Почистване на керамичен котлон

  • 107 937
  • 130
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте, малко съм в страни от темата, извинете за което. Но имам нужда от съвет. Първият ми опит за правене на крем карамел завърши със спукана йена върху котлона. Последва бясно търкане на бързо карамелизиралата се захар, но уви, остана в средата едно петно, с което не можах да се преборя Sad Дайте съвет с какво да почистя керамичния си котлон.

# 1
  • Мнения: 9
За съжаление с нищо не може да се почисти.До колкото знам единствено от захарта остават петна, които не се чистят.

# 2
  • Мнения: 39
пфуууу
здраве да е, поне крема след това стана хубав Simple Smile

# 3
  • Мнения: 940
Не, не....вземи си препарат. Има специални за стъклокерамика, ще се махнат петната. Аз лично използвам на Медикс, но съм ползвала и на Астониш. Има и други, по-специализирани.

# 4
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз също ползвам препарата на Медикс.  Peace

# 5
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
с риск да ме разпънете ще издам аз с какво чистя керамичния плот със сода бикарбонат слагам малко върху петното и търкам с навлажнена попивка Peace

# 6
  • Мнения: 1 253
Петната махам като напръскам с жълто Меглио (обезмаслител). Оставям 5-10 минути и избърсвам с хартиена кърпа. Ако има още останало пак напръсквам, пак изчаквам и така докато се махне.

Не бих пробвала със сода, защото има риск от надраскване.
Недей да опитваш с нищо, което може да надраска плота - грапавата част на гъбите или абразивните препарати.

Успех!

# 7
Петната махам като напръскам с жълто Меглио (обезмаслител). Оставям 5-10 минути и избърсвам с хартиена кърпа. Ако има още останало пак напръсквам, пак изчаквам и така докато се махне.
и аз по този начин почиствам плота  Peaceс обезмаслител

# 8
  • Мнения: 6 029
Мелио или Циф. Ама карамел  не съм чистила. Дано се махне. Аз имам няколко неизчистваеми петънца на плота и много ме дразнят  Close

# 9
  • София
  • Мнения: 2 840
Meлио.
Уредчето за почистване на керамични плотове го имаш, нали?
Защото без него няма как да стане. Затова пък с него си изстъргваш всичко, та дори и без препарат.

# 10
  • Мнения: 589
 Пръскам със "SMAC".Обожавам този препарат,всичко с него чистя.
Уредчето за почистване на керамични плотове го имаш, нали?
Това пък какво е??? Що не знам за него??? newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, как какво?
Една...хъм...стъргалка. С ножчета. То си е уред специално за почистване на такива  повърхности. Това е нещото, което сваля ВСИЧКО от керамичен плот. То, без него може и с киселина да пръска човек и пак не може да се изтърка.

# 12
  • Мнения: 481
С риск да преувелича, искам да похваля препарата Мr. Beckman като най-добрия препарат за керамични котлони. Само че е трудно да се намери в обикновени магазини, но ако го пробвате ще се убедите в ефективността му.

# 13
  • Мнения: 1 312
Почиствам с препарат Медикс и стъргалката с ножчетата и като ги изчистя с кърпата са като нови  Wink

# 14
  • Мнения: 6 293
Тези стъргалки откъде се купуват?

Общи условия

Активация на акаунт