Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 юни 2004, 10:03 ч.

Случвало ли ви се е ?

• 1 137
  • 10
  •   1
Отговори
Все още се чудя на какво ли се дължеше това.... Rolling Eyes
Преди няколко дни сложихме на нашата Бебка втори прием на ДТК и полиомиелит. Първият прием премина без никакви проблеми. Няколко часа след това след сън започна един неистов рев, който продължи около час. Така никога досега не е ревала!
Аз го отдадох на страничен ефект на ваксинацията, според педиатърката възможно било да се е стреснала по време на сън.... Shocked
Случвало ли ви се е ?

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
от ваксината е...  Wink
да-случвало ми се е!  Cry

# 2
  • САЩ
На нас във вторник ни сложиха третото ДТК и вечерта му дръпнахме такъв рев, такива извивки цели 40 мин. нищо не можа да я успокои. Досега такова чудо не сме били. И аз си мисля, че е от ваксината, просто друга причина не намирам.
А като се стресне нашата хубавица плаче по съвсем различен начин от този, за който писах, а и доста бързо се успокоява.
Сигурно е било от ваксината, ако се е натиснала на мястото на инжекцията и я е заболяло, пък и са си по-кисели след ваксина.

# 3
  • Добрич
И аз мисля, че е от ваксината.
Каката имаше подобни проблеми, а сега на малкия му предстои в понеделник първото ДТК и съм доста притеснена.
Вдигахте ли температура?

# 4
  • Видин
Цитат на: anuschka
Каката имаше подобни проблеми, а сега на малкия му предстои в понеделник първото ДТК и съм доста притеснена.
Вдигахте ли температура?

На нас в понеделник ни беше първия прием на ДТК ,и  я понесохме сравнително леко без плач и температура. За всеки случай бях взела Panadol ( по съвет на педиатъра ) но не се наложи да го давам.Иначе от мамите във форум разбрах и за компресче с реванол на боцканото място.

# 5
Цитат на: anuschka
Вдигахте ли температура?

Не, температура не сме вдигали....Превантивно давах Калпол, а и като първият път дори нямаше местна реакция на мястото на убождането(зачеряване и подуване)....
Знам ли.... Rolling Eyes

# 6
  • Варна
Когато има подуване и зачервяване от ваксината е хубаво да се направи компрес с риванол.Вече добре ли сте?

# 7
Да, добре сме...ама като си предствая, че при следващата ваксина ситуацията може да се повтори.... Close направо не ми се мисли.....

# 8
  • UK
sunshine3, направо ми тръгнаха ей сега сълзите защото си спомних колко кошмарно беше всеки път след ваксинация за нас. Реакцията беше горе-долу след 3 часа всеки път и по 4 часа рев пак всеки път с температура, поддуване и втвърдяване на местенцето. Тя ревеше и аз ревях с нея защото хич не мога да понасям като я боли нещо. Горкото само протягаше ръчички към нас с баща и в жест да направим нещо. Сега ни предстои още една гадна ваксина  и ми става лошо само при мисълта за това. Уж като пораствали реагирали по-добре. Дано при вас да е така.

# 9
  • София
Здравейте! Моите деца не са имали проблеми с ваксините (да чукам на дърво), но същата като твоята ситуация сполетя приятелката ми - оказа се, че е от полиомиелитната ваксина.  Cry Тяхната педиатърка при следващите две ваксини им беше сложила само ДТК и повече нямаха такъв проблем. Според мен се консултирай с друг педиатър. Успех при следващите ваксини!!!! :smilecolros:

# 10
Много ви благодаря за отговорите:)
Сега вече съм наясно, че причината е била във ваксината Imp
Но педиатърката се усъмни в коклюша като причина, а тук се спомвнава за полиомиелитната.... Rolling Eyes  Та не знам какво трябва да се изключи при следващата ваксинация.....? Rolling Eyes

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт