бяла кухня-практична или красива?

  • 59 676
  • 184
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
 какво мислите за белия цвят в кухненското обзавеждане.аз много харесвам бялото и страшно ми се иска новата м кухня да е бяла.чувам обаче много мнения в минус на моето желание.най вече че много се цапа.ама то всичко се цапа.Какво е вашето мнение?Някой има ли бяла кухня? newsm78   

# 1
  • Мнения: 2 401
Имам, супер си е. В кухнята така или иначе се търка нон стоп, така, че дали ще е бяла или друга .. Не ги слушай мързелите  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 7 976
Предполагам, че темата ще бъде изместена в подфорума, Нашия дом, но ще ти отговоря и тук. Вкъщи кухнята не е бяла, а цвят ванилия, което пак е доста светло. Не готвя в кухнята, съответно ползвам само работните плотове. Всяка седмица бърша шкафчета като гламава и пак има капки и мръсно.... Ако сега избирах, вероятно щях да я направя в някакъв по-тъмен цвят, за да не й личи толкова.

# 3
  • Мнения: 2 401
Може би има значение материала. Мойта е лаково покритие, шкафовете ги бърша рядко и то единствено с влажна кърпа. Плота е МДФ бял на сиви пръски, там си се  забърсва постоянно в работната част.  Виж с плочките (пода-гланциран гранитогрес) е голям гърч, там е   2-3 пъти ежедневно.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 976
Вероятно да, моите не са гланцирани и жуля като първия човек. Работният плот е ок, но той е на някакви сиво-бели-кафяви пръски и на него не му личи... Но на челата на шкафовете и чекмеджетата е просто .....

# 5
  • Мнения: 2 556
Аз също си избрах чисто бяла, в момента се прави. И почти всички мебели мисля да са бели. Ще ги видим колко ще се цапат  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Нито ми е практична, нито ми е красива, честно казано. Бялото ми създава усещане за стерилност Sick Не ми харесва дом в бяло. Знам, че е модерно и повечето дизайнери по списанията правят цели интериори само и единствено в бяло, но аз в такава обстановка бих полудяла. Конкретно белите кухни ми напомнят на едновремешните СКШ-та в студентски град / с извинение към всички с такива кухни, ама то вкус другарче няма/ Laughing

# 7
  • Лондон
  • Мнения: 403
Нито практична ,нито красива.

# 8
  • Мнения: 2 556
А мен ме влече бялото, и то много  Peace

# 9
  • Мнения: 25
Благодаря за мненията.Разбрах че не трябва да е гланцирана, но забравих ли да ви кажа,че материала е  дъб и идеята е да го избелим с байц.

# 10
  • Мнения: 2 556
Е, в такъв случай ще е ОК„ само дето и при най-доброто покритие има вероятност леко да се промени цвета с времето Wink

# 11
  • Мнения: 25
Забравих да ви помоля някой ако има снимки на бели кухни да ми ги прати.Мерси  chef

# 12
  • Мнения: 25
А да,цвета може да потъмнее и най-вероятно ще се получи тка нареченото "мръсно бяло". А за белия цвят просто си има хора, които го харесват и други за които това просто не е цвят

# 13
  • Мнения: 2 556
Така е, но аз досега в колкото обзаведени в бяло стаи съм влизала, са били просто перфектни и са ми харесвали безкрайно. Който си предпочита тъмни тонове, няма лошо, на мен те ми дейставт не много добре.

# 14
  • Мнения: 3 373
Всеки си има мнение, та да си кажа и аз моето - ако имаХ /защото нямам де  Laughing / някаква бяла стая, не бих я оставила съвсем бяла - комбинация със синьо 50 на 50 би ме устроило по-добре...  Wink

Общи условия

Активация на акаунт