела във форумите. Но тя отказа, и ми каза първо да си следя БТ 3 месеца, и после ще видим дали има овулация. Междувременно сега лекувам бактериална вагиноза и сме спрели за седмица -две с правенето на любов.  luvbed
Преди това ходих да си изследвам кръвта и урината, както и кръвната група- аз съм О+, а мъжа ми е А-, надявам се това да е добре, и да не създава проблем при зачеването. резултатите според личната лекарка са добри. Аз се чувствам много добре, гледам да се храня здравословно и да взимам фолиева киселина, както и други витамини  Simple Smile Мислех си да тръгна на фоликулометрия, но този месец няма да стане, заради лечението което провеждам с антибиотик и свещички.
След около 2 седмици съм отново на преглед, и продължавам с меренето на БТ.
Това са изследванията, които за сега съм правила.....  Praynig   bouquet

# 19
  • Мнения: 3 294
bebe26 нищо не ти пречи да си пуснеш репродуктичните хормони , не виждам причина доктора който посещаваш да не иска това  newsm78 А това за фоликуметрията , наистина е добра идея , най-точно би те ориентирало кога ти е овулацията . Успех  Peace

# 20
  • Мнения: 879
Минди, след като си ги пусна тези хормони, кой ще ми ги разчете? къде да отида? Благодаря за вниманието!   bouquet

# 21
  • Мнения: 3 453
just_sss,
аз живея в Търново. Повярвай ми - ТУК НЯМА СПЕЦИАЛИСТИ!!! Достатъчно опит имам, за да бъда толкова категорична в изказването си! Добре е да направиш разликата - дори да има мили и отзивчиви лекари, това не ги прави специалисти! В Търново не са чували за хормони, спермограмите покриват едва 2,3 показателя, за фоликулометрии, цветни снимки и хидротубации - или не са чували, или не практикуват.
Ние ходим в Плевен, съветвам те да се насочиш към там. Ще си спестиш лутане, нерви, пари на вятъра и пропиляни надежди. Да не говорим за увреденото здраве от безразборното тъпчене с Клостилбегит, без ЦС, СГ, проследяване и таймиране на овулацията! Тук това се счита за "нормално"! Confused
Достатъчно казах, ако имаш нужда от каквато и да е информация или съвет, на линия съм!  Peace

# 22
  • Мнения: 172
Ето ме и мен с въпрос, по който изчетох доста, но има едно нещо, за което май има две крайни мнения и то е дали в месеца, в който се прави цветна снимка трябва да се спре с бебеправенето или не? Половината мнения от момичетата във форума, е че това си е облъчване и е добре да се пропусне този месец, а другата половина са на мнение, че даже ЦС увеличава шансовете за забраменяване. newsm78
Предстои ми в понеделник да направя изследвания на хормоните и да се уговоря с доктора за снимката - ако може евентуално в сряда да я направим. Не ме е страх толкова от болката, за която всички питат колкото от това, че може да пропуснем този месец...Просто не ми се чака и затова ще съм благодарна на вашите безценни мнения тук. Разбира се ще питам и лекаря, но пак по цитатите на момичетата съдя, че колкото лекари, толкова мнения.... #Crazy
Благодаря предварително и успех на всички!

# 23
  • Мнения: 3
Здравейте аз също имам същия проблем и съм много притеснена, с мъжа ми правим опити за бебе от 6 месеца и реших за да съм спокойна да отида на гинеколог , за да се уверя, че всичко е наред , а и от известно време имах бяло течение ,което постепенно се увеличи, след консултацията с гинеколога ми и взетата цитонамаска се оказа,че имам бакретиална вагиноза и след всичко прочетено за нея съм силно притеснена и чакам доктора да ми назначи антибиотици,надявам се нещата скоро да се оправят и да продължиме с опитите за бебе,от всичко прочетено мисля,че причината до сега да нямаме бебчето,което така силно желаем е точно бактериалната вагиноза.....

# 24
  • Мнения: 3
Здравейте аз също имам същия проблем и съм много притеснена, с мъжа ми правим опити за бебе от 6 месеца и реших за да съм спокойна да отида на гинеколог , за да се уверя, че всичко е наред , а и от известно време имах бяло течение ,което постепенно се увеличи, след консултацията с гинеколога ми и взетата цитонамаска се оказа,че имам бакретиална вагиноза и след всичко прочетено за нея съм силно притеснена и чакам доктора да ми назначи антибиотици,надявам се нещата скоро да се оправят и да продължиме с опитите за бебе,от всичко прочетено мисля,че причината до сега да нямаме бебчето,което така силно желаем е точно бактериалната вагиноза.....ако някой може да ме посъветва как се е излекувал от това заболяване ще бъда много благодарна,защото силно се притеснявам от лечението,което ще ми бъде назначено..Успех на всички.....

# 25
  • Мнения: 879
СИСИ ИЛИЯН, аз също бях с диагноза бактесиална вагиноза и почти цял месец се лекувах. На вторичния преглед при гинеколога, тя каза че всичко е точно и нямам проблеми. На следмесец веднага започнахме с опитите отново, но ето чед няма резултат. Аз меря БТ, ползвам тестове за О, всеки месец си мисля че съм нацелила О, но явно не успявам или има друг проблем  newsm78
Този месец продължаваме  с пълна сила и така....Препорчвам ти да следваш лечението и когато си напълно излекувана да започнете с опитите отново. успех!   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт