Протести (трета тема)28 януари,сряда от 15:00

  • 2 251
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 545
Предишната:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=363893.0
последните 5 страници:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=363893.510

Накратко: ако сте прясно регистриран, дръжте се прилично. Особено ако не сте майка. Не-прясно регистрираните си го знаят, надявам се.

Без простотии, призиви за насилие и тъй нататък (правилата).

Без политиканстване - това не е и няма да бъде предизборна тема.

Без замеряне с линкове (пускайте кратък цитат или заглавие).

Уважавайте чуждото мнение.

Избягвайте страничните теми.

еди.

PS
По-предишната (първа) тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=358039

# 1
  • Мнения: 1 470
Еди  bouquet  bouquet  bouquet

Пожелавам на всички ви в тази тема само положителни емоции,много вяра,надежда!!!

# 2
  • Мнения: 3 826
извинявам се за въпроса , но с/у какво се протестира ?
имаше някакви екологични протести ?

# 3
  • Мнения: 1 470
Можем да се преброим?!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 064
Протестът е срещу множество поразии, нанесени от триглавата ламя!

# 5
  • София
  • Мнения: 958
Протестът е срещу множество поразии, нанесени от триглавата ламя!

Точно!  Peace

Бих добавила и престъпления.

# 6
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 И включва и екологичните проблеми.

# 7
  • sofia
  • Мнения: 7 477
агенция Фокус от днес........

"София. Проблемите на децата и семейството ще обсъдят на среща в Народното събрание депутати, представители на компетентните държавни органи, на протестиращите майки и членовете на Икономическия и социален съвет. Разговорът ще започне в 11.00 часа в зала „Изток” на Народното събрание, съобщиха от пресцентъра на парламента.
Това е трета поред среща след проведените миналата седмица две обсъждания на поставените от протестиращите майки въпроси. На 20 януари 2009 г. председателят на Комисията по труда и социалната политика Хасан Адемов и депутати разговаряха с представители на граждански сдружения на майките в България. На срещата, в която участваха и председателят на Икономическия и социален съвет Лалко Дулевски и представители на Министерството на труда и социалната политика, бяха обсъдени 18 предложения на организациите на майките. Уточнено беше, че предложенията, към които пряко отношение имат парламентарните комисии, ще бъдат обсъдени на специално общо заседание на ресорните комисии.
На 23 януари 2009 г. се проведе обсъждане в Икономическия и социален съвет с участието на широк кръг парламентаристи, представители на синдикатите и работодателските организации, на министерства и други ведомства, на Националното сдружение на общините в Република България, академични и неправителствени структури.
На срещите е било уточнено да се изведат приоритети от исканията и предложенията, по които да се съсредоточи работата, да бъдат конкретно адресирани необходимите действия по комисии, министерства, ведомства и общински органи, да се търсят форми за по-тясна координация и взаимодействие между различните ведомства и органи на властта по проблемите на децата и семейството и да се разкрият възможности за по-широко включване на гражданските организации в обсъждането и подготовката на законодателни и административни решения по проблемите на децата и семейството."


 http://www.focus-news.net/?id=n1119481
 
 

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Утре ще дойда със шефа ми, който е на 74 години, лекар-патолог е, управител на нашия Център за онкоболни хора. Той е висок и снажен мъж. Ще носим българското знаме!  Peace
Дано отидат повече хора този път! Дано се запази тенденцията от 21-ви Януари всичко да е добре организирано и мирно, истински граждански протест!  Praynig
Оставам с вярата, че исканията на протестиращите групи и отделните личности ще бъдат най-накрая чути, видени и признати от когото трябва, и най-вече да започнат да се изпълняват!   bouquet

Протестът е срещу множество поразии, нанесени от триглавата ламя!
Точно!  Peace Бих добавила и престъпления.
Колко добре казано!!!  Hug

Ана Каренина, ако те интересуват повече подробности около протестите - Еди е дал линковете към предните теми по въпроса - прегледай ги!  Peace Еди, сърдечно благодаря за новата и прекрасно оформена тема!!!   bouquet

# 9
  • Мнения: 1 343
  bouquet

Май има задвижване ? Има надежда Simple Smile

# 10
  bouquet

Май има задвижване ? Има надежда Simple Smile
Повече ми прилича на забълбукване с общи фрази, за да си затраем до изборите. Обсъждане, комисии, приоритети...все същата седЕнка. Sick
Извинете ме за неверието.

# 11
  • Мнения: 545
последните 24 часа прегледах 'новото' развитие около прословутите закони за подслушването, и вече с ръка на сърцето мога да кажа : тупурдията около тях е просто повтаряне на общоизвестни и общовалидни (не само за бг) истини, а също и на общоразпространени суеверия, недоразбрани основни положения в Internet, или откровени глупости. всичко поднесено със сериозна доза 'загриженост', обаче.

...дий, един вид.

еди
  bouquet

Май има задвижване ? Има надежда Simple Smile
Повече ми прилича на забълбукване с общи фрази, за да си затраем до изборите. Обсъждане, комисии, приоритети...все същата седЕнка. Sick
Извинете ме за неверието.

# 12
  • sofia
  • Мнения: 7 477
  bouquet

Май има задвижване ? Има надежда Simple Smile
Повече ми прилича на забълбукване с общи фрази, за да си затраем до изборите. Обсъждане, комисии, приоритети...все същата седЕнка. Sick
Извинете ме за неверието.

за съжаление ПОЗНА Close
няма да коментирам днешната среща,срам ме е ,4е вси4ки ние сме допуснали такива хора да ни управляват и да се грижат за нас и децата ни.

# 13
  • Мнения: 4 195
ами Роска виж активноста на хората и ще ти стане ясно, защо такива ни управляват Confused

# 14
  • Мнения: 3 835
Роси, едно на ръка активността, нулева, дори най-елементарна такава ни липсва, имаме я само на ниво махленско клюкарене. И още нещо, твърдо заставам зад убеждението, че няма да стане со кротце, со благо, нямам предвид нищо крайно, изрично го подчертавам, но с мили думи и приказки в техния тон, няма да стане. Трябва тотално разстърсване на парцалите им, от всички възможни страни, и от вътре и отвън. Всички видяхме какво се случи по повод Могилино, всичко гръмна, и какво, какво реално направиха до момента, сучат, въртят, пак същата песен. Има раздвижване, има, но пак е в предишната орбита, не могат да се откъснат от порочния кръг, не могат, и това си е. Оплели са се, засукали са се, и нямат спасение, те дори и да искат, не могат да се отплетат и измъкнат. А само като си помисли човек колко още са домовете като Могилино, дето почти никой не е чувал за тях, и сега в този момент децата гният там, в същата ситуация. Роси, не можеш с такива хора да бъдеш човек, за тях е вредно. 

Злати, моля те, пусни за утре инфо, каква е организацията, обобщено, че станах разногледа. Пуснах другия компютър, 103 мейла съм получила, нямам шанс да разбера главното. Praynig Ако има нещо важно пиши. Hug

Утре каква е уговорката, къде и в колко часа?

# 15
  • Мнения: 1 470
Съжалявам че се включвам чак сега но...

За утре 3 часът на площада,ще говорим по микрофона...Трябва да кажем на хората какво наистина се случва...Освен това може да се окаже че сме без техника а само с мегафони,така че гответе се...Тео,вземи отново текстовете на песните,ако се наложи да пеем да не се изложим някъде!!!Имаше отново идея да се носят играчки,но ние така или иначе си ги носим...Основното искане този път е ОСТАВКА на цялото правителство...За другото ще чуете утре като дойдете... Hug


Говори се в интернет пространството,че това с отвличането на автобуса е инсценировка отново,похитителят бил известен с името Атила,в интернета...За да имат повод да гласуват закона за подслушването...Близо 60 годишната машина на комунягите се върти с пълна пара,и само от нас зависи дали ще позволим да ни смачка...

За днес няма да се изказвам,защото мнението си го написах още вчера,пък Тео ме ...

До колкото знам утре Роси ще говори по БНР,но от колко?! newsm78

Аз днес пуснах съобщения на куп народ,дано утре се съберем повече хора,въпреки дъжда...

Чакам ви!!!

# 16
  • Мнения: 3 835
Тео,вземи отново текстовете на песните,ако се наложи да пеем да не се изложим някъде!!!Имаше отново идея да се носят играчки,но ние така или иначе си ги носим...

Чакам ви!!!

Ок! Peace

# 17
  • Мнения: X
Повече ми прилича на забълбукване с общи фрази, за да си затраем до изборите. Обсъждане, комисии, приоритети...все същата седЕнка. Sick
Извинете ме за неверието.



Много точно казано!!! Седянка си е, защото май не знаем какво искаме, аа трябва да се започне от промяна на избирателния закон, да се иска референдум, за да можем да избираме наистина  свестни хора, надявам се все още имам надежда, че има останали такива в БГ. Айде стига глупости, слушам сега Хоризонт - чакаме Масларова да отговрела не знам кво не станало - стига бе - не виждате ли че се подиграват - и ще продължават щом искате оставка и чакате разни комиси да решават алабалистики. За мен единственото решение е тотална ПРОМЯНА. Като съм съгласна, че наистина трябва да се промени начина на гласуването и разбира се брояя на депутатите, а това май само с референдум може да стане. Това е. Затова и намаляват хората на площада - защото се дъвчи пак едно и също и се тъпче на едно място. Майките искали еди кво си, земеделците не знам кво си, еколозите пето и шесто - е успех, но няма да стане така - докато всичкси ония Боклуци са там в парламента вече 20 години и ако не се промени нищо - ще са там още толкова - а вие си се събирайте по площадите и чакайте...............

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 09:05 от Анонимен

# 18
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Дами, аз днес доста зор ще видя да се домъкна, но мисля, че поне за час - час и нещо ще успея. Малкия ми е хремав и няма на кого да го оставя, но поне за малко все ще сколасам.
  Успех на всички и ако някоя ме види из рехавите редици на протеста (не, че не си мечтая за многохилядно присъствие) спокойно може да ме подбере, че да не се моткам сама.

# 19
  • Мнения: 1 768
връшам се сега от пирогов паднах тази сутрин по стълбите , сега съм с гипс. мако остана да си строша ръката .ще нося шината десетина дни , защото ръката ми е доста травмирана, а болките са  smile3518

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
маринекс, защо така  Cry
гледай си здравето сега... то е ясно, че тепърва ще започва всичко... в по-мащабен план!  Peace

вчера вечерта гледах предаването на Слави Трифонов, най-накрая самият водещ беше на линия жив и здрав, беше събрал отново ред-колегията си и започнаха подписка за иницииране на национален референдум за промяна на избирателната система в България - ето линк към сайта Шоуто на Слави http://www.slavishow.com/ - за повече информация по темата и за да участвате лично с имената и подписа си в тази инициатива, моля заповядайте в следните важни според мен линкове:

http://www.slavishow.com/index.php?cat=1&mid=25&id=11075 - стартира инициативата подписка за референдум

http://www.slavishow.com/referendum.pdf - самата подписка!

http://www.slavishow.com/index.php?cat=1&mid=25&id=11008 - отвореното писмо от Слави и екип до Президентство, НС и Министерски съвет от 14-ти Януари 2009 год.

http://feelfriendly.com/ - последни и актуални новини за днешния протест!

Честно казано, учудих се, че още никой от вас не е коментирал снощното предаване на Слави Трифонов  Thinking

Доскоро, момичета!

П.П. Шефът ми е болен, затова днес ще дойда сама. Още към 14:45 часа ще тръгна от офиса си в ИСУЛ, в 15 часа ще съм пред Парламента.

# 21
  • Мнения: 212
Цитат
Протестиращите пред парламента ще обявят гражданско неподчинение и призив за обща стачка
28 януари 2009 | 10:29 | Агенция "Фокус"
София. Обединените сдружения и граждански движения на майки, студенти, природозащитници, земеделци и Интернет потребители организират протест срещу проваленото управление на България под надслов: „Уволнени сте”, съобщиха от организацията на студентите СРОКСОС. Протестът е днес на пл. „Народно събрание” от 15 ч.
На протестния митинг ще бъдат обявени следните действия: Искане за оставка на правителството; Обявяване на национално гражданско неподчинение и призив за обща стачка; Иницииране на нов обществен договор.
Основни принципи на обществения договор са: Правова държава, в която законите важат за всички; Пряко участие на гражданите в управлението и промяна на избирателната система; Референдуми, инициирани от граждани с нисък праг за свикването от гражданите; Гражданска законодателна инициатива; пропорционална избирателна система с преференциален вот без праг на преференциите.
Настоява се още за: Гаранции за свободата на словото, личната свобода и неприкосновеност; Опазване на природата и въвеждане на принципите за устойчиво развитие; Реална евроинтеграция на България.

И каква стана тя пак. В началото всички вкупом се кълняхте в майка си и баща си че протеста не бил политически и нямал политически искания. А сега какво - оставка на правителството, нови избори и т.н... И това ако не са политически искания здраве му кажи... Що не си го признахте още в началото че се борите за нови избори ами лъжехте хората и им замазвахте очите с разни невинни искания.

# 22
  • София
  • Мнения: 958
Слушах Кошлуков скоро, който каза нещо интересно. Че поради пълния срив на доверие в политиката и то съвсем обясним срив - корупция и какво ли не.....хората бягат от думата политика като от мръсна дума. А всъщност няма нищо лошо в това един народ да има политически искания, когато явно управляващите не могат да се справят и последствията от действията им са опасни, защото всичко се прави чрез политика и няма как да избягаме от това. Не мога да цитирам точно, но това беше смисълът.... newsm78

# 23
  • Мнения: 822
И каква стана тя пак. В началото всички вкупом се кълняхте в майка си и баща си че протеста не бил политически и нямал политически искания. А сега какво - оставка на правителството, нови избори и т.н... И това ако не са политически искания здраве му кажи... Що не си го признахте още в началото че се борите за нови избори ами лъжехте хората и им замазвахте очите с разни невинни искания.

Спокойно, Борисе, ти не си нито от излъганите, нито от използваните... Не се пали. А момичетата тук надали могат да отговорят на въпроси, които касаят решение, взето от други участници в протестите. Спинкай спокойно и им се присмивай на протестиращите пред малкия екран.
Аз самата още не съм чела нищо по темата за оставка на цялото правителство и не мога да взема отношение.
Иначе, момичета, ще очаквам вашите отзиви от днес.

# 24
  • Мнения: 545
само да вметна, не е нужно да си ходил на протеста, за да се почувстваш излъган. принципно говоря. пък и помолих да сте толерантни към чуждото мнение.

# 25
  • Мнения: 1 470
Цитат
Протестиращите пред парламента ще обявят гражданско неподчинение и призив за обща стачка
28 януари 2009 | 10:29 | Агенция "Фокус"
София. Обединените сдружения и граждански движения на майки, студенти, природозащитници, земеделци и Интернет потребители организират протест срещу проваленото управление на България под надслов: „Уволнени сте”, съобщиха от организацията на студентите СРОКСОС. Протестът е днес на пл. „Народно събрание” от 15 ч.
На протестния митинг ще бъдат обявени следните действия: Искане за оставка на правителството; Обявяване на национално гражданско неподчинение и призив за обща стачка; Иницииране на нов обществен договор.
Основни принципи на обществения договор са: Правова държава, в която законите важат за всички; Пряко участие на гражданите в управлението и промяна на избирателната система; Референдуми, инициирани от граждани с нисък праг за свикването от гражданите; Гражданска законодателна инициатива; пропорционална избирателна система с преференциален вот без праг на преференциите.
Настоява се още за: Гаранции за свободата на словото, личната свобода и неприкосновеност; Опазване на природата и въвеждане на принципите за устойчиво развитие; Реална евроинтеграция на България.

И каква стана тя пак. В началото всички вкупом се кълняхте в майка си и баща си че протеста не бил политически и нямал политически искания. А сега какво - оставка на правителството, нови избори и т.н... И това ако не са политически искания здраве му кажи... Що не си го признахте още в началото че се борите за нови избори ами лъжехте хората и им замазвахте очите с разни невинни искания.
Ами всеки който се бърка в политиката или липсата на такава на правителството прави политика,то е ясно...Ние не сме партиини...

И моля отново като намате какво да кажете,не го казвайте тук!!!

# 26
  • Мнения: 1 470
Друго...Не очаквах в това време да се съберат толкова много хора...Говоря абсолютно сериозно...

Благодаря на всички отзовали се,мокри и премръзнали,но пълни с вяра и надежда!!!  bouquet  bouquet  bouquetТози ден показа че въпреки всичко ние сме народ!!!

# 27
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Момичета, може ли в кратце да разкажете какво стана след 5часа? Коя от вас говори накрая и какво каза?

Ааааа, да! И майка ми видяла кучето по К1, аз естествено блея пред компютъра и не видях.

# 28
  • Мнения: 3 835
Ааааа, да! И майка ми видяла кучето по К1, аз естествено блея пред компютъра и не видях.

 Joy И аз го видях.

# 29
  • София
  • Мнения: 958
Толкоз години ни лъжат за какво ли не, а аз сега чак да разбера, че майките били в основата на тоз порок....... #Crazy

Е, никога не е късно да прозре истината човек.......

Момичета, това дето сте го започнали е нещо коренно различно и многократно по-ценно от всички огромни митинги, подскачания и крупни мероприятия по площадите досега. Изглежда крехко, но е силно, защото е продиктувано от личното решение да отстояваш правото си.
Чувствам се част от това и го подкрепям както и с каквото мога.  Hug

# 30
  • Мнения: 3 835
Момичета, това дето сте го започнали е нещо коренно различно и многократно по-ценно от всички огромни митинги, подскачания и крупни мероприятия по площадите досега. Изглежда крехко, но е силно, защото е продиктувано от личното решение да отстояваш правото си.
Чувствам се част от това и го подкрепям както и с каквото мога.  Hug

И аз мисля така. Hug Дори само заради факта, че се обърнаха на 180% и създадоха фонда ин витро, и че макар и мизерна сума да отпуснаха, все пак ще се родят дечица, мръзненето, висенето и всичко си е струвало. Дори само заради това. Изобщо няма да обяснявам, какво и колко постигнахме по повод децата с увреждания. Макар да изглежда нищожно, гледано отстрани, за хората, които хал хабер си нямат от проблемите им, за тях и мен, постигнатото е огромно. А то е само началото, но беше много важно начало, много. Мога да продължа за останалите групи, но няма смисъл, защото хората, които разбират смисъла го знаят и нямат нужда от моите обяснения.

# 31
  • Мнения: 1 768
Teo 777 имам спешна нужда от телефоните и имената на адвокатката която беше на първата среща в МС както и на челната маса на срещата с Парламента вчера .Има ли някой от нас нейни координати и може ли да ми ги даде? Много е спешно , трябват ми за утре в 10ч. Дано сте ме разбрали от вчера мъж ми е без работа /банката им спря финансирането на фирмата / аз също съм без работа в момента и като добавим днешния гипс ми идва малко в повечко.Нямам идея какво става с нас , но това е ад. Cry

# 32
  • Мнения: 3 835
Веднага ще пиша на Роси, дано тя се сеща за коя адвокатка питаш.

# 33
  • Мнения: 1 768
Тео 777 благодаря , ти не се ли сещаш коя е една жена седеше срещу теб в МС

# 34
  • Мнения: 3 835
Донка Михайлова ли, тя не е адвокат? Rolling Eyes Писах на Роси, тя ги знае, друг срещу мен беше Дулевски, после беше от д-р Станкова май. Донка беше и на челната маса, до Адемов.

# 35
  • sofia
  • Мнения: 7 477
три бяха жените и на двете срещи -Ива Станкова(не е адвокат),Донка Михайлова(Тео,имаш тел.,но не знам дали е адвокат) и Христина Христова.

# 36
  • Мнения: 3 835
Донка не е адвокат. http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=3&acti … n=show&did=63 Маринекс, ще ти пратя телефона й де.

Христова не беше срещу мен, Станкова е лекар.

# 37
  • Мнения: 1 768
само ще кажа мърдам още , но всичко ме боли   ooooh! дано скоро мине поне малко

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
в очакване съм на митинга-протест-концерт  Peace
някой да има вече яснота кога и къде ще е
а ще има ли шествие някъде  Rolling Eyes
маринекс, оправяй се бързо, миличка  Hug
прегръщам всички ви

# 39
  • Мнения: 1 470
в очакване съм на митинга-протест-концерт  Peace
някой да има вече яснота кога и къде ще е
а ще има ли шествие някъде  Rolling Eyes
маринекс, оправяй се бързо, миличка  Hug
прегръщам всички ви
Естественно че има яснота...

На 04.02 се навършват 12 години от падането на социалистите след пагубното им управление по времето на Виденов...На 04.02,от 17 часът ще почетем този ден,и ще призовем сегашните да направят същото... WinkОтново пред парламента...

Поздрави!!!

# 40
  • Мнения: 545
в очакване съм на митинга-протест-концерт  Peace
някой да има вече яснота кога и къде ще е
а ще има ли шествие някъде  Rolling Eyes
маринекс, оправяй се бързо, миличка  Hug
прегръщам всички ви
Естественно че има яснота...

На 04.02 се навършват 12 години от падането на социалистите след пагубното им управление по времето на Виденов...На 04.02,от 17 часът ще почетем този ден,и ще призовем сегашните да направят същото... WinkОтново пред парламента...

Поздрави!!!


Този спомен е доста противоречив, погледнат ретроспективно. Поне за мен.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
ок, и откъде народът да разбере за 4-ти февруари пред НС в 17 часа
от уста на уста ли се разпространява тази информация
 Rolling Eyes  Embarassed  Blush

# 42
  • Мнения: 1 470
Съжалявам че подлъгах някои тук,но това за пред НС на 4ти януари отпада,поради липса на средства,и сили във организаторите...Протеста този път ще е неформален...Ще се съберем на Попа,в 18 часът, съмишленици-самият призив ще го пусна по-късно...
Който иска е добре дошъл!!!

А за по-късно ще се постараем да се реваншираме,до колкото ни позволяват силите...

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
искаш да кажеш 4-ти Февруари
18 часа, на Попа
така ли?

# 44
  • Мнения: 1 470
искаш да кажеш 4-ти Февруари
18 часа, на Попа
така ли?
Да.

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
и пак да попитам
КАК да разберат повече хора
за тази сбирка?  Embarassed

# 46
  • Мнения: 1 470
и пак да попитам
КАК да разберат повече хора
за тази сбирка?  Embarassed
Тя е неформална,и не цели да събере много хора,а да разберът много хора че съществуваме...

Друг ден ще организираме истински протест,и тогава ще очакваме да дойдат всички които искат промяна... Peace

# 47
# 48
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
ясно, мерси  Hug
ако не е нахално да помоля Еди тогава  Praynig
ако може да промени заглавието - "сбирка на протестиращи на Попа на 4-ти февр. от 18 часа"  Peace

# 49
  • Мнения: 545
ПОМОЛИХ ДА НЕ ГО ОБРЪЩАТЕ НА ПОЛИТИКА. МОЛЯ, ДА СЕ СЪОБРАЗЯВАТЕ КЪДЕ СТЕ.

ЕДИ.

# 50
  • Мнения: 545
...втори път...

ПОМОЛИХ ДА НЕ ГО ОБРЪЩАТЕ НА ПОЛИТИКА. МОЛЯ, ДА СЕ СЪОБРАЗЯВАТЕ КЪДЕ СТЕ.

ЕДИ.

Общи условия

Активация на акаунт